» »

tezava z novim ramom

tezava z novim ramom

sekplanin ::

torej imam racunalnik katerega sem dal sestaviti pred kaksnim letom. ima asusovo maticno plaosco M2N32-SLI DELUXE wireless edition na kateri je AMD-jov tri jederni cip Phenom 8450 (vsak 2.31GHz)-ze navita! Cez vikend sem za bratov racunalnik narocil nov ram ( in sicer tale:http://www.mimovrste.com/artikel/244003... katerega pa ni pasal, zato sem ga dal v racunalnik, katerega specifikacije so navedene zgoraj. Nastal pa je sledeci problem. na maticnina maticni plosci sta dva crna in dva rumena stola oba crna stola sta ze polna z rami 2x2GB(vsak 800mhz). novega sem dal v rumen stol. ko zazenem racunalnik in pogledam v bios mi pokaze da imam 5120mb installed memory. v winsih pa mi ga najde le 3gb, peden sem ustavil se nov ram mi je zaznalo 3,5gb.
torej kam se je zgubilo 2gb rama?
hvala za pomoc in nasvete!

lp.sekplanin

Kron ::

32-bitni windowsi imajo omejitev 4GB rama.
=**=C64=**=

Kron ::

You put 4GB in your computer. The motherboard supports 4GB, Windows XP supports 4GB, so everything is fine.

But when you open the System applet in Control Panel, WinXP tells you that there is 3.5GB, or maybe 3 GB even. Where did the rest go?

It turns out that Windows XP has a 4GB address space, which must be used to address physical RAM, as well as other things.

The physical address space is used to address more than just RAM. It is also used to address all of the memory and some of the registers presented by devices. Consequently, if a machine is configured with the maximum amount of physical memory, some of that memory will be unusable because some of the physical address space is mapped for other uses.


Vir.
=**=C64=**=

trance4life ::

Nekatere matične zaznajo do 3 ali do 4GB RAM pri 32bitnih operacijskih Win (naj bo to od XP do VISTE ali 7 ....) Tako da je to odvisno kaj imaš
Sam posedujem m3n-h/hdmi ki mi zazna do 3GB if using 32bit win's
Če kupuješ winse boš spet nekaj EUREUREUR odštel, drugače jih imaš pa polno d/l (download) na partis,mojblink in podobnih spletnih straneh
LP

trance4life ::

ps.

Ostali spomin se razdeli na ostale komponente. Ne glede na to koliko spomina boš dodajal,zmeraj ti bo OS (operacijski sistem) dodelil kvoto kam in koliko gre kam.
Lahko to tudi sam pogledaš,pri diagnostiki.
(START>ZAŽENI ali išči>DXDIAG>RUN =)
Navadno ti spomin doda k grafiki

Jaz imam instalirano 4GB RAM in je k moji grafiki dodalo ki je bila v osnovi 1024 MB v skupen sestevek 2797 MB.
=)

bluefish ::

trance4life je izjavil:

Nekatere matične zaznajo do 3 ali do 4GB RAM pri 32bitnih operacijskih Win (naj bo to od XP do VISTE ali 7 ....) Tako da je to odvisno kaj imaš
LP
Tukaj matična plošča nima blage veze. Zadeva je odvisna od operacijskega sistema, ali je sposoben naslavljati 64-bit prostor ali ne.

Torej, namestiti boš moral 64-bit operacijski sistem.

Xserces ::

trance4life je izjavil:

ps.

Ostali spomin se razdeli na ostale komponente. Ne glede na to koliko spomina boš dodajal,zmeraj ti bo OS (operacijski sistem) dodelil kvoto kam in koliko gre kam.
Lahko to tudi sam pogledaš,pri diagnostiki.
(START>ZAŽENI ali išči>DXDIAG>RUN =)
Navadno ti spomin doda k grafiki

Jaz imam instalirano 4GB RAM in je k moji grafiki dodalo ki je bila v osnovi 1024 MB v skupen sestevek 2797 MB.
=)



to je res ampak ka pa jst k mam x64 pa ma grafa se zmer 2797MB :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sekplanin ::

se pravi ceprav imam 2 rama z frekvenco 800mhz in enega z 1066mhz se to ne tepe med seboj? problem je potem samo v tem da imam 32bit-ne winse??? ali je mozna restitev, da nalozim 64bit-ne winse 7 black edition?

lp.m

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

ram 800 in ram 1066 dela na 800... naloz x64 ultimate / enterprise... nobenih black pa to... bv k majo pouhn pizdarij notr
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

sekplanin ::

super:D
hvala za pomoc ki mi je mocno olajsala delo in prihranila moje zivce in ocetov denar!
lp.m


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386778 (5692) Hayabusa
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8920236 (10321) bobi1992
»

Zakaj v Windows 7 še vedno vztrajajo z omejitvijo pomnilinka?

Oddelek: Loža
352190 (1267) KoMar-
»

Gamer pc

Oddelek: Kaj kupiti
222410 (1495) d0rK
»

Smrt Windows XP Home prestavljena na 30. junij 2010

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
446198 (3028) 1fris

Več podobnih tem