» »

Hladilna cev na prenosniku

Hladilna cev na prenosniku

UFOking ::

Pozdravljeni

Na svojem prenosniku, sem moral odstranit ventilator skupaj s hladilno cevjo, ker cev ni bila lepo upognjena in je vse skupaj zvijalo matično ploščo.
Cev sem potem hotel lepše naravnati s kleščami in sem jo totalno stisnil skupaj.
Zdaj me pa zanima, če je lahko to stisnjeno skupaj in kaj je sploh v tej cevi?
Pa ko se prenosnik segreje, se slišijo neki čudni poki tam pri hladilniku.

Hvala in lep pozdrav.

popster ::

mislim da je notr zrak ali plin.
Tisti zvoki so pa najbež ko se prenosik segreva, ne segreje?

mr1two ::

če ti vse komponente še vedno delujejo, ti toplo priporočam nabavo celotnega hladilnega sistema, preden si narediš večjo škodo. Servis prenosnikov ponavadi ni poceni.
LP

UFOking ::

Največji problem je dobit to zadevo. A to je treba kupit komplet hladilnik + cev ali se da samo cev posebej. Imam pa Acer Extensa 5635g.

Sem si pa namestil HWMonitor in so pri obremenjenost procesorja na 25% temperature naslednje:

- CPU: 75°C (Core 2 duo T6600 2,2GHz)
- Grafika: 72°C
- ACPI (THRM): 71°C (to ne vem kaj je)

Zanima me, kakšne so to kaj vrednosti, ker prej nikoli nisem tega gledal.

Pa naj še omenim, da takoj ko računalnik zaženem so te vrednosti že okoli 45°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UFOking ()

_koki_ ::

Temperature so dokaj visoke ampak procesor bi naj zdržal do 100 stopinj, spusti kak orthos ali kak drug program za preverjanje stabilnosti navitja da vidiš do kam grejo temperature ob polni obremenitvi...
Kako ti pa ventilator sedaj obratuje, drugače kot pred tem?

mr1two ::

pokiči/piši podjetju, kjer si kupil prenosnik. Morali bi imeti vsaj kakšnega svetovalca/serviserja, ki te bo znal napotit v pravo smer.

UFOking ::

_koki_ je izjavil:

Temperature so dokaj visoke ampak procesor bi naj zdržal do 100 stopinj, spusti kak orthos ali kak drug program za preverjanje stabilnosti navitja da vidiš do kam grejo temperature ob polni obremenitvi...
Kako ti pa ventilator sedaj obratuje, drugače kot pred tem?


Mislim da ventilator enako obratuje, samo nekaj začne na čase pokat, zdaj pa ne vem ali od širjenja cevi ali pa da je kje kakšna luknja pa izhaja topel zrak ven...

RazzorX ::

Ne da se mi razlagati -> Heat pipe @ Wikipedia

Torej če je cev stisnjena skupaj, dobi nekje nov hladilnik.

_koki_ ::

Če je cev preluknjana oz. stisnjena skupaj ne opravlja svoje funkcije saj medij za hlajenje v ceveh ne kroži od izvora toplote do hladilnika ter nazaj.

UFOking ::

Bo treba nekje nabavit to zadevo. Pa upam da je v tej cevi nekakšen plin, da ni prav tekočina, ki bi mi še matično ploščo uničla, če bi imela cev res kakšno luknjo.

Hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811338 (10454) Janac
»

Različne temperature jeder pri E8400

Oddelek: Strojna oprema
171275 (1010) Valvoline
»

Kako dobit kabel ven iz stene

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83192 (2884) Jonny boy!
»

Vodno hlajenje brez hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322392 (1749) Kaboom
»

Parno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201750 (1259) fictionel

Več podobnih tem