» »

originalnost cpu-ja

originalnost cpu-ja

qshop ::

Mi lahko kdo pove, kje lahko preverim originalost svojega procesorja(intel i5 750)?

zee ::

Zakaj bi to naredil? Neoriginalen procesor je IMHO bistveno težje ponaredit kot en par Lewis kavbojk.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

qshop ::

zee je izjavil:

Zakaj bi to naredil? Neoriginalen procesor je IMHO bistveno težje ponaredit kot en par Lewis kavbojk.


Pred nedavnim sem v nekem spletnem mediju zasledil, da obstaja serija neoriginalnih cpu-jev...naročil sem procesor preko spletne trgovine, a sem v škatli dobil samo procesor + garancijski list + navodila, nevem zakaj mi niso poslali še računa oz. ali je račun ki je na pošilki dovolj za uveljavljanje garancije če se nekega dne procesor pokvari ...

Skrat2510 ::

V kolikor je CPU BOX izvedba ( v orginalni škatli in s priloženim hladilnikom) skoraj ni možnosti da bi bil ponaredek, ker je prevelika kontrola nad tem. Če pa je CPU tray izvedba pa obstaja možnost.

misek ::

In kdo proizvaja neoriginalne procesorje (ponaredke)?

Garibaldi ::

Ponaredki box intel i7 so bili nedeljuči in s coolerjem narejenim iz penaste gume. Na prvi pogled vse ok ko pa si odprl box pa žalost. Potem pa še napake v tisku na embalaži začnejo izstopat. Intel je polovil nekah humoristov v skladiscih intel channel partnerstva. Zgodilo pa se je newegg-u.
Zagotovo ni fake, le dobil si morda enega ki je bil že "testiran" kot najslabši scenarij. S tem da ej nekdo odkrival navijalski potencial in ko le ta ni bil dovolj dober je potem šel naprej za "rajo".
Hladilnika ni bilo zraven?

Zgodovina sprememb…

qshop ::

vse sm dobil lepo zapakirano(procesor, hladilnik), le računa nisem dobil v paketu...pa me mal skrbi kako je z uveljavljanjem garancije.....

jRk0 ::

nic ti ne bo crknlo
You fuck up once, you loose two teeth.

Skrat2510 ::

Pokliči trgovino in se pozanimaj zakaj ni bilo računa. Včasi se zgodi da ga pošta izgubi.

jRk0 ::

ko (če sploh kdaj) bo procesor crkno, bo itak uporaben samo se za podstavek za pivo
You fuck up once, you loose two teeth.

BALAST ::

Za kakšno ceno si pa dobil i5 750?

qshop ::

BALAST je izjavil:

Za kakšno ceno si pa dobil i5 750?

177€

klinker ::

Ce si placal ob prevzemu je racun/poloznica bil na skatli.

axee ::

Garibaldi je izjavil:

Ponaredki box intel i7 so bili nedeljuči in s coolerjem narejenim iz penaste gume. Na prvi pogled vse ok ko pa si odprl box pa žalost. Potem pa še napake v tisku na embalaži začnejo izstopat. Intel je polovil nekah humoristov v skladiscih intel channel partnerstva. Zgodilo pa se je newegg-u.
Zagotovo ni fake, le dobil si morda enega ki je bil že "testiran" kot najslabši scenarij. S tem da ej nekdo odkrival navijalski potencial in ko le ta ni bil dovolj dober je potem šel naprej za "rajo".
Hladilnika ni bilo zraven?


Take izkušnje imam jaz z solo :/ takoj je bilo jasno da je že bil uporabljen, tudi na hladilniku ni bilo paste. sicer je delal bp in zato nisem težil (E5200 za en poceni pisarniški komp), samo se mi pa zdi skrajno nesramno

Garibaldi ::

Tipično za solo. Tudi sam videl možakarja ki je tako dobil proc katerega sem mu nato vgradil. Kot višek pa je imel še nekaj pinov zvitih pa sem ravnal ene 20min... :/
Drugače pa na škatlah intel procesorjev pride tudi deklaracijo od uvoznika če je iz intel channel-a kar verjetno ni...
Reklamacije iz non partner kanalov lahko lepo lepo traja....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj nerazjasnjenih pojmov glede nakupa CPU

Oddelek: Kaj kupiti
122337 (1797) Cveto
»

Računalnika za igre v rangu 600 in 750€

Oddelek: Kaj kupiti
112745 (2364) x45
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1088142 (5543) GamingFish
»

Kaj je to za en TeamGropu Xtreem RAM

Oddelek: Strojna oprema
121132 (900) delfinus
»

Pozor, ponaredki!

Oddelek: Novice / Matične plošče
92440 (2440) ||_^_||

Več podobnih tem