» »

Zunanje ohišje (ali NAT) - hot swap

Zunanje ohišje (ali NAT) - hot swap

B0rg ::

Iscem ohisje (ali NAS ali kaj podobnega) bi bi imelo moznost vgradnje SATA diska brez da odpiram ohisje. Ideja je ta, da bi en disk dal v ohisje, potem pa bi ga izvlekel in vstavil drugega in jih tako enostavno menjal ter vstavljal po potrebi. Neke vrste hot-swap a po sprejemljivi ceni, pri cemer pa na diske ne bi bilo potrebno vstavljati kakih letvic. Podpirati mora 2TB dieke (Samsung).
Obstaja kaj takega po sprejemljivi ceni (pa da se da kupiti pri nas)?

popster ::

Na tak način je najbolj poceni:)

Recimo tudi externi usb 2.0 sata ohišje za disk ti lahko pomaga.(recimo več ohišij za zunanje diske)
Za nas ohišja pa sem opazil da bi ti lakho ustrezal
Buffalo Technology II 2.0TB Network Storage al kaj takega bi ti znal ustrezat samo ni pri nas.. na ceneje.si in po bolhi.si ni nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

zavajon ::

Jaz sem ta problem rešil s tem.
Imam pa v biosu nastavljen AHCI mode, ker baje je le tako možen hot swap (a sploh nisem proval, če dela tudi na IDE mode). Za vsak slučaj vedno najprej priklopim napajanje, nato pa data (sem nekje prebral, da je to bolj varno). Deluje čisto OK.

B0rg ::

zavajon je izjavil:

Jaz sem ta problem rešil s tem.
Imam pa v biosu nastavljen AHCI mode, ker baje je le tako možen hot swap (a sploh nisem proval, če dela tudi na IDE mode). Za vsak slučaj vedno najprej priklopim napajanje, nato pa data (sem nekje prebral, da je to bolj varno). Deluje čisto OK.


Kje si pa kupil?

jan01 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 2.0 SATA hard drive dock

Oddelek: Kaj kupiti
61266 (778) kmetek
»

Nov troterabajten disk iz WD

Oddelek: Novice / Diski
4913232 (11571) CaqKa
»

trdi disk priklop na USB

Oddelek: Kaj kupiti
62437 (2324) Macketina
»

kje dobiti "docking station"

Oddelek: Kaj kupiti
121506 (1369) kmetek
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20514727 (7100) pirlo

Več podobnih tem