» »

Nekaj nerazjasnjenih pojmov glede nakupa CPU

Nekaj nerazjasnjenih pojmov glede nakupa CPU

worteleven ::

Zdravo. Se opravičujem za novo temo, vendar podobne teme z jasnim odgovorom na forumu nisem zasledil.
Zanima me naslednje... kaj je razlika med naslednjimi procesorji? Zakaj se cene razlikujejo na isti spletni strani?
1.) Intel i7-5820k tray 442,80 €
2.) Intel i7-5820k box 437,14€
3.) Intel i7-5820k BOX 440,55€

Kolikor sem uspel prebrati na googlu, naj bi tray procesor prišel brez stock coolerja in imel samo 1 leto garancijo? V tem primeru imajo vsi 3 letno garancijo. Ni mi jasno niti kakšna je razlika med 2.) in 3.).

Potem imam pa še eno vprašanje. Kakšna je razlika med naslednjima procesorjema, ki sem ju našel na mindfactory.de:

1.) Intel Core i7 5820K 6x 3.30GHz So.2011-3 TRAY 404,85€
2.) Intel Core i7 5820K 6x 3.30GHz So.2011-3 WOF 404,31€

Predvsem mi ni jasno kaj naj bi predstavljal "WOF". Če bi mi kdo malo razjasnil pojme bi bilo zelo dobrodošlo! :)

dukedl ::

uf, kaj vse google najde...ne morš vrjet :)
WOF = Boxed Verpackung OHNE Lüfter. Das heißt dass der Kühlkörper dabei ist, aber nicht der Lüfter

pri 2 in 3 je pa najbrž napaka....drgač pa funtech je slovenska firma, zakaj jih ne vprašaš?
lp dukedl

šernk ::

Ni mi jasno niti kakšna je razlika med 2.) in 3.).


drug dobavitelj, zato tudi različna cena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

worteleven ::

dukedl je izjavil:

uf, kaj vse google najde...ne morš vrjet :)
WOF = Boxed Verpackung OHNE Lüfter. Das heißt dass der Kühlkörper dabei ist, aber nicht der Lüfter

pri 2 in 3 je pa najbrž napaka....drgač pa funtech je slovenska firma, zakaj jih ne vprašaš?


Če že google vse to najde, mi znaš povedat v čemu je fora, da se oba prodajata brez hladilnika za enako ceno? Oziroma en naj bi bil "BOX" drugi pa Tray, za enako ceno? Box naj bi načeloma imel tudi 3 letno garancijo, medtem ko naj bi Tray imel 1 letno? Kdo pri zdravi pameti se potem odloči kupit TRAY procesor, glede na to da dobiš za isto ceno BOX različico?
Bi jih vprašal, pa je praznik, zato pišem tu :)

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Bi jih vprašal, pa je praznik, zato pišem tu :)


slab izgovor, ker funtech včasih odgovarja tudi ob nedeljah in praznikih ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

worteleven ::

šernk je izjavil:

Bi jih vprašal, pa je praznik, zato pišem tu :)


slab izgovor, ker funtech včasih odgovarja tudi ob nedeljah in praznikih ;)


Nevem, načeloma ne pišem mailov, ker imam z maili slabe izkušnje, ker ponavadi vse spletne trgovine odgovorijo po nekaj dneh. Ponavadi osebnno pokličem, vendar mi zdrava pamet nekako prišepetava, da ob nedeljah in praznikih ne delajo :)

dj_uro ::

tray = procesor brez hladilnika in ventilatorja - kupi tisti, ki bo ali: - imel vodno hlajenje ali boljši kuler na zrak

box = procesor z običnim hladilnikom in ventilatorjem - kupi tisti, ki mu to zadošča in ne misli OC

wof = procesor z hladilnikom brez ventilatorja - kupi tisti, ki bo namestil boljši ventilator

različne cene pa zaradi tega, ker so različni dobavitelji (ti je že nekdo zgoraj odgovoril)

SIMPL
vw-klub.si

worteleven ::

dj_uro je izjavil:

tray = procesor brez hladilnika in ventilatorja - kupi tisti, ki bo ali: - imel vodno hlajenje ali boljši kuler na zrak

box = procesor z običnim hladilnikom in ventilatorjem - kupi tisti, ki mu to zadošča in ne misli OC

wof = procesor z hladilnikom brez ventilatorja - kupi tisti, ki bo namestil boljši ventilator

različne cene pa zaradi tega, ker so različni dobavitelji (ti je že nekdo zgoraj odgovoril)

SIMPL


Če želim namontirat Noctua DH-15 lahko potem kupim enostavno WOF iz mindfactory, ane? :)

dj_uro ::

Ne... ker je noctua hladilnik + ventilator..
A ne znas pogooglat sistema? Noctua je 1kg hladilni sistem... dej vrzi vse variante v google pa daj na zavihek slike... pa primerjaj
vw-klub.si

worteleven ::

dj_uro je izjavil:

Ne... ker je noctua hladilnik + ventilator..
A ne znas pogooglat sistema? Noctua je 1kg hladilni sistem... dej vrzi vse variante v google pa daj na zavihek slike... pa primerjaj


Pa sej verjetno hladilnik ni "zalepljen" na procesor ane? ja WOF mi vrže nekaj malega na googlu pa še to z nemških forumov, bi mi bilo vseeno tudi če bi v kitajščini pisalo.

dj_uro ::

Ne, noben hladilnik ni zalepljen gor na procesor... vsak element je zase ;)
vw-klub.si

helsing ::

TRAY nima garancije proizvajalca! TRAY ni enakovreden WOF in le brez pakunge kot sem sprva mislil.
vir: http://www.mindfactory.de/info_center.p...

Vseeno pa omenjajo "Gewährleistung", torej garancjija obvezna v EU, ki bi morala biti 2 leti. Ne vem kaj pa vse vključuje garancija proizvajalca napram temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

Cveto ::

Preden se bo kdo preveč zaplezal: i7-5820K je vedno brez hladilnika, tako kot vsi ostali procesorji iz "extreme" serije:

http://www.intel.com/content/www/us/en/...

Seveda pa je dosti bolje vzeti box verzijo, saj so cene podobne, a je več garancije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slabši performance po navijanju?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
182459 (1896) Spajky
»

računalniške komponente

Oddelek: Pomoč in nasveti
61237 (1048) srdo
»

Video editing pc

Oddelek: Kaj kupiti
413567 (2981) m0LN4r
»

Sestavimo moj računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
202170 (1586) dzinks63

Več podobnih tem