» »

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

engadget - Microsoft je sredi aprila dokončal naslednjo verzijo pisarniškega paketa Office 2010, ki je kmalu postala dostopna za naročnike MSDN in Technet. Od včeraj pa je Office 2010 dostopen tudi v fizični obliki, saj so zgoščenke z novim paketom na prodaj tudi v trgovinah. Izbirate lahko med več paketi - najosnovnejši Home and Student vključuje Word, Excel, PowerPoint in OneNote ter stane 150 dolarjev. Home and Business ima še Outlook za skupno 280 dolarjev, Professional pa tudi Access in Publisher za 500 dolarjev. Omenjene cene so priporočene maloprodajne cene za ZDA brez davka.

Cene v Sloveniji so podobne. Najcenejša inačica stane 130 evrov, dražja 320 evrov, najdražja pa 630 evrov.

Omenimo še, da je Microsoft prenovil tudi Hotmail, ki sedaj povezuje klasični pisarniški paket z nedavno predstavljenimi spletnim. Prenovljen je meni Sweep, omejitev velikosti datotek v SkyDrivu je povečana na 10 GB, dodana je možnost ustvarjanja in pošiljanja albumov slik neposredno iz Hotmaila.

19 komentarjev

P4ajo ::

Kako pa pride do takšnih razlik med slovensko in ameriško vezijo? Pa ne samo med njima, ampak tudi glede na razmerje cen določenih različič v eni in drugi ponudbi.

130 EUR proti 150 $
630 EUR proti 500 $

Pa so ljudje pripravljeni plačati 130 $ več, samo za outlook?

Jeronimo ::

Brez outlooka zame ni paketa. Če ga že ne uporabljam za pošto je nepogrešljiv za sinhronizacijo telefona (in upravljanje z koledarjem).
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

squngy ::

@P4ajo

V novici piše da so ameriške cene brez davka, pomojem bi lahko imelo to kej zraven.

Furbo ::

Hotmail so že tako zdrkali, da je komajda še uporaben.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lion29 ::

jaz pr hotmailu nic novega ne vidim... pismo zgleda da mam jaz res kako okrnjeno verzijo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jaka83 ::

Jeronimo je izjavil:

Brez outlooka zame ni paketa. Če ga že ne uporabljam za pošto je nepogrešljiv za sinhronizacijo telefona (in upravljanje z koledarjem).


Ne provociram, ampak me resno zanima, če ti preko Windows Contacts/Calendar/Mail sinhronizacija ne deluje. Jaz sem imel namreč probleme pri Nokiji, kjer sem nujno moral imet naložen Outlook, če sem hotel sinhronizirat.

Zdaj mi je takorekoč vseeno za Outlook, ker imam sinhronizacijo speljano preko Googla.

Looooooka ::

Eni se pac rajs ubijemo preden bi mel karkol sinhroniziran prek googla...tko da je outlook se vedno potreben(do windows 7 kjer upam, da ne bo vec(verjetno sanjam)).

opeter ::

P4ajo je izjavil:

Kako pa pride do takšnih razlik med slovensko in ameriško vezijo? Pa ne samo med njima, ampak tudi glede na razmerje cen določenih različič v eni in drugi ponudbi.

130 EUR proti 150 $
630 EUR proti 500 $

Pa so ljudje pripravljeni plačati 130 $ več, samo za outlook?


Za primerjavo poglej novico o novem Mac miniju.
Tam tudi bentimo, zakaj je cena v ZDA 699 $, v EU (npr. Nemčija) pa 800 €.

Cene so v ZDA in EU drugačne, ker (vsaj tako so mi razlagali):
1.) USA cene ne vsebujejo davka (ker ima vsaka država tam svojo davčno politiko, nekateri nimajo DDV-ja, drugi imajo od 5% pa navzgor)
2.) cene se izoblikuje glede na kupno moč trga
3.) lokalizacije prinesejo s sabo večjo ceno končnega izdelka
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Osebno ne vidim enega razloga, da bi prešel z Office 2003. Še posebno pri takih cenah. Če že, bom čez nekaj časa prešel na OOo.

stegy ::

Office na Amazonu je cenejši:

2007

2010

V Sloveniji imamo veliko zadev "poceni"

g. Oden ::

In kaj je dejansko novega v Officu 2010?

noraguta ::

outlook 2010 mi je prav všečen, drugače pa nekako prav izveden ribon kar bi lahko pošlihtal že v 2007
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ToniT ::

Outlook 2010 se noče sinhronizirati z Blackberry-em.

Karlos ::

g. Oden je izjavil:

In kaj je dejansko novega v Officu 2010?



Sparklines :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

1fris ::

Jeronimo je izjavil:

Brez outlooka zame ni paketa. Če ga že ne uporabljam za pošto je nepogrešljiv za sinhronizacijo telefona (in upravljanje z koledarjem).


Acta - pametni pišejo ! (s kulijem) :D

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Osebno ne vidim enega razloga, da bi prešel z Office 2003. Še posebno pri takih cenah. Če že, bom čez nekaj časa prešel na OOo.

pri nas ne vidimo potrebe da bi šli še iz offica 2000!

word 2007-2010 pa je itq eno težko sranje; ker folk neumen shranjuje dokumente v M$ zaprte formate. seveda pa so to v večini ponarejeni offici za neuke uporabnike...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

noraguta ::

word 2007-2010 pa je itq eno težko sranje;

težko sranje xml
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jeronimo ::

Jaka83 je izjavil:

Jeronimo je izjavil:

Brez outlooka zame ni paketa. Če ga že ne uporabljam za pošto je nepogrešljiv za sinhronizacijo telefona (in upravljanje z koledarjem).


Ne provociram, ampak me resno zanima, če ti preko Windows Contacts/Calendar/Mail sinhronizacija ne deluje. Jaz sem imel namreč probleme pri Nokiji, kjer sem nujno moral imet naložen Outlook, če sem hotel sinhronizirat.

Zdaj mi je takorekoč vseeno za Outlook, ker imam sinhronizacijo speljano preko Googla.



Sinhroniziram z NOKIA OVI Suite in mi dela vse BP. Sinhronizira se mi prav vse kar zapišem ali v telefon ali v Outlook. Sinhronizacije z googlom še nisem zasledil. Kako se to uredi?

1fris - tudi jaz nosim sabo blok in pišem. Nato pa se mi je zgodilo, da sem blok izgubil. Ups ... kaj pa sedaj? Če izgubim telefon imam vse shranjeno na računalniku.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

aco111 ::

Na Office 2007 kar ostanem . Office 2010 mi iz 2007 neke stvari premrdal v dokumentih. :)

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4415744 (5259) sbawe64
»

Original Office 2010 ?

Oddelek: Programska oprema
197153 (6663) Zheegec
»

Office 2010 prihaja maja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
388949 (6683) mtosev
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487835 (6387) JayKay

Več podobnih tem