» »

[Microsoft Word] Shrani kot ali natisni kot .pdf?

[Microsoft Word] Shrani kot ali natisni kot .pdf?

Sopomenka ::

Pozdravljeni,

zanima me, kakšna je razlika pri programu Microsoft Word v kolikor uporabim za pretvorbo dokumenta v .pdf različico shrani kot ali natisni kot?
Sicer oddajam strokovno delo in mora biti vse točno tako kot je v Wordu (ne sme priti do vsebinskih kot tudi postavitvenih sprememb).

Torej kaj vi uporabljate in kaj je boljše, da se ne bodo po nepotrebnem izgubile kakšne informacije...

Hvala!

SeMiNeSanja ::

Poskusi oboje in preveri, če je kakšna razlika.

Meni je dolgo delovalo tiskanje kakor treba, potem pa sem nekega dne ugotovil, da se tabele shranjujejo 'malo zmedeno'. Na pogled tega ne opaziš - opazno pa postane, ko želiš z miško označiti npr. vrstico podatkov in jo kopirati na odlagališče. Takrat vidiš, da 'nekaj ni kot treba' in izbiranje poteka povsem nelogično (in neuporabno).

Nasprotno pa meni ne pride do tega neželenega pojava, kadar uporabim varianto 'shrani kot pdf'. V bistvu oboje isto...a vendarle drug učinek.

Vendar ni nujno da bo tebi delovalo enako. Jaz imam še neke druge gonilnike/variante (CutePDF,..) in lahko da tu prihaja do kakšne nezdružljivosti. Zato preizkusi obe varianti na svojem tekstu.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mailer ::

Poskusi s primoPDF, na namizju imaš ikono v katero potegneš dokument in ti ga pretvori, imaš še nekaj nastavitev pa se poigraj z njimi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

prtenjam ::

Pozdravljeni,

"Na pogled" ni razlike, je pa razlika zadaj v datoteki. Kader vi shranite PDF dokument ima slednji strukturo in z ustrezno programsko opremo ga lahko odprete in nadalje oblikujete. Torej besedilo v takšnem dokumentu je res besedilo, tabele so tabele in podobno.

Kadar pa vi dokument natisnete v PDF pa se v PDF shrani slika natisnjenega dokumenta. Torej enako kot če bi vi dokument natisnili in ga potem poskenirali v PDF.

To je takšna laična razlaga, ki povzame bistvo razlike. So pa možna - glede na izbran tip tiskalnika oz. SW opreme za "tiskanje" PDF dokumentov, tudi odstopanja.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

msjr ::

Še dodam da je za pošiljanje naokoli bolje "natisni kot pdf". Vem da ima mac preview težave s prikazovanjem in tiskanjem takih dokumentov, predvsem če so uporabljeni kakšni čudni fonti.

Sopomenka ::

Sem uporabil shrani kot in se je dobro obneslo. Hvala!

darkolord ::

prtenjam je izjavil:

Pozdravljeni,

"Na pogled" ni razlike, je pa razlika zadaj v datoteki. Kader vi shranite PDF dokument ima slednji strukturo in z ustrezno programsko opremo ga lahko odprete in nadalje oblikujete. Torej besedilo v takšnem dokumentu je res besedilo, tabele so tabele in podobno.

Kadar pa vi dokument natisnete v PDF pa se v PDF shrani slika natisnjenega dokumenta. Torej enako kot če bi vi dokument natisnili in ga potem poskenirali v PDF.

To je takšna laična razlaga, ki povzame bistvo razlike. So pa možna - glede na izbran tip tiskalnika oz. SW opreme za "tiskanje" PDF dokumentov, tudi odstopanja.
Večinoma ne drži - "natisnjeni" PDF-ji so v veliki večini primerov tudi besedilo. V primeru "Microsoft Print to PDF" prav tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSV to PDF

Oddelek: Programska oprema
7744 (559) mihagr
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152835 (2374) jukoz
»

word - obrezovanje slike (kvaliteta)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71519 (1378) harvey
»

.doc in .pdf v string

Oddelek: Izdelava spletišč
161929 (1528) DiTi
»

Printanje v AdobeAcrobatReader 7

Oddelek: Programska oprema
152413 (2200) opeter

Več podobnih tem