» »

Problem s grafično

Problem s grafično

TehDucky ::

Danes zjutraj sem naletel na izredno čuden pojav.
 Problem

Problem


Grafična je 8800gts. Zgodilo se je ko sem zagnal igro, nato pa je 5minut po zagonu igre zamrznil računalnik, po resetu me je čakalo presenečenje. Ko sem šel pod DxDiag pogledati v zavihek display, pa je pisalo samo tole Current Display Mode: 640 x 480 (4bit) (1Hz), sam sem bil še bolj presenečen. Namreč že ko se bios nalaga so take čudne navpične črte.



Me zanima v čem bi bil lahko problem ? Sem ziher, da je grafična ampak ali je od okvare ali od kakšnega pregrevanja ?

Hvala Lp

Xserces ::

xD sla grafa ja... probi jo spect xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

DarwiN ::

Jap, ram crknil, natančneje en majhen delček rama. Zato tile artifakti, zna biti zaradi pregrevanja na dolgi rok.

Malo še potestiraj, nato pa lahko MaxXxSlo-ju pošlješ, ki odkupuje okvarjene grafe tu na sloteku. Sem ravno "dilal" z njim pred časom zaradi podobne okvare. :d
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

svetetko ::

Tudi sam imam problem s HD4870 512. Danes so se mi kar z lepega začeli risati artefakti po ekranu. Sem si rekel, da je najbrž preveč navita, pa je začela šepat (prej nikoli). Dam vse na stock, isto. Artefakte dobim samo med igrami (vsemi), na namizju in pri gledanju full hd filmov pa ne. Resolucija je 1920x1080. Prilagam še screena:


Je šla grafa u maloro? Je možno, da je problem softwareski? Če se to ponavlja v nedogled, je situacija zrela za uveljavljanje garancije?
Hvala za odgovore in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

svetetko ::

Noče mi popraviti posta. Tu je drugi screen:

Problem pa se pojavlja pri vseh igrah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

DarwiN ::

Znižaj frekvenco ramov...Tudi pod privzeto vrednost, če je treba, za test... Vgasni računalnik, da se zadeva ohladi, lahko tudi ohišje odpreš, da bo večja prezračitev. Potem pa povej, če so še naprej artifakti.

Pa ne navijaj več ramov, ker očitno jim ne paše in morda že pešajo..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

svetetko ::

Kot kaže ni biu problem v grafi, po ponovnem zagonu so artefakti izginili. Je to sploh logično? SPet imam navito, vse dela tako kot treba.

DarwiN ::

Meni je bolj logično, da se je v času ponovnega zagona temperatura grafe ravno toliko znižala, da ni več artifaktov.

Hudič je, poletje je tu, danes pa sploh kriza, zato ni čudno, da o tem debatiramo.... No, že zvečer bo bolj hladno :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

svetetko ::

močno dvomim da bi to držalo. Na grafi imam musashija, ki bolje hladi kot stock hladilnik, na ohišju pa 4 ventilatorje. Hlajenje ni bil problem.

galu ::

Mushashi hladi dobro samo GPU, vse ostalo je boljše hlajeno na stock hlajenju.
Tako to gre.

TehDucky ::

Ko sem videl toliko odgovorov, sem že mislil, da ste dojeli kaj, pa vidim da se ukvarjate kakšne hladilnike imate ;((

Sem imel na prehistorični Ati Radeon 9600 Pro čisto iste probleme, vendar te niso bili rešljivi z odvijanjem ali hlajenjem, potreben je bil nakup nove grafične. Smo nekako dobil 9600XT potem na tisti kišti, za kakšne pol leta do leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

galu ::

TehDucky je izjavil:

Ko sem videl toliko odgovorov, sem že mislil, da ste dojeli kaj, pa vidim da se ukvarjate kakšne hladilnike imate ;((

Sem imel na prehistorični Ati Radeon 9600 Pro čisto iste probleme, vendar te niso bili rešljivi z odvijanjem ali hlajenjem, potreben je bil nakup nove grafične. Smo nekako dobil 9600XT potem na tisti kišti, za kakšne pol leta do leto.


Potem ti je lahko jasno da je problem tudi zdaj v hlajenju, oziroma če sem natančenjiši, na delovanju grafične na xx frekvencah pri določeni temperaturi?:P
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

svetetko ::

galu je izjavil:

Mushashi hladi dobro samo GPU, vse ostalo je boljše hlajeno na stock hlajenju.

Aha. Kaj pa padec vseh temperatur za približno 18 stopinj (razen seveda vrm, ki so narasle za kakih 7 stopinj), ki se je pripetil po zamenjavi hladilnika?

Lion29 ::

malenkost off topic... ampak mi full, full mori.. in vsakic ko pregledujem poste in vidim naslov te teme, me zmrazi... avtorja (ali moderatorje) vljudno naprosam da spremenijo naslov iz Problem s grafično v Problem Z grafično

hvala

sicer pa zdaj bo vedno vecja vrocina in racunalnikisko drobovje se bo se bolj pregrevalo...tak da dejte pazit pr tem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RoGPhreak ::

Se toplo priporočam za vse grafe s takimi ali podobnimi problemi =D
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294018 (1129) dolenc
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714086 (11661) knap
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232870 (25746) vaščan
»

IE9 problem s certifikati

Oddelek: Programska oprema
101434 (1222) Ericssony
»

PC se resetira..

Oddelek: Pomoč in nasveti
141522 (1239) veverrca

Več podobnih tem