» »

PC se resetira..

PC se resetira..

theyweed ::

..še posebej v igricah. Se pokaže moder zaslon in se takoj tudi resetira. Sedaj me pa zanima, kateri program instalirati oz. kateri program je za to da ti stestira računalnik. Da ti recimo obremeni samo grafično do maximuma in jo stestira do konca pa še naprej, oz da ti obremeni RAM do konca ... Da vidiš kje leži napaka, kajti vse skupaj postaja še malce moteče. Najpraj sem sicer mislil da je bilo potrbno samo sformatirati računalnik, in sem prišel do ugotovitve da ni to to. Sem ga sformatiral sedaj že 3x, z tremi različnimi windowsi, povsod ista zadeva.


Hvala ter LP
Pa srečnega pa zdrav'ga..!

subby ::

za ram uporabi memtest.. in sicer je najbolje, da si snameš ubcd(ultimate boot cd) in imaš tam še dosti drugih test programov, za diske itd...
za testiranje grafične pa bi ti priporočal kakšen 3dmark
po opisu napake sodeč, se mi zdi da te zajebavajo rami, mogoče disk.. najprej stestiraj rame

dzinks63 ::

Najprej temeljito očisti notranjost ohišja računalnika, še posebej hladilnike in ventilatorje na procesorju in grafični. Potem pa poskrbi za dobro prevetritev notranjosti, (poštimaj kable in vgradi dodatne ventilatorje, še posebej za izpihovanje toplega zraka iz ohišja) ali pa kar snami dol stranico od ohišja. Posodobi bios in vse potrebne gonilnike. Nato se loti testiranja na stock nastavitvah stabilnosti računalnika. Če želiš ga navij in zopet pretestiraj. Kakšen orthos, prime95,...

theyweed ::

Stranice računalnika nimam gor. Spucan je bil temeljito - vse komponente odstranjeje, razpihane, očiščene praha, pa ni nič boljše. Prezračevanje je (mislim da) dobro poštimano - na sprednji strani ohišja ventilator ki vleče zrak notri, na procesorju velik zalmanov ventilator ki pošilja zrak še bolj proti zadnji strani ohišja, ter na zadnji strani še en ventilator ko "vleče" zrak ven iz ohišja. Poleg tega sem nainštaliral PC Wizard ki ti kaže temperature in voltaže - nikjer nič posebnega oz. povsod normalne delovne temperature in voltaže.
Bom probal z memtest-om ter orthosom mal potestirat, pa bomo vidli kakšen bo rezultat..

Hvala ter LP

Nagi Bator ::

start/settings/control panel/system/advanced/startup and recovery (settings)/ system failure izkljuci auto restart

...potem, ko spet dobis plavi ekran slikaj in postavi sliko sem, pa se bomo lahko delali pametne.
Programe za testirat so ti ze ostali svetovali.

theyweed ::

Sej veste kako je, ko ti kaj crkuje. Pelješ k serviserju pa ne kaže nobene napake. Sem zdajle igral skoraj dve uri NFS pa ni bilo plavega zaslona. Se je pa pojavila ta napaka - "Memory could not be written"..!?

theyweed ::

Evo, pa še napaka ki se pojavlja z memtest-om, že po cca 10 minutah jih je bilo čez 100..

theyweed ::

Tukaj je pa še napaka ki se pojavlja z ORTHOSOM:

Nagi Bator ::

Crknjen RAM. Ce imas vec modulov, testiraj vsakega posebaj.

theyweed ::

Sem stestiral vsakega posebej - pri nobenem ne najde napake (sem vse testiral na isti reži)..!? Sedaj pa jih testiram po dva/tri hkrati in sem že bližje rezultatu oz. pri enem se pojavljajo napake. Bom pa še sprobal da ni slučajno šla tista reža na matični pa da je na konc koncev matična kriva..?

theyweed ::

Prišel do zaključka da vsi RAMI delajo normalno, razen na eni reži. Torej to pomeni da je oz. bo matična kmalu fuč. Razen če je še kakšna druga možna okvara ki bi lahko bila problem..?

crayz43 ::

najbrž imaš problem pri graf. kartici, podobno je bilo pri meni sicer je bila graf. integrirani ampak nema veze, plavi zaslon se ponavadi pojavi ko grafična kartica ne zmore več opravljati svojega dela in sistem prekine delovanje

poskusi zamenjati graf. kartico.

subby ::

je pa možno, da imaš na katerem ram slotu zvit kakšen pin in nima dobrega stika... ravno zadnjič sem se ubadal s takim problemom

kiros ::

..še posebej v igricah. Se pokaže moder zaslon in se takoj tudi resetira.

imel sem enak problem. spucal sm grafično in je delalo. resetiralo pa se je zaradi pregrevanja
kiros

veverrca ::

sm že enkrat pisala na eno drugo temo glede tega..zakaj se rečunalnik resetira, ko spremenim resolucijo zaslona?.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294019 (1130) dolenc
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421270 (19713) Xserces
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141546 (1428) RoGPhreak
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430639 (14809) GUFY
»

Koliko naviti ram???

Oddelek: Navijanje
321954 (1434) sal3

Več podobnih tem