» »

Shranjevanje v oblaku

Shranjevanje v oblaku

Desigual ::

Malo že razmišljam v tej smeri. Našel sem zaenkrat storitev IDrive, ki pa ni podprta na Mac OSX, Mobileme pa ponuja samo 20GB. Pozna kdo še kakega ponudnika? Ali kdo že prakticira to? Kakšne so vaše izkušnje? Koliko je backup na tak oblak povezan/odvisen od hitrosti spletne povezave?

bluefish ::

Pri brezplačnih storitvah bo vedno neka omejitev - tako maksimalne velikosti posamezne datoteke kot skupnega prostora.
Torej, če potrebuješ več prostora, potem bo potrebno sprejeti nek mesečni strošek.

Desigual ::

Plačilo mi ni problem. Našel sem DropBox ki se mi zdi nekako najbolj enostaven in ponuja do 100GB, poleg tega podpira vse aktualne operacijske sisteme.

bluefish ::

Ja, brezplačno varianto trenutno uporabljam tudi sam in je vmesnik odličen.

Ena od variant je tudi http://www.backblaze.com/ in pa http://mozy.com/

podbevna ::

Dropbox je meni super. Zastonj je sicer samo 4 GB, a je zame in za moje dokumente to dovolj. Omogoča tudi sinhronizacijo celotnega dropboxa med vsemi računalniki na istem računu in posameznih folderjev med različnimi uporabniki. Mi imamo tako v podjetju eno super mini oblačno mrežo, na kateri so vsem udeležencem projektov takoj na voljo vsi dokumenti povezani z njimi.

Poleg tega dajo za vsakega novega uporabnika na podlagi vabila dodatnih 250 MB zastonj.

Če kdo želi na dropbox, naj zato napiše, da ga povabim, in oba bova dobila dodatnih četrt giga brezplačno.

Brias ::

Oče pri 70-ih še vedno fura firmo... za dokumente (excel, word) uporablja Google drive. Sedaj so mu ukinili podporo za Windows 7 in se zadeva ne synca več. Win10 sovraži, ga je z novega laptopa skenslal in se vrnil na Win7 zato sedaj iščeva alternativo Google drivu, ki dela na Win7. Ima kdo kak predlog? Dokumentov je pa za cca. 1GB, syncal bi pa s privat laptopa in kompa v firmi, tako da ni taka reč. Lp

blaz5 ::

Brias je izjavil:

Oče pri 70-ih še vedno fura firmo... za dokumente (excel, word) uporablja Google drive. Sedaj so mu ukinili podporo za Windows 7 in se zadeva ne synca več. Win10 sovraži, ga je z novega laptopa skenslal in se vrnil na Win7 zato sedaj iščeva alternativo Google drivu, ki dela na Win7. Ima kdo kak predlog? Dokumentov je pa za cca. 1GB, syncal bi pa s privat laptopa in kompa v firmi, tako da ni taka reč. Lp


Dropbox, OneDrive bi morda delovala na W7. Drugače pa W7 je odprt novim ranljivostim, zato je zelo priporočljivo naj si omisli nek novejši operacijski sistem.

Brias ::

Blaz hvala, onedrive je ukinil podporo za Win7 s 1.3.2022, Dropbox pa zgleda da bo slo. Kaj cmo, je poskusil z Win10 par mesecev ko je komp zamenjal pa ni slo. Office ma tud se uno staro varianto, ga ne premaknem pri 70-ih ? Sploh pa ne zdej... je po 3 mesecih kome (korona je jeba), spet na polno zastartal delat. Kar nej uziva v starih sistemih, ce je ta virus premagal bo tud racunalniske ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

mtosev ::

Heh Win 7 ni podprt že od 14.1.2020. Naj laufa ane saj oni bo imel težave s tem. Vse bolj se bo podpora za Win 7 ukinjala.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brias ::

Ma ni imel nobenih tezav do zdej ko so mu ukinli syncanje na google drivu. Office ima mislim da 2008, tudi brez tezav. Drugace pa vse kar pocne je da sestavlja racune v excelu pa ponudbe v wordu, tako da je res nezahteven uporabnik, pred google drivom je pa dokumente med firmo in domom prenasal na USB kljucku tako da v skrajni sili se vrne na to.

mm&r ::

Kaj pa kakšen osnovni Synology NAS, torej na oba windows 7 compa mapiraš network drive, ki kaže na NAS, NAS se pa synca na Gdrive al pa kakšen drug cloud, ker ima Synology kar nekaj Cloud providerjev.

Tody ::

DamijanD ::

A si mu poskusil predstaviti W10, ki je "ušmekan" kot Win7 (torej drugi start meni ipd...)

bobby ::

Mega.nz
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Cloud Storage Provider?

Oddelek: Programska oprema
262136 (822) slitkx
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8012591 (10684) Zalachenko
»

Pazljivo z dokumenti na docs.com

Oddelek: Novice / Zasebnost
256096 (4678) MrStein
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8328083 (22552) Lonsarg
»

Google Drive prihodnji teden?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4719008 (15230) carota

Več podobnih tem