» »

Problem pri sestavlanju računalnika.

Problem pri sestavlanju računalnika.

breza ::

Sem se odloču sestavit računalnik, pa sem se malo zgubil že na začetku in raje vprašam preden mi gre vse v dim.Iz napajalnika gresta dva kabla za priklop matične plošče:1 x 20+4 pinski ATX priključek in 1 x P4 priključek.Matična ima pa dva priklopa ATX in sicer ATX power connector 20 pin in ATX power connector 4 pin.Kateri kabel uporabim za 4 pinski ATX power connektor?4 pinski ki mi je ostal od 20+4 konektorja ali P4 priključek.Matična :Asrock 939 dual sata2, Cooler Master Centurion 530 ohišje z 380W napajalcem.
Hvala.
xxxx

zee ::

P4 priključek gre na matično ploščo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplTech ::

Tako kot ti je rekel že zee, za 4 pinski ATX konektor ("P4" konektor, ki je na plošči odmaknjen stran od 20/24 pinskega) uporabi P4 priključek na napajalniku in NE tistega, ki ti ostane od 24/20 pinskega glavnega konektorja. Tistega, ki ti ostane od glavnega 24 pinskega kabla pa kar pusti.

Je pa dobro malo na začetku si prebrat teorijo, preden se lotiš sestavljanja računalnika. Res je da ni neka znanost, a včasih so kake fore, ki jih ne veš. Tukaj je en dober vodič z veliko slikami in informacijami: Beginners Guides: Assembling Your Own PC

Jan987 ::

sej je na tem forumu je tud en članek od sestavljanja računalnika kjer gre vse čist po vrsti

breza ::

Grem se enkrat čez vodiče,danes sestavim komp,jutri pa big day(upam da ne big bang).Hvala za odgovore.Lp.
xxxx

para! ::

Ko boš sestavil komp (predvidevam da prvič), boš ugotovil, da v resnici ni dela niti za 20 minut :>

Svetujem ti pa, da se pred priklopom kablov, ki dovajajo štrom, pozanimaš kam grejo, to piše tudi v navodilih (če jih imaš). Verjetno boš priklapljal tudi front USB, torej se boš spet srečal z navodili matične plošče :)

lp
Death before dishonor!

Jan987 ::

pa članek si naprintej če delaš prvič

SisQ ::

Če imaš oba priklopa (4 pin in 20 pin) na matični jih tudi priklopi. Niso za okras.
Če pa vprašuješ, ker ti je ostal kabel od napajalnika, potem je višek in ga enostavno ne uporabiš.


genetik ::

kakšno vlogo ima sploh P4 prikluček oz. kaj napaja???

para! ::

CPU, ane...

lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486873 (4922) Win8NonGrata
»

8 pin connector pomoč

Oddelek: Strojna oprema
101368 (1227) solatko
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293891 (2952) nokia6310
»

4 oz. 8 pinski priključek na matični?

Oddelek: Strojna oprema
111673 (1344) J`Mavr0
»

Tagan vprasanje

Oddelek: Strojna oprema
101216 (907) PrimozR

Več podobnih tem