» »

4 oz. 8 pinski priključek na matični?

4 oz. 8 pinski priključek na matični?

phuntaox ::

Zdravo!

Kako je s tem? Če ima matična plošča dodatni 12V P4 priklop z 8 pini, to pomeni, da moraš imeti napajalnik, ki ima 8-pinski P4 priključek? Malce butasto vprašanje, sorry, ampak malo me mede to---> (na OC-lab so testirali ASUS P5B-deluxe, ki ima 8-pinski P4, napajalnik pa so imeli LCPower LC6550v2, ki ima 1*4-pinski P4, ampak ima 2 voda po 12V...) ha? prosim razpihajte mi meglo iz glave, hvala...

lp, Jernej

phuntaox ::

Ok, vam je verjetno neumno vprašanje..in verjetno to vsi veste....se pravi da lahko vsaj nekdo dva stavka napiše prosim...lp

JIM22 ::

Deluje vredu z 4 pin priklopom in z 8 pinskim. Bolš je 8, če imaš(je kao bol stabilno), če pa nimaš pa tud dela z 4 pinskim. Nima pa veze z dvemi vodi(linijami) 12v.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

phuntaox ::

Hvala! Ključna informacija ;)

J`Mavr0 ::

se lahko ta razdelilec kupi ali je treba menjat napajalnik?
govor je o lc550W in p5b-deluxe wifi pa c2d e4300 pa malo bi navil zadevo...

lp;
Jernej

Tilen ::

Sistem mi je s starim LC-jem malo cudne zvoke spuscal. Sicer je vse delovalo ampak zvok iz napajalnika je bil neprijeten, nisem pa uporabil adapterja. priklopil sem pa tako kot so na enem drugem forumu svetovali in kao naj ne bi bilo nic narobe. S staro masino je napajalnik delal brez piskov. Pol sem pac v JAE vzel enakega samo pac novejso revizijo in vse dela zaenkrat zadovoljivo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Snegec ::

Da vi slučajno ne mešate 20/24 pinskega priklopa iz napajalca na matično? Do sedaj, edinokrat ko sem videl 8pinski priklop za napajanje procesorja je bilo na Dual Xennon motherboardu, pač.. za vsak procesor svojega, sicer skupaj montirana ampak vseeno bolj logiš. Je pa res da eni napajalniki imajo 2x "procesorski" kabel, kjer en paše v ono procesorsko napajanje, drugi pa v zadnje 4 pine napajanja za motherboard.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

J`Mavr0 ::

Govor je o 2x2 pin za procesor, ker še nimam novejšega napajalnika, me zanima, če lahko kljub temu navijem (v mejah normale) saj imam še en 2x2pin prost na matični...

lp;
Jernej

Tilen ::

S starim LC 550W priklopis tako, da 20 pinov zapolnis na "standardnem" priklopu ter pustis 4 pine prazne. Tiste dodatne 4 pine pa priklopis v za to pripravljeno mesto blizu procesorja. Priklop na ta nacin naj ne bi delal problemov, vsaj meni je vse delovalo normalno. Nisem pa s taksno konfiguracijo navijal, ker je napajalnik zacel spuscat piske.

Tukaj sem jaz spraseval o identicni zadevi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fopi ::

20/24 pinski adapter za matično ploščo je eno, 4/8 pinski adapter za procesor pa drugo

zdaj drugega kot 24 pinsko napajanje za matično tak več ne moreš dobiti. Potem imajo napajalniki ta 24 pinski adapter ločen na 20+4. Če rabiš 20 vtakneš tega not, če pa 24 pa se ta dva združita (je en tak haklc)

potem večina ne predragih napajalnikov ima 4 pinski konektor za proc. Jaz imam foxconn in so mi tam povedali, da čeprav ima 8 pinski konektor lahko priklopin samo 4 pine. Tudi v manualu piše tako, da pa priporočajo 8 pinski priklop.

Zato sem kupil LC6560T V2.0 - 560W TITAN in ima 8 pinski adaptor za procesor. Kupil sem pri nakupi.net. Vendar pazi, ker obstaja novi in stari model. Stari model ima 4 pinski adaptor, novi pa že 8 pinski. Najprej so mi pri nakupi.net poslali stari model, potem sem poklical povedal in mi niso glih verjeli, dokler nisem poslal fotografij, pol pa so mi takoj naslednji dan poslali drugega novega.

drugače pa baje obstaja adapter iz 4 na 8 pinov, samo jaz ga v sloveniji nisem našel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

b ::

Jaz mam adapter 4v8 v mojem dual opteron boxu. Ne vem pa od kje je prišel, ali je bil zraven napajalnika ali kupljen posebej.

J`Mavr0 ::

katerega pa priporočate...

nimam glih zverine ampak...
C2D e4300
p5b-delux
x1800xt
2Gb kit ocz
320+320+250
creative a4,
tv card
pa ...

lp;
Jernej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno! Maribor! Rabim takoj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142386 (953) StajercSSS
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486873 (4922) Win8NonGrata
»

Menjava napajalnika, delajo le ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
151899 (1667) Janac
»

4 pin to 8 pin adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
91546 (1375) hojnikb
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201898 (1727) mihco

Več podobnih tem