» »

Windows 7 najpopularnejši na Steamu

Windows 7 najpopularnejši na Steamu

Razdelitev uporabnikov po posameznih različicah Windows

vir: Ars Technica
Ars Technica - Potrditev, da je Microsoftov najnovejši operacijski sistem za namizne računalnike, Windows 7, v javnosti zelo priljubljen, ni videti ne konca ne kraja. Po Windows Vista, katere relativna nepriljubljenost je povzročila tudi izredno počasno širjenje DirectX 10, je tako Windows 7 prava zamenjava za Windows XP. To kažejo tudi uporabniški deleži z Valveovega servisa Steam, ki omogoča nakup, prenos in namestitev iger iz udobja stola za računalnikom.

Windows 7 je v mesecu maju uporabljalo skupno 35,9% uporabnikov sistemov Windows, oz. 24,8% 64-bitno, 11,1% pa 32-bitno različico. Windows 7 je tako edina različica izmed treh, kjer ima znotraj verzije večinski delež 64-bitna različica. V primeru Viste, ki je imela 21,6% delež, je imelo 64-bitno različico le 7% vseh uporabnikov Steama, medtem ko je bilo 14,6% uporabnikov še na 32-bitni različici. Skoraj vsi uporabniki Windows XP, ki jih je bilo 33,4%, so uporabljali 32-bitno različico, saj je bilo uporabnikov 64-bitne različice za le dobre pol odstotne točke vseh uporabnikov Steama.

Vseeno so deleži vseh treh različic Windows v primerjavi z Aprilom upadli, za kar je kriva predstavitev klienta za Steam, delujočega na Applovem OS X-u. Slednji je v manj kot mesecu pridobil kar 8,4% uporabniškega deleža, katerih je bilo 7-odstotnih točk na Snow Leopardu, 1,4-odstotne točke pa še na starejšem Leopardu.

Na strojni ravni je Intel še vedno daleč pred AMD-jem (72.5% proti 27.5%), kar velja tudi za nVidio v primerjavi z ATI-jem (61,9% proti 30,9% - Intel ima 5-odstotni delež, ostali proizvajalci pa 2,2%). Celotno zbirko podatkov si lahko ogledate na spletni strani Steama.

52 komentarjev

«
1
2

popster ::

Brez posodobitve winsov ti pac igre ne delajo najbolj uredu kar se zavedajo uporabniki steama

MacQ ::

Eh? Večina iger še vedno dela na XP, nekatere pa na Win 7 sploh ne.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

ABX ::

popster je izjavil:

Brez posodobitve winsov ti pac igre ne delajo najbolj uredu kar se zavedajo uporabniki steama


Tako zgleda kot ti marketing spere možgane.

Ontopic: Spodbudna je količina 64-bit sistemov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MacQ ::

Ja. :D
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Filo ::

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.

_Enterprise_ ::

MacQ je izjavil:

Eh? Večina iger še vedno dela na XP, nekatere pa na Win 7 sploh ne.
dej ne nabijej
kera pa ne dela?

PrimozR ::

Filo je izjavil:

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.

V primerjavi s 32-bitnim? Zakaj že? Ker podpira več kot 3 GB RAMa? :D

ABX ::

Filo je izjavil:

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.



Se lahko takšne poste direktno briše?

P.S: Ne vidim razloga za tolerirat neumnost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jlpktnst ::

Saj logično, uporabniki steama so pač take vrste uporabniki, da tudi nov OS naložijo prej :)

Bor H ::

Jasno da so to domači uporabniki, ki pa jim, ker so igričarji, gre za več rama in Vista je imela hude probleme z grafičnimi drajverji na začetku, XP so pa 64 bitni ubistvu hec. In na XPjih recimo ne dela Just Cause, da ne omenjamo directxa in njegovih verzij. Torej pričakovan rezultat, edin čudi me da ima nvidia tako prednost še zmer.

Zero0ne ::

wine se večinoma predstavlja kot windows XP. Zanimivo bi bilo videti, koliko od tistih 33% je uporabnikov GNU/Linuxa.
uname -o

Mipe ::

Ubuntu še vedno priporoča 32-bitni OS. What gives?

Mitch ::

Kar se tiče take prednosti Nvidie pred ATIjem bi rekel, da gre za staro dobro inercijo. Pač Steam uporabniki kot kaže ne nadgrajujejo grafične kartice vsake pol leta in še vedno uporabljajo "stare" legende (Geforce GT 8800/9800). To kaže tudi podatek, da je DX11 sistemov komaj 3.3 procenta. Obstaja sicer možnost, da ima kakšen šalabajzer DX11 kartico v Windows XPjih ampak na splošno ta statistika kaže sliko, da zaenkrat DX11 še ni dovolj razširjen med uporabniki Steama...

PrimozR ::

DX11 HW se tudi v XPjih pokaže kot DX11.

Rippy ::

PrimozR je izjavil:

DX11 HW se tudi v XPjih pokaže kot DX11.


Tudi Formula 1 na njivi je F1...sicer tam ni preveč uporabna :)

PrimozR ::

DX11 kartice so tudi v DX9 še vedno precej zmogljive. DX11 špilov je pa tudi še precej malo.

Key Quest ::

Rippy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

DX11 HW se tudi v XPjih pokaže kot DX11.


Tudi Formula 1 na njivi je F1...sicer tam ni preveč uporabna :)


V statistiko, pa gre se vedno kot F1 in ne traktor. Dej raje ne odgovarjaj na poste, ki ti niti podrazno niso jasni.

Mipe je izjavil:

Ubuntu še vedno priporoča 32-bitni OS. What gives?


Dej to malce razdelat. Vselej ko sam karkoli cekiram glede tega, povsod priporocajo 64-bitne distribucije.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Mogoče pogleda informacijo o količini RAMa v računalniku? Je to sploh mogoče prek browserja?

Bananovec ::

Program na začetku "pretestira" celi računalnik, seveda če se s tem tudi strinjaš, in nato lahko (vsaj kolikor jaz vem) Valve dela s podatki kaj hoče.
Je pa v tistem testu OGROMNO stvari.

PS: Se opravičujem za nestrokovno izražanje, saj nisem izobražen v tej smeri.

Bor H ::

PrimozR je izjavil:

Mogoče pogleda informacijo o količini RAMa v računalniku? Je to sploh mogoče prek browserja?


zadeva se ne izvaja preko browserja ampak preko inštaliranega programa, torej Steam klienta

Mipe ::

Key Quest je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ubuntu še vedno priporoča 32-bitni OS. What gives?


Dej to malce razdelat. Vselej ko sam karkoli cekiram glede tega, povsod priporocajo 64-bitne distribucije.


32-bit - Recommended for most users
64-bit - Not recommended for daily desktop usage


http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt...

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Mogoče pogleda informacijo o količini RAMa v računalniku? Je to sploh mogoče prek browserja?


zadeva se ne izvaja preko browserja ampak preko inštaliranega programa, torej Steam klienta

Linux distribucije?!? o_O

Bor H ::

na njih steam ne dela, uradno, pač reče da je XP al kaj Wine trdi da je, pod Other verjetno spadajo Win 2003 32bit, Windows 2000, mogoče 98 na kaki stari mašini, ne vem pa kako je z MacOS ampak predvidevam da poleg tistih treh verzij ki so napisane na seznamu deluje tudi na drugih.

PrimozR ::

Bor popolnoma si zgrešil point, predvideval sem, da Ubuntu on the fly priporoča 32/64-bitno verzijo in špekuliral, da to počne na osnovi RAM-a -> manj kot ~3 GB, ponudi 32, sicer pa 64-bitno različico.

Za Steam mi je pa popolnoma jasno, da podatke zbira s pomočjo klienta.

Bor H ::

se opravicujem :) sem zal navajen da ljudje sprasujejo neumnosti

Spc ::

Filo je izjavil:

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.

Verjetno zato, ker če je več kot 3GB rama je to za server. Aja točno serverji niso za domačo uporabo, zatorej je to bloatware.
 

noraguta ::

Zero0ne je izjavil:

wine se večinoma predstavlja kot windows XP. Zanimivo bi bilo videti, koliko od tistih 33% je uporabnikov GNU/Linuxa.

je zanimivo bi bilo ,... ampak glede , da linux nima takega deleže niti med strežniki ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

Spc je izjavil:

Filo je izjavil:

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.

Verjetno zato, ker če je več kot 3GB rama je to za server. Aja točno serverji niso za domačo uporabo, zatorej je to bloatware.

Upam da je tole sarkazem :D

ABX ::

Prej nonsense. Kaj ima veze Win7 s strežniki?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nekikr ::

4GB rama je skoraj standard za današnje sisteme...64bit FTW ;)

MacQ ::

Jaz imam še vedno 2 GB in ne potrebujem več. Pa igram najnovejše igre in se ukvarjam z grafiko.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

nekikr ::

Jaz imam pa 4GB in bi rad še več. Pa od časa do časa igram najnovejše igre in se ukvarjam z grafiko. Nekdo ima pa 512MB rama in 9600GT grafiko, pa igra najnovejše igre in se ukvarja z grafiko - in ne potrebuje več.

Če bi imel 4GB bi drugače govoril. Boljših stvari se zelo hitro navadiš ;)

Spc ::

PrimozR je izjavil:

Spc je izjavil:

Filo je izjavil:

... ja, sam win 7 64bitni je večinoma bloatware, tko da.

Verjetno zato, ker če je več kot 3GB rama je to za server. Aja točno serverji niso za domačo uporabo, zatorej je to bloatware.

Upam da je tole sarkazem :D

Ja, je sarkazem.
 

MacQ ::

nekikr je izjavil:

Če bi imel 4GB bi drugače govoril. Boljših stvari se zelo hitro navadiš ;)

In kaka bi bila razlika, če mi še sedaj ne porabi vsega?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

nekikr ::

Ne vem katere programe uporabljaš. PS recimo deluje hitreje ko gre za zahtevnejše operacije, Premiere isto. Pri igrah je odvisno katere igraš a novejše z veseljem poberejo več kot 2GB rama, če je le-ta na voljo. Koliko procentov izboljšave pri določenem programu je ne vem, ker nisem meril. Je pa preskok tak kot je bil iz 1GB na 2GB. S prostim očesom vidiš konkretno razliko. Če hočeš pa res pohitriti sistem potem pa en hitri SSD...to šele naredi razliko.

PrimozR ::

MacQ je izjavil:

Jaz imam še vedno 2 GB in ne potrebujem več. Pa igram najnovejše igre in se ukvarjam z grafiko.

16x16 8-bit grafiko? Pa pasjansa v WIndows 7? Sori, enostavno ne verjamem, ker sem an XPjih (nekoliko zapacanih) imel probleme z 2 GB RAMa oz. sem bil na meji, če se pognal Firefox in Chrome. Špilam sicer bolj amlo, a če že, nekoliko starejše špile (grafična). Aktivno pa raziskujem možnost nadgradnje na 4 GB :)

MacQ ::

Ne vem kaki Firefox in Chrome si ti poganjal, ampak meni Win 7 delujejo čisto normalno, tudi če imam pognano dosti več programov. Evo, trenutno gonim Paint.NET, Winamp, Thunderbird, Firefox, Total Commander, SIW in CorelDRAW X5 pa mi nuca 1 GB RAMA.

Sicer pa če te zanima config:
- Intel(R) Core™2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
- 2 x 1024 MBytes DDR2 (PC2-6400), 400 MHz (DDR2 800)
- NVIDIA GeForce 8800 GT, 512 MBytes, GDDR3
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Senitel ::

Mipe je izjavil:

32-bit - Recommended for most users
64-bit - Not recommended for daily desktop usage


http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt...

Kaj je to tako presenetljivega? Linux pač ne clipa pomnilnika nad 4GB tako kot delajo to Windowsi. Edina prednost 64 bitnega linux okolja je, če nameravaš dejansko poganjat 64 bitne aplikacije.

nekikr je izjavil:

Ne vem katere programe uporabljaš. PS recimo deluje hitreje ko gre za zahtevnejše operacije, Premiere isto. Pri igrah je odvisno katere igraš a novejše z veseljem poberejo več kot 2GB rama, če je le-ta na voljo. Koliko procentov izboljšave pri določenem programu je ne vem, ker nisem meril. Je pa preskok tak kot je bil iz 1GB na 2GB. S prostim očesom vidiš konkretno razliko. Če hočeš pa res pohitriti sistem potem pa en hitri SSD...to šele naredi razliko.

Malo težko... Dejansko 64 bitnih iger ni ravno na pretek. Kar pomeni, da lahko igra še vedno zasede 2-3GB maksimalno.

PrimozR ::

MacQ je izjavil:

Ne vem kaki Firefox in Chrome si ti poganjal, ampak meni Win 7 delujejo čisto normalno, tudi če imam pognano dosti več programov. Evo, trenutno gonim Paint.NET, Winamp, Thunderbird, Firefox, Total Commander, SIW in CorelDRAW X5 pa mi nuca 1 GB RAMA.

Sicer pa če te zanima config:
- IntelŸ Core™2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
- 2 x 1024 MBytes DDR2 (PC2-6400), 400 MHz (DDR2 800)
- NVIDIA GeForce 8800 GT, 512 MBytes, GDDR3

Popolnoma običajen, latest, v primeru CHromea celo beto. ~30 tabov v FF, nekaj manj oz. tam nekje v Chrome (odvisno od uporabe).

noraguta ::

Kaj je to tako presenetljivega? Linux pač ne clipa pomnilnika nad 4GB tako kot delajo to Windowsi. Edina prednost 64 bitnega linux okolja je, če nameravaš dejansko poganjat 64 bitne aplikacije.

aplikacija ga na konc je ipc - ipc in ta je int v 32 bitnem sistemu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MacQ ::

Ni čudno, da ti potem šteka. Kaj boš pa s 30 tabi?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Utk ::

Zero0ne je izjavil:

wine se večinoma predstavlja kot windows XP. Zanimivo bi bilo videti, koliko od tistih 33% je uporabnikov GNU/Linuxa.

2? Pa ne mislim na procente :)

techfreak :) ::

noraguta je izjavil:

Kaj je to tako presenetljivega? Linux pač ne clipa pomnilnika nad 4GB tako kot delajo to Windowsi. Edina prednost 64 bitnega linux okolja je, če nameravaš dejansko poganjat 64 bitne aplikacije.

aplikacija ga na konc je ipc - ipc in ta je int v 32 bitnem sistemu.

Kolikor vem je omejitev na 3GB na proces. In koliko ljudi poganja programe, ki porabljajo več kot toliko RAMa?

Drugače pa je brez Flasha in kakšnih velikih JS aplikacij vsekakor možno poganjati več kot 200 zavihtkov na Firefoxu z 2GB RAMa.

noraguta ::

techfreak :) je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kaj je to tako presenetljivega? Linux pač ne clipa pomnilnika nad 4GB tako kot delajo to Windowsi. Edina prednost 64 bitnega linux okolja je, če nameravaš dejansko poganjat 64 bitne aplikacije.

aplikacija ga na konc je ipc - ipc in ta je int v 32 bitnem sistemu.

Kolikor vem je omejitev na 3GB na proces. In koliko ljudi poganja programe, ki porabljajo več kot toliko RAMa?

Drugače pa je brez Flasha in kakšnih velikih JS aplikacij vsekakor možno poganjati več kot 200 zavihtkov na Firefoxu z 2GB RAMa.

hmmmm ,ne veš kej dost?
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

techfreak :) ::

User-mode virtual address space for each 32-bit process
2 GB

Up to 3 GB with IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE and 4GT

Do 3 GB, kakor sem rekel. Enako kot na Linuxu, kjer je od 2GB - 3GB odvisno od nastavitev.

ABX ::

Tudi meni poraba rama ne gre nikoli čez 1.5GB, z vsemi aplikacijami in igrami. Ampak vseeno imam notri 4GB, ker je RAM res poceni.

Ko se XP prižge mi kuri 150MB. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MacQ ::

Ja, če človek ve uporabljati sistem, potem ni problemov. Dokler pa ljudje tratijo po nepotrebnem (simptom današnje družbe) pa se dogaja to, kar se.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

ABX ::

Ma niso oni krivi, jaz imam fetish na optimizacijo in več časa se ubadam s nastavitvijo sistema kot uporabo.
Profesionalna deformacija. :)

Kot mehaniki ki imajo več časa avto v garaži kot na cesti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MacQ ::

Ja, saj jaz sem tudi frik glede tega, samo vseeno ne toleriram napačne uporabe programja. Kaj češ s 60 odprtimi zavihki, če naenkrat lahko gledaš samo enega, mi res ni jasno.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pet odstotkov uporabnikov Steama na Macih

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
269290 (8473) Zero0ne
»

Računalniki postajajo 64-bitni

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3311735 (10038) MrStein
»

Windows 7 najpopularnejši na Steamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5217771 (16220) ABX
»

Na Steamu kraljujejo nVidia, Intel in Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4710717 (9310) Mipe
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298334 (7474) OmegaM

Več podobnih tem