» »

povezava sony kamere s pc-jem

povezava sony kamere s pc-jem

DrSergioDJ ::

Kolega ma SONY kamero z oznako CCD-TRV48E ( več o njej tu ). In zdej mene in njega zanima, kako povezat to zadevscino na pc.

1.) kako kartuljo met v PC-ju?
2.) kamera ima le 2 izhoda, en je "video", drug "avdio" (konektorji so taki, k pr obicnih slusalkah...)
3.) Kje dobit ta kabl?
4.) najlepsa vam vsem dala :D

Hvala in lp

sergio
...

ru7 ::

Pomoje je najboljša varianta firewire kabel, kupiš kartico (jst mam Pinnacle Studio DV (+7) in je pr mlacomu DV ( ali pa kje drugje - z kartico vred) ene 25k (nisem ziher)!

Zdraven dobiš kabel,... Deluje super

DrSergioDJ ::

Pa mas iste izhode? K mam doma 2 zadevscini od tega pinnacle, eno je una kartulja, pa tm ni hotl potegnt (sm zgleda napacne lukne ponucu [:S] ), pa prov eno USB varianto za DV kamere, sam to itak ne gre s to, katero me zanima, skupaj, k ni DV ;)
...

ru7 ::

Mogoce je malo mimo ampak ali si instaliral gonilnike za firewire (meni brez ne dela - gonilniki so od Texas Instruments IEEE 1394)?

SanSan ::

No, kolko se jaz spoznam na te zadeve to ni digitalna kamera in ce kamera ni digitalna tudi nima firewire izhoda.
Tako da bos moral kar lepo eno graficno kartico nabavit z video vhodom in tako peljat video v comp. in ga tam zajet, pol pa se audio postimat pa vse skupaj lepo stisnit pa bo.
Kabel pa je moral bit prilozen kameri in je enak, ki ga uporabljas za predvajanje slike na TV. Ne vem sicer kako ima ta kamera to orihtano ampak sony ima na novejsih kamerah malo drugacen konektor kot na navadnih slusalkah in sicer trojni jack, ki lahko prenasa 3 razlicne signale: video, 2x audio (levi in desni kanal).
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SanSan ()

ru7 ::

Jst snemam Hi8 kasete preko firewire na TRV 110E! Pomoje pa podpira firewire vmesnik!

DrSergioDJ ::

ok, smo sprobal s kabli, k jih je dobu, slika dela ko majka, sam ni zvoka?

a kdo ve, kaj bi blo lahko narobe? a je treba audio izhod vezat v zvocno (dumb jst, mi je sele zdele potegnl, da je to mogoce narobe..)

lp

sergio
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316543 (10711) BorutK-73
»

Težave s snemanjem - POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
61481 (1409) robobobo
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697494 (6642) BadWolf
»

Firewire kabel

Oddelek: Zvok in slika
191182 (993) CaqKa
»

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

Oddelek: Zvok in slika
271690 (1491) Caligula

Več podobnih tem