» »

abit in celerron 1100 in windows XP zaj...!!!

abit in celerron 1100 in windows XP zaj...!!!

miki123 ::

Imam plato abit bx133 raid ta zadnji bios gor pa sem zamenjal procesor celerončka 1100 coppermine in sem takoj na friško inštaliral XP z SP1. Dogaja se mi naslednje da mi kar na lepem v XP-pejih javljajo napako od takrat ko sem menjal procesor HARDWARE MALFUNCTION, PLEASE CALL YOUR... in me dela živčnega, zelo različno javlja te napake včasih v IE ali v wordu ali v nerotu v glavnem ko nekaj delaš . Pred tem sem imel celeron 800 gor pa niso nikoli nič XP-ji težili. Mam pa tudi WIN 98 gor , ki ne javljajo nobene napake. Počel sem že vse živo testiral CPU celi dan s Stability testom pa hudič ni nobene napake javil niti zmrznil ni, tak da nimam pojma kaj to je, kupil novi usmernik 300w, zamenjal rame, . A me mogoče plošča ali kaj drugega zajebava. BIOS sem tudi že po defoltu nastavil pa se je napaka ponovila, Pa sem procesor tudi na 733(66) nastavil pa spet ista pesem.

Kak se da to rešit?

A je mogoče kaka fora v BIOSU?

MOJ SYS: abit bx133 raid, maxtor 60 gb 7200, Geforce2 440 32 ram, 256 ram,

A ima kdo še kakšno idejo izkušnjo ??

Frgazor ::

Hja... preveri kondenzatorje okrog procesorja, če niso slučajno napihnjeni. Na šihtu nam je šlo na ta način mislim da 11 teh plat (tudi moja) in mojemu kolegu sta tudi 2 umrli (ok, na eni je crknil hpt kontroler, na drugi so bli pa kondeljci). Mam občutek da je smrtnost BX133 plat celo večja od smrtnosti ibm-ovih diskov. Ki so nam na šihtu tudi večinoma pocrkali - v kombinaciji s temi platami hehe.

Predator ::

glede na to da mas sp1 za xp gor bi jaz tukaj krivca iskal

Mikeey ::

"miki123" a mi lahko prosim poveš kako si sploh usposobil na svoji plati (BX133-RAID), da se ti je sistem z novim procesorjem CELERON 1,1 Gb sploh zbudil. Sam imam namreč isto plato in procesor CELERON-A 1Gb; ter prav tako updatan tazadnji BIOS ampak se mi sploh noče zbidit. Prosim pomagaj in vnaprej hvala!!

miki123 ::

finta je v tem da tulatini ne delajo moraš imet celeron z coppermine jedrom to so tisti prejšnji procesorji z 128b predpomnilnika, ja pa zadnji bios instaliraj.

danes sem celi dan pustil laufati 3dmark 2001 pa hudič ni zmrznil, ko pa sem prekinil 3d mark pa mi je v 1 minuti zmrznil zagnal sem word pa je se vse končalo.

Dajte pomagat!


za vsako bolezen baje rožca rase

miki123 ::

Mikeey daj me poklici na 041 378 460!!

Mikeey ::

Je že ok. Sedaj laufam svojega celerona Tualatina na svoji Abitki BX133_RAID brez problema sploh. Mal sem moral razkirat z brušenjem treh pinov dol s procesorja in začuda se je izplačalo :D Stran sem našel tu na Slo-Techu Stran tukaj Nisem pa še povezal tistih dveh pinov ampak če bo delal kolikor toliko potem Juhuhuhu. Ajt upam da boš ti tud rešil svoj problem. Thnx anyway!!

McWolf ::

a ce jih sam polakiras ni dobr?
Go tell it on the mountains!

Spajky ::

Lak se zelo hitro odkruši, ko zaLockaš proc, zelo zelo težko to uspe...prej bi ratalo s tistim "mlečnim" lepilom za les ko se strdi čez 1 dan....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172226 (1967) Spajky
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161386 (1213) SkIDiver
»

Težave z procesorjem CELERON 1Gb na BX133 RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
111350 (1020) Mikeey
»

Problemi z Cel. 633Mhz

Oddelek: Navijanje
14949 (785) Bondek
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
111166 (986) Wolverine

Več podobnih tem