» »

IBM DTLA 305030 HUGE probljem

IBM DTLA 305030 HUGE probljem

mobisuxguru01 ::

tole je mal dolgo ampak upam da se ne boste ustrašil ker bi mi pomoč še kako prav prišla

plata ABIT SA6
WinME
primary disk IC35 C:
secondary pa DTLA 305030 (30 GB ATA100 5400 rpm) D:

in sledi težava
kr neki delam, secondary disk kao počiva, nakar sm nekj hotu skopirat iz Dja in slišm en cvileč zvok;(( (recimo za 1/2 sekunde), uglavnm nč zdravga, in zdej lahko vidm vse fajle, pa direktorije, vse je tko k je blo

ampak
več kot pol fajlov ne morm kopirat al pa zbrisat mi explorer al pa WinComander javi da datoteke ne more najdt er al sm jo zbrisou al pa je bla premaknjena in naj prtisnem F5 kao refreš

norton unilities NDD mi prav da diska ni not al pa ni pravilno formatiran

scandisk (v winsih) mi prav da ni prav sformatiran al pa da ga je nek disk utility zaklenu, čeprav nimam nobenga utilitiya

sm še probal DISK FITNESS TEST (al nekj tazga) iz IBMjevega sajta pa ni najdu nobene napake, vglavnem da je vse OK

jasno me anima če se da te podatke kako dol dobit oz. rešit disk

aha pa še neki sm opazu, ene slike se da odpret, ampak je samo pol slike al pa še manj take kot bi morala bit, ostalo je pa sam ena barva, al pa MP3ji mi špilajo pol se pa zacikla, tko k če CD preskakuje na istem mestu

hvala za pomoč

TESKAn ::

Hm, probaj s scandiskom - temelit pregled, da ti pogleda še za bad sectorje. Zdej če ne bo mogu nč delat z diskom, poskusi skopirat, kar se skopirat da, pol pa probi najprej navadn format (iz DOS - a), če pa ne bo delal, nared pa LL format - v Drive fitness testu dej 'erase disk'. Če pa še ne bo pomagal, pa na servis.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dami ::

Če NDD ni hotu delat, pol tud scandisk ne bo. Jst mam en disk 1.7gb ki sn ga obdržal iz stare mašine in mi zdej služi kot prenosni (mam tud en rack za ta disk). Že od vsega začetka sn meu z njim probleme (neki sn lahk gor posneu, neki ne itd.). Zadnjič mi je en frend posodu njegov prenosni disk seagatov 8gb. Stvari sn dol z njega lepo posneu, ko sn jih pa hotu zbrisat mi je pa poln napak javl. Sn se odloču ga formatirat, sam po tem na disk sploh nism mogu več dostopat. Zaključk: oba problema sn rešu z fdiskom. Pri prvem sn opazu da je bla patricija Primary dos, namest extended dos, pri drugem sn pa particijo zbriso in jo še enkrat dal gor, pol je pa fajn delal.
Ok, vem da sn nakladal po nepotrebnem, sam probi z fdiskom rešit zadeve. Zavedat pa se morš bye, bye podatki.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mobisuxguru01 ::

ja sj ta bye bye je problem

Dami ::

Ja če ne bo druzga izhoda pol vsaj disk reši. Fdisk bo ziher odpravu probleme, razn če disk res ni kakorkoli poškodovan. Al pa kombinacija Abit in IBM nikakor ne greta skup:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

TESKAn ::

Hm, če ma pa particije z******, pol pa probi fdisk/mbr. Ti na novo zapiše MBR. vredno probat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

miranpozar ::

Joj ta IBM, joj! Fantje, rezervne kopije delat! Saj veste... backup pa to.
Izgleda da ti je nekaj zje**lo podatke na disk. Lahko je imel disk trenutek slabosti, lahko pa gre počasi k hudiču. Ne se preveč igrati s particijami in scandiski, ker lahko narediš se slabše. Kar rabiš ti je program, ki ti bo poskušal rešiti kar se da. Naj ti priporočam Lost&Found in Tiramisu.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

mobisuxguru01 ::

sori k je tok trajal ampak mam sele zdej dostop do foruma, a maš še kkšn link za te programčke


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos podatkov.

Oddelek: Pomoč in nasveti
281075 (949) Jan987
»

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
171280 (1114) KontraCepec
»

Težava z WD diskom.

Oddelek: Strojna oprema
171548 (1156) Slavček
»

zbrisan mbr

Oddelek: Pomoč in nasveti
111615 (1373) AngelOfDeath
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222912 (2613) XtX

Več podobnih tem