» »

Matura 2010

Matura 2010

1
2
3

Sigmund_ ::

rezultat.asp - preverja login pa password.
Narediš samo svoj obrazec pa pošlješ @EMSO in @SIFRA in maš rezultatke XD

Sam teh datotek ni trenutno gor..pred parimi tedni so bile, zna bit da bodo par ur pred uradnimi rezultati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sigmund_ ()

Wasted ::

Mamo neki, error page se je spremenil :) zdaj še naj samo file naložijo :))
When I'm done there will be nothing left of you...

Michaelosz ::

mi lahko kdo prosim razloži kako bi se morda lahko pogledalo predčasno rezultate?

ne razumem teh rezultati.asp, itd.

matura.ris.si/rezultati.asp mislite?

Sigmund_ ::

MIchael|007: Na žalost ni še te datoteke na strežniku...lahko da je tudi ne bo do 5h zjutraj. Najboljše da ga zapiješ! Jaz ga namreč pijem že cel večer :))

Ice-Heki ::

Evo, rezultati objavljeni ...

Ciklamen ::

Šlo skozi, hvala bogu :) Kako pa kaj vam?
- End of the Post ->

hator ::

Mene so rezultati pozitivno presenetili. Ponekod sem imel tudi srečo, ker sem pri 4 predmetih ujel višje točke za las. Na fax bom pa verjetno tudi sprejet.

IceBoX ::

Samo da je mimo. Mene so rezultati tudi presenetili, pozitivno seveda :D

black ice ::

Čestitam vsem.

Zdaj pa uživancija do - ne me j**** - 1. oktobra :D

Wasted ::

Hvala, lepa ti dala! :D

Se vidimo na RIT tam bo šele uživancija ... ;((
When I'm done there will be nothing left of you...

Ciklamen ::

Se vidimo na FRIju, tam bo pa malo manjša uživancija :P

Drugače pa čestitke tistim, ki so uspešno opravili maturo, tistim ki je pa spodletelo, pa ne se sekirat, še vedno je tu drugi rok, nič še ni izgubljenega ;)
- End of the Post ->

rezator ::

kako je v primeru če nisi sprejet na tisto ko si napisal na 1. in 2. mesto? in kaj če nisi niti na 3.? a potem pošleš še enkrat na ker fax bi šel z tistimi, ki delajo maturo v jesenskem roku al kak?
Some people feel the rain. Others just get wet.

flood ::

kdaj je sploh približno za pričakovat pismo od fakulteta o sprejemu?

Ice-Heki ::

V naslednjem tednu, cca. 10 dni.

Real_Madrid ::

Neki me zanima. Js sem se naprej vpisal na medijske komunikacije UNI v MB. Da pa lahko greš na to smer moraš narediti še maturo iz fizike. Zdaj vse ostale predmete (SLO, MAT, APJ in izdelek) sem naredil s 4. Fiziko pa sem dobil danes nazaj in sem dosegel 35%, kar je za 8% premalo za 2. Ampak na http://matura.ric.si piše da bi ta predmet pogojno še lahko imel pozitiven, po 38. členu Zakona o maturi, ki pa pravi:

[quote]Kandidat je opravil splošno maturo, če je pri vseh maturitetnih predmetih dosegel pozitivno oceno.
Kandidat, ki je pri enem izmed obveznih predmetov na osnovni ravni zahtevnosti dosegel najmanj 80% točk, potrebnih za pozitivno oceno, je pri tem predmetu pozitivno ocenjen, če je pri ostalih predmetih, iz katerih je opravljal maturo, ocenjen pozitivno in je vsaj pri dveh izmed njih dosegel najmanj oceno dobro (3).
Kandidat, ki je pri enem izmed izbirnih predmetov na osnovni ravni zahtevnosti dosegel najmanj 80% točk, potrebnih za pozitivno oceno, je pri tem predmetu pozitivno ocenjen, če je pri ostalih predmetih, iz katerih je opravljal maturo, ocenjen pozitivno in je vsaj pri enem izmed njih dosegel najmanj oceno dobro (3).[/quote]

Torej me zanima a imam fiziko zdaj pozitivno al je ta člen samo za gimnazijce in ne mene, ki sem opravil tehnično šolo in potem delal še fiziko, da bi imel priznano splošno maturo?

Jebac18 ::

kolikor jaz razumem bi mogu met nad 40% nisem pa sigurn,kajti mature se nisem opravljal jo bom jeseni in poklicno, tko da vsem unim sedaj, ki se niste naredili imate vsaj več časa in veste kako izgleda to vam je lahko samo v plus...

noraguta ::

eh če po maturi ne greš v vojsko nisi desc
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Real_Madrid ::

Jebac18 je izjavil:

kolikor jaz razumem bi mogu met nad 40% nisem pa sigurn


Ne, to ziher ne, zato ker piše, da je letos meja za PP fizike 34%.
Edino, kar ne vem je, a vela to za mene tud, al sam za gimnazijo...

Zgodovina sprememb…

Jebac18 ::

vprašaj na ricu bos dubu odgovor iz prve roke :D

rezator ::

a lahko da kdo link, kjer piše kaj je treba napisati in kam poslati, če želi nekdo iti na vpogled mature?
Some people feel the rain. Others just get wet.

bluefish ::

Google naj bi maturant že znal uporabljati: http://www.ric.si/splosna_matura/rezult...

rezator ::

sm 3. faksa in ne gledam zase. to sem že našel. a to je to:
# ime in priimek,

# stalno prebivališče,

# rojstni datum,

# navedene predmete, pri katerih kandidat želi vpogled.

? nič drugega? malo mi malo zgleda!?

Hvala vseeno bluefish
Some people feel the rain. Others just get wet.

Ice-Heki ::

Dopis se pošlje na RIC (Državni izpitni center, Ob železnici 16, 1000 Ljubljana). To, kar si že sam našel, pa je v njem potrebno omeniti. Dobil boš datum, kdaj se zglasiš pri njih in pač pogledaš svoje izpitne pole. Priporočljivo je, če je s teboj oseba iz stroke (npr. profesor), da skupaj poskušata najti manjkajoč procent / procente. V primeru, da s seboj vzameš profesorja moraš biti pozoren še na to, da profesor ni bil letos član republiške izpitne komisije / zunanji ocenjevalec.

Lahko pa si pomagaš z obrazci, ki so jih objavili na spletni strani Gimnazije Škofja Loka: Izpitna dokumentacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

T-h-o-r ::

baje ste se slabo odrezali sem slišal

govorim na splošno za vso slovenijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ciklamen ::

Ni bil nek blesteč rezultat, ne, vendar menim da zaradi mature, ki je bila dokaj težka :)
- End of the Post ->

Ice-Heki ::

Naš razred je imel 50% zlatih maturantov na naši šoli. Generacija je bila pri nas 98% uspešna (2 sta padla).

Sem slišal, da je bilo na splošno povprečje ~20 točk.

T-h-o-r ::

Ciklamen je izjavil:

Ni bil nek blesteč rezultat, ne, vendar menim da zaradi mature, ki je bila dokaj težka :)



a bejži bejži :>
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Jebac18 ::

kako slabi po sloveniji ce jih je 91% nardil maturo splošno to še ni tako slabo poklicno pa 89%....

Ciklamen ::

T-h-o-r je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Ni bil nek blesteč rezultat, ne, vendar menim da zaradi mature, ki je bila dokaj težka :)



a bejži bejži :>


Sem jo naredil, ampak res se mi je zdela težja, vsaj koliko sem gledal lanske in predlanske mature :)
- End of the Post ->

Wasted ::

Nah, jaz nisem rabil ravno pik ker če tudi nebom na RIT sprejet bom pa na ITK in učil sem se minimalno, glede na to, da sem celo leto pavziral - lani neuspešen na maturi. Pravzaprav sem se učil samo MAT, ter prebral knjige za SLO :D ostalo ni omembe vredno. Težja kot lani? Kateri predmeti? Splošni? SLO ni bila težka ANG je bla čisto na easy ker sem imel 4 pa se nisem celo leto nič učil, matematika pa bi bila težka če bi bila večina nalog iz 4 letnika, pa še to če bi bile kak ultra težke .. pa jih ni bilo ;) . Tako, da za tiste, ki so se celo leto pripravljali bi moralo biti mala malica, za druge pa tudi ne ne vem kakšen napor.

A ne? :D
When I'm done there will be nothing left of you...

Pegaz ::

Jaz sem na maturi dobil 29 pik. Do 30 pik skupno mi manjka 1% pri angleščini (dobil sem 6 točk od 8).

Slišal sem, da imaš z zlato maturo (skoraj) zagotovljeno Zoisovo štipendijo. Kar pomeni, da me do 2-3kEUR/year loči 1%.

Se je že kdo pritoževal? Poslal sem že pismo za vpogled in me zanima koliko šans imam, da dobim ta %.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

Ice-Heki ::

Pegaz, vsekakor se pritoži. 20EUR ali pa celoletna štipendija, to sploh ni vprašanje.
Če se da s seboj vzemi kakšnega profesorja angleščine, da bosta skupaj natančno pregledala pole in mogoče našla manjkajoči procent (manjkajočo točko).

strictom ::

Katere bukle ste meli za matematiko? Splošno seve.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pegaz ::

Ice-Heki, sem kar poklical eno inštruktorico angleščine iz LJ in bova šla pogledat. :)

strictom, učbeniki za gimnazije so Linea, Planum, Spatium in Tempus. Poleg tega je pa še nek učbenik celotne snovi za matura, ampak se jaz ne spomnim imena.

Wasted ::

Dušan Kavka - Matematika v srednji šoli, ter zbirka odgovorov za ustni del.
When I'm done there will be nothing left of you...

Ice-Heki ::

Imel sem knjige Petra Legiše (pač učbeniki za 4. leta, zraven so tudi vaje), lastne zapiske, kupil pa sem še zbirko odgovorov na vprašanja za ustni del (ki je ne bi nikoli več kupil).

Wasted ::

Jaz sem jo imel že od lani, pa je tudi letos nisem niti cele prelistal ;((:D.
When I'm done there will be nothing left of you...

Katja1 ::

V četrtek imam vpogled v maturitetno polo za matematiko in bi se rada malo pripravila... Zanima me, če se kdo natančno ali pa vsaj približno spomne, kakšne so bile naloge na osnovnem in višjem nivoju!! hvala;)

Pegaz ::

Po moje se ne rabiš pripravljat, ker dobiš rešitve zraven. Je pa dobro, kot je rekel Ice-Heki, met zraven še nekoga, ki obvlada.

Ciklamen ::

Malo off topic, kdaj pa je treba poslat papirje (torej učni uspeh v 3 in 4 letniku, spričevalo o opravljeni maturi itd.)? Po tem, ko dobimo pismo iz univerze, ali pred tem?
- End of the Post ->

Ice-Heki ::

Sedaj počakaš na pismo iz univerze, kjer bodo vsi podatki (o tem, ali si sprejet, kdaj in kam prineseš potrdila o opravljeni maturi, ipd.)

flood ::

samo kje je pol tu logika, da zveš če si sprejet ko pa nimajo sploh tvojega spričevala
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

bluefish ::

Brez skrbi, imajo vse potrebne podatke.

shfreeman ::

Pegaz je izjavil:

Jaz sem na maturi dobil 29 pik. Do 30 pik skupno mi manjka 1% pri angleščini (dobil sem 6 točk od 8).

Slišal sem, da imaš z zlato maturo (skoraj) zagotovljeno Zoisovo štipendijo. Kar pomeni, da me do 2-3kEUR/year loči 1%.

Se je že kdo pritoževal? Poslal sem že pismo za vpogled in me zanima koliko šans imam, da dobim ta %.


omg jst imam čist enako situacijo. Danes sm bil na vpogledu in sm neki najdu, upam da bo kej iz tega.
Srečno na vpogledu drgač!

Pegaz ::

Sem že bil na vpogledu in že poslal pritožbo. Sedaj pa 2 meseca čakanja na odgovor. :)

Vso srečo tudi tebi!

TgT ::

A mi nekdo pove, katere teme so bile pri zgodovini v prvem roku? ;)
Hit'N'Run

$%&/() ::

Slovani v rimski dobi in francoska revolucija.

Jebac18 ::

lep pozdrav bliža se matura matematike 26.8 in me zanima kakšna se vam je zdela matematika na poklicni maturi ... namreč sam je nisem opravljal ker sem imel popravca iz matematike ...

reml ::

Je tule kdo, ki piše angleščino v jesenskem roku splošne mature?
To go..where no computer has gone before ...

tralala123 ::

$%&/() je izjavil:

Slovani v rimski dobi in francoska revolucija.


pa je bila to tema 'slovensko ozemlje v rimski in zgodnji srednjeveški dobi' ali 'slovenci v srednjeveškem rimsko-nemškem cesarstvu'???

hvala za odgovor
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216003 (11565) Meizu
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153138 (2769) trancer01
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111008 (8320) Zajec123
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016887 (13518) martincek1
»

matematika-matura

Oddelek: Šola
142641 (2457) StandAgainst

Več podobnih tem