» »

Par vprašanj

Par vprašanj

_Mortal_ ::

Neki me zanima v zvezi z skenerom.

Včasih k hočem kej skenirat mi vedno pokaže en warming up in sekunde se odštevajo, vem da se ogreva samo a bo kakšna razlika če ga pustim da se "ogreje" al pa če dam skip.

In še neki skener je 1200X2400 DPI in lahk skeniram z samo 600DPI. V čem je tuki fora
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Duhec ::

Warming up kar pusti na miru saj bodo le tako scanirane slike optimalne uzaradi dobro ogrete lampe. Jaz na mojem scanerju NE morem preskočiti (skip) tega ogrevanja !
Da pa skeniraš samo z 600 dpi , pa gotovo ne poznaš dovolj dobro programa (Twain vmesnik) v katerem skeniraš. Gotovo imaš kje opcijo Advance ali nekaj podobnega kjer se nastavlja po 1 dpi če hočeš do cca.14400 z interpolacijo.

_Mortal_ ::

Sm še neki. Kok ti časa traja "ogrevanje"
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Duhec ::

Na prejšnjem Umax-u ASTRA 2400 USB cca. 35 sekund, zdaj na Canonu D1250 USB 2.0 pa cca. 10-20 sek.
8-)

dr.J ::

Zakaj ti skenira z resolucijo 600? Nisi povedal, kateri skener imaš, verjetno pa je podatek 1200 x2400 že 'interpoliran' in je 600 prava optična ločljivost skenerja. Tam okoli 2700 se začnejo čitalniki diapozitivov.

_Mortal_ ::

A lahko to poveš v slovenščini>:D. Sej sm dobu še zravn neki za skenirat diapozitive
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

nodes ::

Sam mal si pomešal.
DPI= dots per inch
1200 x 2400 je ločlivost cele strani.....

Gh0st ::

Zanimivo kako ljudje kar kupujejo stvari in niti ne vedo za kaj bi jih uporabljali...:8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

nodes ::

Kar pozabi na dias scan.

Tam okoli 2700 se začnejo čitalniki diapozitivov.

Ja DPI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222477 (562) no comment
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017419 (16831) moat
»

Scaner

Oddelek: Kaj kupiti
6920 (803) roli
»

Best buy skener

Oddelek: Kaj kupiti
361784 (1413) Dr_M
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Kaj kupiti
113593 (1543) Blisk

Več podobnih tem