» »

uporaba graficnega pomnilnika za RAM-disk

uporaba graficnega pomnilnika za RAM-disk

virtual_reality ::

Nekje sem prebral da se da uporabiti del pomnilnika graficne kartice kot ram disk, vendar v Linuxu.
A obstaja kak software (driverji) za Windows OS, ki bi mi to omogocil.

To bi bilo zelo smiselno za uporabnike, ki imajo kaksne stare racunalnike z 72 pinskimi ram moduli na maticni. Ker je tak ram zelo drag in se jih tezko dobi, bi pac kupil eno PCI graficno z 64 MB ali celo 128 MB rama (po moznosti DDR) in del tega pomnilnika uporabil :D .
Po mojem bi bili rezultati zelo zanimivi. Kaj pravite?
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

SasoS ::

1. Zadeva je RAM-disk in ne RAM...gor lahko shranjuješ podatke, ne obnaša se to kot dodatni ram

2. Grafične niso narejene tako, da bi bil prenos med grafično in procesorjem hiter, ponavadi je zelo počasen (v drugo smer pa gre hitro...)

3. Kaj ti bo dodatnih 64 ali 128 Rama na tolk stari mašini da še dimm slotov nima? To je sigurno < P200...

4. Taka mašina sploh nima AGP slota...bi mogu iskat PCI kartico

5. Noben ne bo pisu driverjev za winse...

6. Zadeva je totalno neuporabna...drugače pa dober hack :D

virtual_reality ::

ce driverjev ni, bi pa jih sami napisali:D
Problem je sam v 2. tocki, ki si jo napisal. A hitrost ni enaka v obe smeri: proc->graficna in graficna->proc?
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Highlag ::

Ravno sem bral, da zaradi slabo napisanih obstoječih gonilnikov to ni res. Čeprav bi moralo biti.

Senitel ::

AGP je narejen tako, da je pošiljanje podatkov na grafično hitro branje pa počasno (za to niso krivi driverji). Pri AGP 4x imaš tako 1GB/s upload in 128MB/s download.
PCI je druga štorija in tam bi moral bit prenos v obe smeri enak -128MB/s.
Obenem pa lahko bumpneš še v en problem. Če uporabiš OpenGL ali Direct3D in kreiraš surface ali vertex buffer dejansko ne moreš bit 100% prepričan, da bo prisatl v video pomnilniku, ker ti ga driver postavi kamor ga pač hoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008614 (7423) opeter
»

Gigabyte RAM Disk

Oddelek: Strojna oprema
442441 (1764) Pyr0Beast
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583489 (2690) sid911
»

SLI is back....

Oddelek: Strojna oprema
372219 (1443) DjTonic
»

PCI Express

Oddelek: Strojna oprema
282044 (1800) Mr.B

Več podobnih tem