» »

Za vse, ki vpijejo da jim država nič ne da...

Za vse, ki vpijejo da jim država nič ne da...

«
1
2

Keyser Soze ::

OM, F, G!

MadMax ::

2 faza - od 15.10.2010 do 31.03.2010 - 500 tečajnikov

Malce čudno časovno obdobje.... Ampak, v čudni državi to ni nič čudnega :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BlueRunner ::

Dobro no... so se pač zatipkali v letnici. Če jim jo ni še kašen ustrežljiv MS Word "popravil" v pravilno.

kixs ::

Hvala za info... resil in se prijavil 8-)

lp

black ice ::

Hvala Keyser. Rešil in se prijavil 3.9. Če gre kdo isti termin naj javi.

mastah ::

jaz grem 27.6 8-)

gruntfürmich ::

tole je ena velika bedarija. država hoče na vsak način slovenčke naučiti NE-ubijanja na cestah. poleg ogromnih kazni zdaj še to zapravljanje denarja.

samo neki simptomi se blažijo veliko večjega problema.

sem proti vsem reklamam pa televiziji in takšnim tečajem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daedalus ::

sem proti vsem reklamam pa televiziji in takšnim tečajem...


Kaj je pa narobe s tečajem, ki te nauči obvladovanja vozila, ko grejo stvari narobe? In kaj je narobe z reklamami, ki opozarjajo na možne posledice zganjanja raznih kretenizmov na cestah?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Daedalus je izjavil:

Kaj je pa narobe s tečajem, ki te nauči obvladovanja vozila, ko grejo stvari narobe? In kaj je narobe z reklamami, ki opozarjajo na možne posledice zganjanja raznih kretenizmov na cestah?

Meni se zdi celo 100x boljši način tale tečaj, kot pa en kup reklam oz. blaznih oglaševalskih kampanj. Vsaj nekaj konkretnega, da folk približno dobi filing kako in kaj. Slogan "Hitrost ubija!" te pusti IMO bolj hladnega kot en 540° obrat na poligonu.
OM, F, G!

barakus ::

Ful si zelim na ta tecaj, vprasanja se mi ne zdijo ravno lahka, kje lahko preberem kaj vec?

Keyser Soze ::

Gugl it?

Resno. Google pomaga. Ponavadi že, če samo tiste ključne besede vpišeš v iskalnik. Pa čisto malo branja po diagonali.
OM, F, G!

boitch ::

prijavljen 3.10 (nedelja).

barakus ::

hvala

gruntfürmich ::

Daedalus je izjavil:

sem proti vsem reklamam pa televiziji in takšnim tečajem...


Kaj je pa narobe s tečajem, ki te nauči obvladovanja vozila, ko grejo stvari narobe? In kaj je narobe z reklamami, ki opozarjajo na možne posledice zganjanja raznih kretenizmov na cestah?


da je obnašanje na cesti posledica slovenske primitivnosti ter debilizma, katerega se navzamemo že od OŠ naprej + samomorilskih nagnjenj.
tega ne moreš popraviti na nekem tečaju varne vožnje, kjer vidiš kaj se zgodi ko prehitro!? voziš...
potrebna je zamenjava mentalitete od rojstva naprej, ne pa obvladovanje vozila...
ti tečaji ne bodo povečali varnosti na cestah, tko kot jih višje kazni niso. imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mastah ::

vazn da se lohk zastonj z avtom mal obracam 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

Poldi112 ::

mastah je izjavil:

vazn da se lohk zastonj z avtom mal obracam 8-)


Verjetno nisi prebral, da se voziš z lastnim vozilom?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlueRunner ::

da je obnašanje na cesti posledica slovenske primitivnosti ter debilizma, katerega se navzamemo že od OŠ naprej + samomorilskih nagnjenj.

Nekateri gremo na takšne tečaje, ker nismo primitivni in debilni, ker se tega nisem nalezel v nobeni šoli do sedaj in, ker nimam samomorilnih nagnjen - preprosto želim biti bolj varen vozniki. Zase, za sopotnike in za druge sotrpine na naših cestah.

Kljub temu se še vedno počutim slovenca. Če te neka stereotipna "slovenska primitivnost in debilizem" motita, pa več ne uprabljaj ogledala.

ti tečaji ne bodo povečali varnosti na cestah, tko kot jih višje kazni niso. imho.

Jaz pa pravim, da jo bodo.

Zgodovina sprememb…

mastah ::

Poldi112 je izjavil:

mastah je izjavil:

vazn da se lohk zastonj z avtom mal obracam 8-)


Verjetno nisi prebral, da se voziš z lastnim vozilom?

ok pust tistih par € za benz, misljen je blo tko da se lohk obracas in da ti policaji ne tezijo in da je zastonj(namesto 180), mogl bi met kak poligon da bi se folk lohk nonstop zastonj obracal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

SkIDiver ::

Hvala za tole. Sem se prijavil 4.7. če bo kdo tam:)

cyber_killer ::

To je krneki IMO. Zakaj? Zato ker te par ur tega tečaja nebo naučil nič. Če se slučajno ukaže potreba po tem znanju iz tega tečaja v realnem življenju, je 99% folka nebo znalo izkoristiti. Torej, ti tečaji so ql, če bi se izvajali večkrat letno, da ti "pride v kri", obladovanje vozila.

Plus, da imaš na cesti miljon primerov, kjer ti noben tečaj ne pomaga. Torej previdnost in še enkrat previdnost. Pazite na mrtve kote na avtocesti, prehitevanja na nepregledni cesti, pazite se pri prehitevanju več vozil hkrati, pazite na prehitevanja kjer se iz stranskih cest vključujejo vozila. Ob upoštevanju naštetega lahko dokaj varno voziš in se varno pripelješ iz točke A v točko B.

SkIDiver ::

Bolje kot nič vsekakor je! Tega ne moreš zanikat. Ali se mar motim? Imaš možnost dobiti brezplačno tečaj v vrednosti 180€ in sedaj želiš, da se večkrat ponovi? Lahko ga tudi kupiš, če želiš :)

MadMax ::

Bolje kot nič?
Mogoče.
Mogoče pa tak tečaj sproducira tudi kakega supermana, ki bo po tečaju mislil da zdaj pa res obvlada.... Saj se je nekajkrat obrnil z avtom, anede?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

cyber_killer ::

@SklDiver

Če bi se tukaj šlo za dobrobit prebivalstva in zmanjšanje krvnega davka na cesti, bi do zdaj že kupili neko zemljišče in zgradili centre varne vožnje, poleg tega redno zaposlili inštruktorje...

1000x180EUR=180.000EUR -> ena letna plača višjega uradnika v EU.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Ta akcija vsebuje vožnjo z lastnim vozilom in lastnim gorivom in niti slučajno ne more bit toliko vredna kot celoten tečaj varne vožnje, kjer ti oni posodijo vozilo.

St235 ::

Debilizem, da ni primere. Država se odloči investirat v tečaje varne vožnje, ki so zadnje čase vse bolj priljubljeni in so ob enem še kar pregrešno dragi (180 EUR) potem se pa takoj najde kup kretenov, ki so pametni kako tečaji vožnje niso nič vredni in da je to samo zguba časa... Za nekatere je res škoda kisika, ki ga porabijo.

Sam podpiram to akcijo in jo bom z veseljem izkoristil, verjamem da bo dosegla svoj cilj bolje kot bi ga televiziske reklame. Ljudi kot so Cyber killer in gruntfürmich se tako ali tako ne bo nič dotaknilo ker sta pamet že od malega zajemala z veliko žlico in karkoli naredi država ni pol k****** vredno. Onadva pa bi seveda te probleme čez noč rešila, če bi se jima s takimi primitivnimi zadevami dalo ukvarjat. Verjamem pa, da bo 1000 ljudi s tega tečaja odneslo potitivne izkušnje in mogoče komu pomagalo v kritični situaciji na cesti.

MAdmax, če bi bil namen teh tečajev učit norce kako se vrti z avtom potem ne vem zakaj jih priznavajo nekatere zavarovalnice pri zmanjševanju premije in so pri nas predvsem pa po svetu nadvse priljubljeni in so del praktično vseh evropskih preventivnih ukrepov za zmanjševanje nesreč. Norci na cesti ne rabijo tečaja varne vožnje da zavrtijo avto in se teh tečajev tudi ne udeležujejo, ker oni pač obvladajo in njim ne bo nihče pamet solil. Predvsem pa se jasno vidi da takega tečaja od blizu še povohal nisi. Če se kaj naučiš je, da rabiš superman reflekse da rešiš avto ko gre kaj narobe, ne pa kako se avto na ceti zavrti za 360 stopinj. Cilj tečaja je po eni strani, da ti pokaže kako reševati kritične situacije, po drugi strani ti pa jasno demostrira da je vse to uporabno, če imaš vsaj malo pameti in kontrole. Na poligonu se naprimer določene vaje izvajajo pri različnih hitrostih in pri 80km/h ti je kristalno jasno da nimaš šanse ujet vozilo med ti. losovim testom na spolski ceti(Sprobano na tečaju varne vožnje v Berlinu). Če ti to da kakšno željo za še bolj divjat po cesti potem ti tako ali tako ni pomoči.

black ice ::

@cyber: Država bi lahko storila dosti stvari za dobrobit prebivalstva pa jih ne.
Zadeva je đabe, ne stane te popolnoma nič - razen bencina. Ne vem zakaj je treba kritizirati vse skupaj. Da me ne boš narobe razumel, sem mnenja, da je vsaka kritika koristna - tudi negativna.

Ok, mogoče res ni denarja in je to res malce neroden čas za izvedbo projekta. Drugače pa nimam najmanjšega pojma zakaj bi naj bili tečaji "škodljivi". Četudi odneseš domov 1% vsega pokazanega na tečaju ti mogoče ravno ta 1% naslednji dan ali pa celo na poti domov reši življenje. Si še vseeno mnenja, da so ti tečaji brezveze?

BALAST ::

Prijatelj je šel na ta tečaj, kot na nekakšni zabaviščni park, ter da si zbije malce kazenskih točk. Kaj se je izcimilo iz tega je da se je imel fino, na cesti pa še vedno divja, kot mu paše. Bi se upal reči da sedaj še bolj petelinje vozi, kot prej.

St235 ::

Tečaji namenjeni zbijanju kazenskih točk niso čisto enaki kot tečaji varne vožnje. Predvsem pa nekomu, ki si je nabral toliko kazenskih točk pač noben tečaj ne pomaga in se ga je tudi udeležil samo zato ker bi bil drugače ob izpit. Dejstvo pa je da je bil tvoj prijatelj norec za volanom že preden je prišel na kakršen koli tečaj.

Kar se tiče pa finančnega vidika celotne naložbe pa ne bi škodlo da si preberete članek na http://www.svlr.gov.si/si/splosno/cns/n... preden sanjamo o tem koliko denarja je Slo porabila za to. Prjekt namreč v 85% odstotkih financira EU. Seveda pa je lažje kričat kako država denar stran meče po možnosti v isti sapi kot kako država ne zna črpat evropskih sredstev.

kixs ::

BALAST je izjavil:

Ta akcija vsebuje vožnjo z lastnim vozilom in lastnim gorivom in niti slučajno ne more bit toliko vredna kot celoten tečaj varne vožnje, kjer ti oni posodijo vozilo.


Na AMZS-jevi strani nikjer ne vidim, da ti oni dajo kaksen avto za ta tecaj - tudi ni logicno, da se ucis z nekim drugim avtom (super duper elektronika...), ti imas pa 15 let staro kripo brez ABS-a, ESP-ja, ASR-ja...

Cena pa je na uradni strani 162€

lp

Relanium ::

Jaz kot voznik mopeda dostikrat opažam, da me avtomobili v prometu sploh nočejo upoštevati!!

Evo, tu imate pol varno vožnjo pa poligone........

St235 ::

Še dva zapisa ljudi, ki so se dejansko udeležili tečajev:
http://multipraktik.blog.siol.net/2010/...
http://www.lampret.net/blog/tecaj-varne...

Za moje pojma zelo dober opis tečaja in namena, ki ga ima. Pa tudi zato da ne bo vse skupaj offtopic razprava o tem kakšni vozniki smo slovencki in kakšna je naša država.

AndyS ::

Bil na polnem tečaju - avto imaš svoj, sploh zato, da ga spoznaš, predvem njegove meje

barakus ::

Še kaj podobnega bi rabili za motoriste, na motorju se še toliko težje ujameš enkrat ko kaj ne gre po načrtih...

SkIDiver ::

Tole je pa res zanimivo brat. Eni pričakujejo, da po tečaju postaneš skoraj na pol F1 voznik. Drugi pričakujejo, da bo divji voznik iz tečaja prišel kot angelček. Drugi spet sklepajo, da bodo nekateri po tečaju še bolj noreli.

No s tem zadnjim se strinjam. Ampak ni težava v tečaju ampak v posamezniku. Tečaj ima pač svoj namen, da voznika vsaj nekoliko nauči kako reagirati v določeni situaciji. Kako se posameznik po tečaju obnaša pa je vzrok v posamezniku ne tečajniku.

Sam sem kar nekaj pretelovadil pozimi na parkirišču in priznam, da mi je že rešilo glavo je pa res, da si tudi bolj upam pritisnt, ker poznam meje in zmogljivosti avtomobila. Takšno telovadbo izvajam izključno s svojim avtomobilom, ker ga poznam in vem kaj lahko in kaj ne.
Sam se pa tečaja z veseljem udeležujem zato, ker imam priliko v simuliranem in varnem okolju preizkusiti nekaj kar na parkirišču ne morem preizkusiti in probavati.

Za dirkaške užitke pa je tu raceland, ki je zame osebno bolje kot nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Phil ::

vazn da se lohk zastonj z avtom mal obracam

Imaš možnost dobiti brezplačno tečaj v vrednosti 180EUR in sedaj želiš, da se večkrat ponovi?


Nič ni zastonj, le vsi davkoplačevalci plačamo 8-O.

SkIDiver ::

Phil je izjavil:


Nič ni zastonj, le vsi davkoplačevalci plačamo 8-O.


Le koga sem imel v mislih. Verjetno vse davkoplačevalce.

Relanium ::

SkIDiver je izjavil:


Sam sem kar nekaj pretelovadil pozimi na parkirišču in priznam, da mi je že rešilo glavo je pa res, da si tudi bolj upam pritisnt, ker poznam meje in zmogljivosti avtomobila. Takšno telovadbo izvajam izključno s svojim avtomobilom, ker ga poznam in vem kaj lahko in kaj ne.

Pod tole se pa podpišem.
Najboljša stvar, kar jo lahko naredi tisti ki je dosti v svojem avtu
(kar pa ne velja za nedeljske voznike)

ABX ::

Vaja dela mojstra.

P.S: Nesreča nikoli ne počiva.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

@nny ::

Vi lopovi...vsa prosta mesta ste zasedli!

Za ženske ni ostalo nič.:P

Zheegec ::

@nny je izjavil:

Vi lopovi...vsa prosta mesta ste zasedli!

Za ženske ni ostalo nič.:P

Pa ravno ženske to najbolje rabijo, si hotela reči, ane :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@nny ::

Zheegec je izjavil:

@nny je izjavil:

Vi lopovi...vsa prosta mesta ste zasedli!

Za ženske ni ostalo nič.:P

Pa ravno ženske to najbolje rabijo, si hotela reči, ane :):)


Tako pravi moško javno mnenje, ne jaz...>:D

St235 ::

Phil je izjavil:

vazn da se lohk zastonj z avtom mal obracam

Imaš možnost dobiti brezplačno tečaj v vrednosti 180EUR in sedaj želiš, da se večkrat ponovi?


Nič ni zastonj, le vsi davkoplačevalci plačamo 8-O.


Facepalm!

Drugače je pa trenutno že vse zasedeno in kdor ni bil dovolj hiter bo imel še eno priložnost novembra.

Daedalus ::

To je krneki IMO. Zakaj? Zato ker te par ur tega tečaja nebo naučil nič. Če se slučajno ukaže potreba po tem znanju iz tega tečaja v realnem življenju, je 99% folka nebo znalo izkoristiti.


Naučiš se dosti. Večina ljudi, ki je/bo kdaj zletela s ceste z avtom, je to "dosegla" zaradi popolnoma napačnega odziva na (kdaj tudi ne kaj posebno) nevarno situacijo. Ena moja znanka je šla po takem dogodku na tečaj varne vožnje in pogruntala, da ne bi vozla po grabi, če bi si prej privoščila tečaj. Tako nekak kot biciklisti in motoristi, ki se bojijo uporabit sprednjo zavoro, ker "takoj odletiš čez balanco." Pol pa jim sfali metrov, ko je treba kje res hitro počakat. Bi bil presenečen, kolko se takih vozi naokoli... pa ne sam s poniji in mopedi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Relanium ::

Meje svojega vozila je treba vsekakor spoznat v različnih situacijah.
Da pa na sprednjo bremzo ne upa, si pa ne zasluži vozniškega niti za ponija ne.

ZdravkoČolič ::

Drugače je pa trenutno že vse zasedeno in kdor ni bil dovolj hiter bo imel še eno priložnost novembra.


Novembra bomo že mrtvi, ker ne znamo varno vozit.

M-XXXX ::

Ej najlepša hvala za tole... Sem ravno preko kluba študentov hotu izpeljat projekt varne vožnje (dobili bi nek skupinski popust) pa je tole še 10x bolje...

Sem rešil večina odgovorov, razposlal rešitve naprej in ene 2h preko telefona reševal za druge... Zaključek je to, da bo šlo iz našega konca cca 20 ljudi na tole:D

Btw slučajno kdo več če vse zavarovalnice vračajo razliko med mladim voznikom in navadnim voznikom v zavarovalni premiji, ali ima to le triglav?

l0g1t3ch ::

A lahko prosim direkt link do ankete. Na tisti zmedeni strani se nc ne znajdem.

Hvala

M-XXXX ::

l0g1t3ch je izjavil:

A lahko prosim direkt link do ankete. Na tisti zmedeni strani se nc ne znajdem.

Hvala

Tole? : http://www.euskladi.si/anketa/anketa.as...

noraguta ::

lol,a to je reklama? najnebi tega na forumu
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Reklama? Facepalm!

KAr se pa razlike pri zavarovanju tiče je pa to odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. Triglav prizna samo tečaj varne vožnje, ki so ga oni organizirali. Zavarovalnica Adriatic pa mislim, da prizna vse tečaje varne vožnje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna vožnja, potekel izpit itd.

Oddelek: Na cesti
267194 (5885) MonoPattern
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831008 (17829) Twixz
»

Voznik začetnik

Oddelek: Loža
397364 (6586) St235
»

Vprašanje glede tečaja varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717373 (15401) St235
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29449750 (45142) balocom

Več podobnih tem