» »

Za vse, ki vpijejo da jim država nič ne da...

Za vse, ki vpijejo da jim država nič ne da...

1
2
»

cyber_killer ::

@Lakotnik29
Sam si kreten. To je eno. Drugo men je smešno, če se bo udeležilo tega tečaja 1000 voznikov. Vsako jutro se pa v Lj pripelje 100x več voznikov. Torej??? Kje je tečaj še za ostalih 99,999999% voznikov.In ja še zmeraj sem mnenja, da je ta tečaj en poden. A moram še enkrat naštet, katera osnovna pravila je potrebno upoštevat, da se sploh greš pol varne vožnje. Plus alkić v krvi in še bi se lahko naštevalo.

Tečaj varne vožnje je v glavi in ne v obladovanju vozila. Ti Lakotnik29 si pa še enkrat ponavljam res velik kreten, če misliš, da boš z enim obiskom tega tečaja ratal profesionalc v nevarnih situacijah na cesti.

Invictus ::

cyber_killer je izjavil:

@Lakotnik29
Tečaj varne vožnje je v glavi in ne v obladovanju vozila. Ti Lakotnik29 si pa še enkrat ponavljam res velik kreten, če misliš, da boš z enim obiskom tega tečaja ratal profesionalc v nevarnih situacijah na cesti.


Nihče ne bo postal profesionalec, bo pa vseeno boljši kot ti, ki nočeš iti in misliš da je to bedarija ...

LP I.

Keyser Soze ::

Invictus je izjavil:

Nihče ne bo postal profesionalec, bo pa vseeno boljši kot ti, ki nočeš iti in misliš da je to bedarija ...

IMO ni znal odgovorit na vprašanja, sedaj je pa jezen na ostale, ki jim je to uspelo. :)
OM, F, G!

St235 ::

Briljantna logika, ker imamo v Sloveniji 1.000.000 voznikov potem res nima smisla, da 1000 omogočimo brezplačen tečaj. Kot sem že napisal zdi se mi odlično, da se takšen projekt spelje, IMO je boljše kot nebroj plakatov in reklam. Zdaj lahko samo že upamo da bo ministrstvo za kulturo oganiziralo kaj podbnega na temo konstruktivnega pisanja postov na forumih in svet bo lepši.

Ravo razmišljanje da z enim tečajem / gonjenjem po prakirišču / nakupom hitrega avta postaneš dober šofer je tisto ti vodi v razmere na cestah kakrše imamo. Če bi bil pismen bi prebral, da sem že v par postih pojasnil, da so ti tečaji bolj pomembni zato, da v kontroliranih okoliščinah sploh vidiš kaj pomeni izgubit kontrolo nad vozilom, kot pa da boš zaradi enega tečaja driftal po krožiščih v BTCju. Ti tečaji ti praktično demostrirajo kaj pomeni poledenela cesta, iz prve roke preizkusiš kaj pomeni 5km/h razlike pri zaviranju in v spolskem ovinku. Predvsem pa se zelo hitro zaveš kako malo pravzaprav lahko narediš ko grejo stvari res narobe. Večina ljudi na teh tečajih je šokarinih kako malo je treba da popolnoma izgubiš kontrolo nad vozilom. NA žalost se večina ljudi z tem sooči ko leti čelno v vozilo na nasprotnem pasu, država pa je s tem projektom 1000 ljudem omogočalila, da to preizukusi na dirkališču. Če bo zaradi tega eden v ovinek pripeljal bolj previdno kot bi sicer ali pa si pustil 100m večjo varnostno razdaljo na mokri cesti je zame akcija dosegla namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Daedalus ::

Tečaj varne vožnje je v glavi in ne v obladovanju vozila.


Vozilo pa obvladuje glava. Razen če poznaš kak drug primer, ko to počne višja sila, al pa nožni palec.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cyber_killer ::

Bedarija je 100%, če boš šel 1x na 30let. Če pa boš obiskoval 2x letno, pol se pa splača. Najprej je treba voznike naučit kaj pomeni tabla "Prepovedan promet v eno smer" in šele pol pridejo taki tečaji v upoštev.

Torej vi meni trdite, da če grem 1x na tečaj, da bom full obladal. Na cesti obstaja poglaviten dejavnik in to je strah. Vsi vemo, da če te začne zanašat po snegu, da ni dobr glih na bremzo pritiskat, ker tako narediš še večjo štalo. Okej recimo, da te to naučijo na tečaju, sam k si na cesti to pozabiš in ti možgani avtomatsko sporočajo "pritisni na brezmo". To velja grem stavit v več kot 90% ljudi.

St235 ::

Pa dobro a si res nepismen? Kdo trdi da boš obvaladal? ŽE dve strani ti dopovedujem, da tak tečaj ti bo predvsem pokazal kako zugleda ko gre kaj narobe. V praksi boš sporabl kaj pomeni 10 km/h preveč na zasneženem cestišču in poskusil boš lahko kako to rešiti. Seveda to ne pomeni, da v bodoče ne boš instinktno reagiral narobe. Pomeni pa da boš naslednjič pred zasneženim ovinkom mogoče malo prej izpustil gas zato ker boš na lastno kožo izkusil, kako zgleda ko ti vozilo uide izpod kontrole. V teoriji vsi poznamo prometne predpise kot tudi vsem razložijo, da je na spolski cesti treba prilagodit hitrost in, da ko izgubljamo kontrolo ne smemo panično zavirat. Problem pa je v tem, da dokler imaš avto pod kontrolo ne opaziš ralike med 50 in 80, pa tudi med 80 in 100 ne, ker avto pač gre kamor mora. Ko pa enkrat avto zdrsne se pa začne vse dogajat zelo hitro in zelo narobe. Takrat pa vidiš tudi razliko med 50 in 55 kaj šele med 50 in 80. Se strinjam s tabo, da bi bilo idealno, če bi takšen tečaj vsak posameznik moral obiskovati vsako leto, kot bi blo fino če bi tečaj prve pomoči obnavljali vsako leto pa še milion primerov podobnih se najde. Samo te stvari niso poceni in ljudje se za njih nažalost preredko odločajo. Zato je takšna akcija še toliko bolj pomembna. Več kot očitno je da na takšnem tečaju še nisi bil in zaradi svoje zaplankanosti niti nikoli ne boš, ampak ti lahko s prve roke povem, da mi ni bilo žal denarja, ki sem ga dal za takšen tečaj v Nemčiji. Kot številni mladi šoferji sem imel občutek, da se mi za volanom pa ja nič ne more zgodit in na srečo sem si takšno iluzijo lahko razbil v kontroliranih okoliščinah. Če sem zaradi tega kaj boljši šofer ne vem, definitivno pa sem varnejši šofer.

BlueRunner ::

Kot številni mladi šoferji sem imel občutek, da se mi za volanom pa ja nič ne more zgodit in na srečo sem si takšno iluzijo lahko razbil v kontroliranih okoliščinah. Če sem zaradi tega kaj boljši šofer ne vem, definitivno pa sem varnejši šofer.

cyber_k tega pač ne bo nikoli razumel... Prav ima samo v temu, da je res težava v temu, da je opravljenih 1000 tečajev malo v primerjavi z vsemi. Na žalost pa še ni dojel, da je tudi njegov odnos del te težave. Namesto podpiranja dobrih potez, ki bodo 1000 udeležencem v prometu pomagala bolje razumeti nekatera tveganja na cestah, raje pravi, da je škoda časa in denarja.

No, za 1000 udeležencev to zagotovo ni škoda časa.

Kar se pa tiče denarja... je že rezerviran oziroma porabljen. Sedaj se lahko pogajamo samo še o temu, ali bom jaz (ti, cyber_k, Daedalus, ...) imeli kaj od tega ali ne. Zame je bila izbira jasna in reakcija takojšnja. Najprej prijaviti sebe, potem pomagati še nekaj prijateljem, nato razglasiti vsem, ki jih poznam. Niti en mi ni rekel "tega pa ne rabim". Večina jih je rekla rekli "sem razmišljal, pa je bilo relativno drago." cena za cel mesec ali več bencina + 1 tank za ganjanje po poligonu pač ni ravno "poceni". Takšna akcija pa pomaga, da bo marsikdo to storil in plačal že zato, ker bo videl, kaj bomo drugi odnesli iz tega tečaja.

No, na forumih so takšni, ki jim je tudi zastonj preveč drago.

V globalu pa sem nekje ujel, da bo takšen tečaj postal predpogoj za pridobitev izpita. Nekaj, kar mislim, da je tudi pozitivno, čeprav se bo nenadoma našlo 100+ ljudi, ki bodo zahtevali najmanj ustavno presojo, če ne kar tožbo pred ESČP, ker menda nekdo dobro služi s temi tečaji, prej pa niso bili potrebni. Skupaj s spremstvom običajnih pripomb o korupciji, klientelizmu in podobno.

T0RN4D0 ::

Že vse zasedeno. Škoda. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

BlueRunner je izjavil:


V globalu pa sem nekje ujel, da bo takšen tečaj postal predpogoj za pridobitev izpita. Nekaj, kar mislim, da je tudi pozitivno, čeprav se bo nenadoma našlo 100+ ljudi, ki bodo zahtevali najmanj ustavno presojo, če ne kar tožbo pred ESČP, ker menda nekdo dobro služi s temi tečaji, prej pa niso bili potrebni. Skupaj s spremstvom običajnih pripomb o korupciji, klientelizmu in podobno.


Kot vem naj bilo to del zadnjih sprememb glede mladih voznikov. Tako, da boš moral v času ko imaš status mlade voznika narediti ta tečaj. Vem, da ko je zakon ven prišel je blo to notri ampak se začne izvajat šele 2011 ali 2012, ne vem pa če se je že kaj spremenilo.

kmetek ::

Zabijanje denarja za moje pojme, 1000 ljudi od 1.000.000 voznikov, wow 0.1%.....

Več Policije, pa hujše kazni pa zapor itd....jebeš neke odpustke če ne laufa.

Na grobo gasa. Vozim 15 let pa nobenega problema na cesti, vse je v glavi.

P.S

Danes kreten cik cak prehiteva na 50km, zihr je imel vsaj 70 notr pa prevozi rdečo....kje je Policija in zakaj nimajo vsa križišča ali vsaj hujša kamer?

Keyser Soze ::

kmetek je izjavil:

Zabijanje denarja za moje pojme, 1000 ljudi od 1.000.000 voznikov, wow 0.1%.....

Mnenje osebe z nazivom "Persona non grata". Zgleda da tud sankcije za nekatere niso dovolj, da jih izuči. Tako da ne zameri, če ignoriramo tvoj post. :)
OM, F, G!

JanK ::

Unfuckbeliavable res nekateri izmed komentarjev. Nekaterih ljudi preprosto ni mogoce nikdar zadovoljiti.

Ce se 1000 ljudi vec ne bo ustrasilo in popustilo pedala, ko bo pri mocnem zaviranju zacel ABS ropotati, je to ze zadosti.

Mimogrede, hotel sem dodati, da bi PMSM moral biti tak tecaj obvezen kako leto po opravljenem izpitu, pa vidim, da je za mlade voznike ze bo - pohvalno.

cyber_killer ::

Ja nevem katere interese vi zastopate. Zastrupljate naš zdrav razum. Že sam sem rekel, kaj pa je 1000 folka napram 1mil voznikov. Kapljica vode v morje.

Tomay ::

cyber_killer je izjavil:

Ja nevem katere interese vi zastopate. Zastrupljate naš zdrav razum. Že sam sem rekel, kaj pa je 1000 folka napram 1mil voznikov. Kapljica vode v morje.


Nekje je potrebno začeti. Če imaš boljše predloge kar na dan z njimi.
Voodoo 4Ever

Matek ::

Več Policije, pa hujše kazni pa zapor itd....jebeš neke odpustke če ne laufa.
Mhm, ker vsa ta dosedanja višanja kazni so BISTVENO pripomogla.

Na grobo gasa. Vozim 15 let pa nobenega problema na cesti, vse je v glavi.
Čakaj, dva stavka nazaj je rešitev še poostritev nadzora, takoj zatem pa niso več problem prenizke kazni, ampak je kriva mentaliteta? Odloči se.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kmetek ::

Keyser Soze je izjavil:

kmetek je izjavil:

Zabijanje denarja za moje pojme, 1000 ljudi od 1.000.000 voznikov, wow 0.1%.....

Mnenje osebe z nazivom "Persona non grata". Zgleda da tud sankcije za nekatere niso dovolj, da jih izuči. Tako da ne zameri, če ignoriramo tvoj post. :)


In kaj ima naziv sploh veze? Kaj če sem si ga nalašč hotel? In če bi hotel ignorirati, ne bi repliciral?

Matek je izjavil:

Več Policije, pa hujše kazni pa zapor itd....jebeš neke odpustke če ne laufa.
Mhm, ker vsa ta dosedanja višanja kazni so BISTVENO pripomogla.

Na grobo gasa. Vozim 15 let pa nobenega problema na cesti, vse je v glavi.
Čakaj, dva stavka nazaj je rešitev še poostritev nadzora, takoj zatem pa niso več problem prenizke kazni, ampak je kriva mentaliteta? Odloči se.


Če ni v glavi, je pa drugje.

-odvzem izpita
-odvzem avta
-višje zavarovanje, v dobi interneta je res težko se med seboj povezati a ne?
-zavarovalnica in davčna naj se povežejo...blokada trr računa in rubež.
-družbeno koristno delo
-delo v rehabilitacijskem centru soča recimo
-zapor če ne gre drugače

Vse se da, zlepa ali zgrda.
Tako, kot delavec odgovarja za napake - nima nobenih odpustkov in olajšav - naj še glupi voznik odgovarja za svoje budalaštine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

gruntfürmich ::

Matek je izjavil:

Mhm, ker vsa ta dosedanja višanja kazni so BISTVENO pripomogla.


mislim da to ne bo držalo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

barakus ::

Danes sem po pošti dobil paket, notri je bila neka plastična stvar iz krogov(WTF je to??), rumen trakec za v promet in vprašalnik. A je to tolažilna nagrada? Zakaj potem v vprašalniku piše "ali veste, da vaš tečaj sofinancira EU..."

M-XXXX ::

gruntfürmich je izjavil:

Matek je izjavil:

Mhm, ker vsa ta dosedanja višanja kazni so BISTVENO pripomogla.


mislim da to ne bo držalo...

Sarkazem detektor kaput:)?

St235 ::

barakus je izjavil:

Danes sem po pošti dobil paket, notri je bila neka plastična stvar iz krogov(WTF je to??), rumen trakec za v promet in vprašalnik. A je to tolažilna nagrada? Zakaj potem v vprašalniku piše "ali veste, da vaš tečaj sofinancira EU..."


To je nagrada, ki si jo dobil če nisis uspel pravilno odgovorit za vsa vprašanja, si pa pravilno odgovoril na vsaj 5 vprašanj.

>>><<< ::

 Pri Vranskem je odneslo most do poligona varne vožnje vir: 24ur.com

Pri Vranskem je odneslo most do poligona varne vožnje vir: 24ur.com



Se da priti do poligona še po kateri drugi cesti? :| Nekako ne morem najti naslova, da bi si lahko pogledal na google maps...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

guest #44 ::

Waste of time

gruntfürmich ::

zakaj po drugi poti? nepredvidljive okoliščine SO del varne vožnje :D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

ja, samo sedaj so že predvidljive, ko je nekdo prilepil sliko...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kalko ::

Kolikor se spomnem, ko sem bil tam, bi rekel, da ni druge poti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna vožnja, potekel izpit itd.

Oddelek: Na cesti
267392 (6083) MonoPattern
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831218 (18039) Twixz
»

Voznik začetnik

Oddelek: Loža
397415 (6637) St235
»

Vprašanje glede tečaja varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717643 (15671) St235
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450548 (45940) balocom

Več podobnih tem