» »

Samsung SH-S223C pekač ... predolgo peče ...

Samsung SH-S223C pekač ... predolgo peče ...

aco111 ::

Torej imam zgoraj omenjen pekač, firmware najnovejši, SATA kabel menjani, priklopljen že na dveh razližnih SATA vhodih in pekač enostavno predoooolgo snema DVD. Torej en DVD, pri 16x, bi nekje rabil 5,5 min, snema pa 14,5 min nekje. Zakaj? Le parkrat se zgodilo, da je pekel normalen čas. Buffer je vedno poln.

Ma kdo kak predlog?
Don't worry be happy :)

jest10 ::

Si kaj probaval z različnimi programi za snemanje? Recimo meni Nero na SH-222A občasno dobi preblisk in peče na 2,4x hitrosti, čeprav je naštimana 12x ali 16x. Pri snemanju direktno iz W7 pa ni nikoli težav.

mr1two ::

kolikšna je obremenitev procesorja pri peki? par % al 100?

aco111 ::

No res je da praktično sem zadnje čase samo s Nerotom 9 snemo, včeraj sprobal na CDburnerXP pa 6 min snemanja, četudi na 16x znalo po 5,5min nasneti, s tem da sem vse odprte programe zaprl. No bom še nasnel dvd dva pa te postam rezultate.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

No ja zaj sem si presnel Ashampo Burning Studio 2010, ker tak mnogi zadovoljni s njim in preprosto povedano, nerota zgleda da ne bom koristil več. Procesora porabi 8-20% (rado skače heh), do konca pun DVD5 nasnel v 5min 40s brez problemov.

Drugače pa ma Ashampo Burning Studio prednosti že v hitrosti nalaganja, uporabe, samega odpiranja, izgleda, ... . :D

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

Enostavno ne vem kaj se dogaja. Včasih speče DVD v normalnem času, včasih tudi 14 min nekje, ko noče pečti pri 16x (Nero in Ashampo), nasnel 12 CD-jev, od tega uporabnih le 4, pa take finte. Včasih enostavno zamrzne pekač pri pečenju, enostavno se non-stop vrti še tudi po ponovnem zagonu računalnika, le izklop računalnika ga ustavi.

Kaj naj naredim, svetujte.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

69charger ::

Jaz imam podoben problem pri mojem NECu,ampak ko cdje bere. Ko vstavim cd recimo za naložit igro gre vse normalno,ko pa začne kopirat se pa na vsake toliko časa ustavi za 10-15 minut,potem pa spet malo skopira in se tako nadaljuje. Mogoče kdo ve kaj je problem?

aco111 ::

69charger je izjavil:

Jaz imam podoben problem pri mojem NECu,ampak ko cdje bere. Ko vstavim cd recimo za naložit igro gre vse normalno,ko pa začne kopirat se pa na vsake toliko časa ustavi za 10-15 minut,potem pa spet malo skopira in se tako nadaljuje. Mogoče kdo ve kaj je problem?

69charger: To se dogaja tudi, ko je nekaj takega odpretega, da računalnik nekaj še počne. Zapri vse programe pa poiskusi znova, drugače pa bi mogoče trebalo pogledati, kaj se vse zaganja ob zagonu računalnika.

Pa naj še omenim, da na Optiarc AD-7203A pa snemanje potekalo vedno brez problemov na isti mašini.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

mr1two ::

imaš mogoče možnost testirat pekač na drugem računalniku? S tem lahko lociraš težavo(lahko je kriv sistem/napaka na sistemu) ali pa je čas za garancijo/zamenjavo pečice.
LP

sloxl8 ::

To se dogaja tudi meni. Isti pekač. Sem poskusil že več programov (CDBurnerXP različne verzije, Nero 9 in 10), pa enostavno traja toliko časa, da speče DVD.

Nisem pa odpravil problema.

aco111 ::

Evo, preverjeno tudi na drugem računalniku, problemi. Samo glede tegale Samsunga so tak različna mnenja, nekateri pravijo da jim dela vredu, nekim pa sami problemi kot meni. Saj bom vido kaj bom naredo. Definitivno pa Samsunga več ne kupim.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

Včeraj posodobljen firmware na verzijo SB04 in pekač deluje čisto ok brez problema do sedaj. Napečenih kakih 10 DVD-jev.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

x45 ::

meni dela podoben dvd rw 1 uro en dvd.. kr na lepem preko nerota seveda....

pa firmwara ne morem dol dobit iz samsunga sami erorji - ne odpre strani..:

http://www.samsung.com/ae/consumer/comp...

ma kdo ta file in kak nasvet?

69charger ::

Meni niso pomagali firmware updati in sem kupil nov pekač in dela. Je pa tudi isti model.

x45 ::

omg... :'(

aco111 ::

x45 je izjavil:

meni dela podoben dvd rw 1 uro en dvd.. kr na lepem preko nerota seveda....

pa firmwara ne morem dol dobit iz samsunga sami erorji - ne odpre strani..:

http://www.samsung.com/ae/consumer/comp...

ma kdo ta file in kak nasvet?

S malo iskanjem po Googlu, evo stran: Samsung Firmwares SB04 trenutno najnovejši.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

x45 ::

thnx sam moj je sh-s203b.. za tega pa ni nič... ali je?

ne bi si upal dat gor drug firmware ker potem ga pa res lahko zabrišem v kanto....

zadeva je tule ampak je ne morem zdownloadat...

http://www.samsung.com/ae/consumer/comp...


žal ne dela tud tole...meni ne:

http://www.cdrinfo.com/Sections/Firmwar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

69charger ::

Ja sej večja številka je,novejši je firmware. Meni delajo vsi linki tam.

x45 ::

evo dobil 04 in narjeno...
ko spečem dvd poročam...
Hvala vsem.

Szdaj dela ok... torej sam firmware updatan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

aco111 ::

Pri CD-jih enostavno polom. Danes probal spečti en CD, heh in ... freeze. Pač izklop računalnika pa dati v NEC-a (v okvari pečenja DVD-jev) in lepo spečeno. V garancijo ne morem nesti, račun sem nekje založo, hjah počakati na kak denarc pa nazaj NEC (Optiarc) nabaviti, sigurno boljši :D.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478181 (5255) simic12
»

Surround System .... Kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
6655 (591) galu
»

Problem z Full HD sliko na racunalniku

Oddelek: Zvok in slika
151496 (1281) dino111
»

LED monitor

Oddelek: Kaj kupiti
92279 (2033) ST-777
»

Monitor 24+ z tv tunerjem (mpeg4,ac3), katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
61410 (1221) energetik

Več podobnih tem