» »

WIN XP in nalaganje

WIN XP in nalaganje

DMX ::

A mi lahko prosim pomagate. Zadnjih par dni se mi WIN zelo dolgo nalagajo. To pomeni, da leti tista črtica pri WIN XP logo skozi vsaj 30x in glede na to, da je prej zadeva delala v nulo (črtica je šla mimo max. 4x) je tole precej moteča zadeva. Imam pa SP3, nisem pa zadnje čase nič inštaliral. A se da kje pogledat kaj bi lahko bil vzrok temu?

hvala

Marilyn ::

virus, možno, da ga ovira kakšen zunanji disk (tako je recimo meni, ko sem mel priklopljen zunanji disk), kakšen usb...veliko veliko opcij..izklopi si jih, če jih imaš in preveri, če je isto.Čene pa formatiraj!

ModriN96 ::

največkrat je to res zunanji disk

Marilyn ::

defragmatiraj disk..da bo stvar lepše tekla, pa mal prečisti.Če so seveda diski vzrok.

solatko ::

Kdaj si nazadnje čistil register in brisal začasne datoteke, se ti vklaplja MSN, Skype......

DMX ::

Takole....zunanjega diska nimam nobenega priključenega, v USBju ni drugega kot miš in tipkovnica, disk sem tudi že defragmentiral, počistil register, zalaufal spyware zadeva, problem pa še je vedno prisoten :o(....ker sem PC naložil pred ca. 2 mesecema, mi zdaj ni še do enega nalaganja :o/...a se še da kje kaj preverit?

thnx

Wox ::

Prava naslova za tvoje težave sta:
http://www.bleepingcomputer.com
http://www.geekstogo.com/

DMX ::

Evo nekaj sem našel tule ---> http://keith.geekstogo.com/Prefetch.htm....če prav razumem, grem v dir windows/prefetch, odprem file layout.ini in pobrišem vso vsebino, saj se bo po ponovnem rebootu na novo zapisala v file (zadnji odstavek)? Drži?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

Marilyn ::

obstaja možnost, tudi, da izklopiš programe da se zaženejo ob zagonu windowsov.Zna pomagat.Nekaj preprostega.Probaj preden greš v kakšne konkretne posege :D.Mislim, da znajo ovirat že sam zagon windowsov, kar se je meni tudi dogajalo.En majhen nasvet.

DMX ::

hmmm....zdaj ob zagonom WIN se mi avtomatsko naloži samo Avira, pa Deamon Tool, tista ikona za safely remove hardware, internet povezavo in to je to....

Marilyn ::

ah jst bi na tvojem mestu naredil slednje: Shranil dokumente in lepo formatiral :D...Čene pa se orientiraj na navodila malo višje.al pa kr recovery zalaufaj!Igraj se malo v glavnem :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

denci ::

Ko je že ravno im teme takšno bi pa kar tu vprašal eno stvar, ali je mogoče da se naloži na disk windows in tako da bi delal disk in vsi potrebni driverji na drugem računalniku??...mogoče obstaja kakšen program ali kaj podobnega?

denci ::

nima nobeden ideje...poskušal sem že na radne načine po navodilih kot so na internetu vendar mi še ni uspelo

Gutjerez ::

denci je izjavil:

Ko je že ravno im teme takšno bi pa kar tu vprašal eno stvar, ali je mogoče da se naloži na disk windows in tako da bi delal disk in vsi potrebni driverji na drugem računalniku??...mogoče obstaja kakšen program ali kaj podobnega?

drugi računalnik ima druge driverje, druge komponente, nevem zakaj bi to delo. najboljše ti je da imaš C in D particijo. si dokumente, muziko, skopiraš na D c pa lepo formatiraš in na novo naložiš windowse.
če nimaš d particije pa si daš na neki zunanji disk.
in je stvar rešena
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

denci ::

saj to vem ja, ampak sprašujem ravno zaradi teh malih prenosnikov, ki nimajo optične enote, in me je zanimalo, če je možno na kak način naložiti poleg windowse še driverje oz. komponente, da bi disk normalno deloval potem na prenosniku.
Verjetno se to ne da ali pač?

Gutjerez ::

da bi imel windowse na zunanje disku? ni priporočljivo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

69charger ::

Možno je,da bi v .iso sliko od Windowsov(legalno pridobljeno sliko iz CD-ja) vstavil vse potrebne driverje,da takoj ko naložiš Windowse imaš že vse to vgrajeno.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716461 (9953) opeter
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181281 (1047) boris22
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912661 (10075) hojnikb
»

Ne morem priti v Windows in rešiti podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5985 (897) Jankolovski
»

Zunanji usb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
51027 (967) Ch4N93

Več podobnih tem