» »

Pasivno hlajen dev server.... kaj kupiti ??

Pasivno hlajen dev server.... kaj kupiti ??

Netrunner ::

Trenutno imam enga celerona 1,8 z 1gb rama in ustreza mojim zahtevam za domači dev / file / backup server ... vendar je preglasen in prevelik ... tako da...

Kakšen nettop kupit da je po možnosti pasivno hlajen, čimmanjši in po možnosrti z gigabitno mrežno kartico .. DVD enote ne rabim !! ... dejansko rabim server .. aja pa to .. mora bit čimbolj varčen

gledal sem konfiguracije z atom 330 procesorjem ker se mi zdi ravno prav konfiguracija .. čeprav sem zasledil neke nove "i" procesorje od intela ki so ravno tako varčni vendar imajo performace dosti boljši kot atom ...

kak predlog ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

popster ::

probaj na bolhi iskat "atom"
sej ni nevem kake izbire neki pa je le.

Pyr0Beast ::

Atom je na isti ravni, ko ta tvoj celeron 1.8
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trnvpeti ::

rabis raid?(ker si napisal da je server)
1.ce ne, bilokaksen netbook, star, das notri vecji disk, priklopis drugega preko usb
kurlo ti bo minimalno

2.razmisli o kaksen NAS, recimo DS210j, z 2.5" diski, ti bo kurlo okoli 10W, pa se raid bos imel

3.ce rabis vec cpu, kaksen amd 600e, pasivno hlajen

NavadniNimda ::

Jaz imam ene dva na osnovi Intel D510MO, procesor je Atom 510, dvojedrnik na 1,6 GHz. Vzame do 4 GB rama, je pravi 64-bit procesor. Grafika je Intel 3150. Ni lih hi-end za 1080p filme gledati, je pa več kot dovolj močan za sprotne reči, posebej v kombinaciji z SSD diskom. Vgrajena je tudi 1GB mrežna kartica. Ima 2 SATA vtiča na plošči, ter 6 USB portov.

Na enem imam Windows 7 64-bit, in brez problemov fura Aero. Na drugega pa bo šel Windows Server 2008 R2 (web edition).

Kuri max 20 wattov (procesor ima deklarirano 13 Watt TDP). Sama plošča in procesor sta solid state, dobiš pa tudi ohišja, ki imajo brez-ventilatorske napajalnike, ali take, ki so čisto tihi, torej se ni za sekirati glede porabe in ropota!

Netrunner ::

Vem da atom ne bo nič boljši kot je zdaj celeron .. pa saj kot sem rekel mi trenutna moč popolnoma ustreza, problem je v velikosti in glasnosti. Ne rabim nekega hudega serverja .. kot sem omenil bo development server za domače projekte + file server .. natančneje za izdelavo spletnih strani ..

Gor bo lawfal ubuntu server, tako da grafična toliko da je, ker ne bo poganjala nobegega grafičnega načina. Raid si bom omislil mogoče v prihodnosti .. zanekrat bom imel kar avtomatski backup vsega ključnega .. če crkne disk relativno hitro postavim spet vse v delovanje ...

NAS je zanimiva izbira samo predraga .. ičem low cos varjanto ..

moram dobit kako mini itx plato pa ustrezno ohišje ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Shark-357 ::

Sam uporabljam Intel D945GCLF2 z Atom 330 procesorjem in se obnese odlično. Poraba je manj kot 30W (plošča + 2x disk in 2x 12cm vent). Trenutno imam nameščen windows Server 2003 R2 ( mail, FTP, torrent + nekaj ostalih drobnarij ...).

Če pa želiš imeti pasivno pa se tudi da urediti (zamenjava hladilnega telesa za večjega brez venilatorja)

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

NAS predrag?
recimo miniitx+1Grama+ohisje+napajlnik recimo 80+30+50 = 160 proti 180(ds210j)
20w proti recimo 10w
pa se hlajenje recimo

torej je po mojem cena cisto primerjiva

mini itx plata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup komponent za varčen(!) strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
477955 (6478) SimplTech
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817141 (13382) cekr
»

Mini server (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6510560 (8610) Dr_M
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719985 (13892) fx
»

kateri AMD CPU in plato za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
141299 (1070) jest10

Več podobnih tem