» »

HTC toži Apple

HTC toži Apple

CNet - Spomnimo, da je Apple marca vložil tožbo zoper tajvansko podjetje HTC, trdeč, da kršijo 20 Applovih patentov, ki se nanašajo na uporabniški vmesnik, arhitekturo in strojno opremo v iPhonu. Trn v peti so bili androidni telefoni, ki predstavljajo konkurenco iPhonu. Apple je poleg tožbe vložil tudi pritožbo pri ameriški Mednarodni trgovinski komisiji (ITC), ki lahko prepovedo prodajo izdelko v ZDA. Včeraj je HTC vrnil udarec s protitožbo.

Apple obtožujejo kršitve petih patentov, ki se navezujejo na mobilno telefonijo, niso pa navedli, katerih točno. Prav tako od ITC zahtevajo prepoved prodaje Applovih iPada, iPoda in iPhona. Jason Mackenzie, podpredsednik HTC-jevega severnoameriškega oddelka, je dejal, da HTC verjame v pošteno konkurenco in inovacije, zato zaradi zaščite svoje intelektualne lastnine nimajo druge izbire, kot da tožijo Apple. Za tem leporečjem se skriva enostavna logika, da morajo na Applovo tožbo odgovoriti z enakimi sredstvi. Kaj bodo odločili sodni mlini, bomo videli.

15 komentarjev

sirotka ::

Here we go again. Ampak, da nekoga tožiš in ne navedeš, kaj točno krši nasprotna stran je pa malo mimo?

Key Quest ::

Tega kvecjemu niso navedli novinarji, v tozbi je vrjetno vse jasno za kaj se gre.

Keyser Soze ::

Nekako po zdravi pameti se mi zdi jasno, da v tožbi navedeš točne razloge za tožbo + dolgo in široko utemeljitev zakaj in kako.

Da pa novinarji ne vedo za katere točno se gre, ker HTC v svojem PR reportu tega ni povedal, pa ni nič "mim".
OM, F, G!

cupax ::

Apple toži HTC, sedaj pa HTC toži Apple. Rezultat bo, da bodo en drugemu popustili, kar je tudi smisel HTCjevega protiudara.

kitaj ::

In odvetniki si še naprej veselo manejo roke in lobirajo za ohranitev patentov.

sirotka ::

ok, sem našel...gre se za power management, nekaj z imenikom,... Hjah, tole bo verjetn res poravnava na koncu, in pa tko k je kitaj rekel.

r0ker ::

sirotka url pls? me zanimajo podrobnosti.
nisem si mislil, da ma HTC s čim tožit apple xD

WarMaker ::

Kakšni bedaki tej od apple-a. Me zanima, kdaj jih bodo začeli loviti zaradi kakšnih monopolističnih zadev. Takrat bo zabavno :).

kitaj ::

sirotka ::

r0ker je izjavil:

sirotka url pls? me zanimajo podrobnosti.
nisem si mislil, da ma HTC s čim tožit apple xD



tukaj maš

Relanium ::

Apple toži Nokio, Nokia toži Apple,
Apple toži HTC, HTC toži apple,
apple toži .....

Ta Apple so ko eni razvajeni otroci

Testman42 ::

Ja, imajo verjetno več dizajnerjev kot programerjev.

Pkdaj bodo že ukinil/spremenil ta patentni sistem tako da ne bo omogočal molzenja denarja in zaviranja razvoja?

sirotka ::

Relanium je izjavil:

Apple toži Nokio, Nokia toži Apple,
Apple toži HTC, HTC toži apple,
apple toži .....

Ta Apple so ko eni razvajeni otroci


Najprej je nokia apple tožila in so potem vrnili:)

driver_x ::

Tožarjenje s patenti je sestavni del posla.

Keyser Soze ::

sirotka je izjavil:

Najprej je nokia apple tožila in so potem vrnili:)

Logična poteza, ker itak se vidi, da Apple ni sposoben zmetat skup enga konrketnega mobilca. Kaj torej preostane velikim? Tožit "gnila jabolka" v biznisu.>:D
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348594 (6566) BALAST
»

HTC izgubil pritožbo zoper Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
94870 (3806) MuadDib
»

Via toži Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
164106 (2796) Lion29
»

Motorola toži Apple

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
124942 (4459) hanibal
»

Apple toži HTC zaradi Androida

Oddelek: Novice / Android
3710476 (8966) ahac

Več podobnih tem