» »

Grafična kartica hd5770 club3d hdmi zvok?

Grafična kartica hd5770 club3d hdmi zvok?

bohko ::

Pozdravljeni!

Imam težave z zvokom preko hdmi kabla. Se pravi vsakič ko gledam film mi naključno med predvajanjem zvok poka. Največkrat se pa to zgodi takrat ko dam na fullscreen ali pa zmanjšam film.
Imam pa naložene najnovejše driverje 10.4.
Preizkusil sem tudi z Realtekovim driverji, ki so malo boljši od atijevih ampak se ta napaka še vedno pojavlja.

Ta problem je bil pa že viden pri seriji 5750 nato sem šel na serijo 5770 in sem upal da bo z zamenjavo grafične kartice ta problem odpravilo.
Prav tako sem preveril hdmi kabel.

Lepo bi prosil za pomoč.
Hvala vsem vnaprej.

Lp

matonson ::

Imaš windows 7?

bohko ::

Imam win 7 64 bit, imel sem pa že win 7 32 bit isti problem.

bohko ::

Kako je pa kaj pomembno z napajalniki, ker sedaj imam LC POWER napajalnik LC6550GP2 V2.2.
ALi je boljše da bi razmislil o novem napajalniku?

glistovje ::

napajalnik nima nič z zvokom. :D

če ti napajalnik lepo dela ni nobene potrebe po zamenjavi. To je metanje denarja stran.

Če imaš to možnost , sposodi si plato, jo zamenjaj pa probej če dela zvok.

matonson ::

Meni na win7 isto poka. Na xp pa ne.

bohko ::

Se pravi maš podobno konfiguracijo pa ti prav tako poka. Ali je potem napaka v driverjih za win 7?

mastah ::

a nima ati prau nek poseben ATI HDMI audio driver? ker meni dela bp na win7 32

bohko ::

Ja ma neki svoj driver ampak je slabši kakor pa od Realtekovih driverjev zadnja verzija 2.42, ki je trenutno uporabljam ampak problem še vedno popolnoma rešen. Kakšne specifikacije kompa pa maš da ti dela brez problema?

matonson ::

Meni poka na 5770, potem imam še na matični integrirano realtek alc888, ki prav tako poka, da o audigy4 ne govorim, ki je obup. Na ta starem računalniku mi je pokalo čisto naključno med predvajanjem muske, filma. Pri novem pa samo ko premikam okna ali pa ko pritisnem v mozilli knof za nazaj, naprej... Naredi si dual boot z xp pa boš videl, če problem zgine.

Najprej pa poglej, če imaš sploh isti problem kot jaz

S tem programom gledaš latence: http://www.thesycon.de/dpclat/dpclat.exe



Takrat ko poči se narišejo te rdeče črte.

mastah ::

http://www.enakupovanje.si/product/Ra%C...
4gb ram, rad 5750, win7 ultimate 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

bohko ::

Ravn s tem program sem opazoval latence, ki ob gledanju filma na začetku al pa na koncu poči okrog 5000us(brez da bi karkol premikal miško ali imel druge programe odprte)- medtem če ga kaj serjem vmes med predvajanjem se to večkrat pojavlja. Preizkusil sem še zvok iz matične kjer se zelo poredko dogodi da poskoči latenca ampak ni moteče.
Imam pa matično ploščo P7P55D-E, tako da malo sumim mogoče, če je kaj v zvezi matično ploščo ali pa se motim, težko je reči kaj točno mi povzroča to napako. Ker ko stestiram grafo na igrci Battlefield: Bad Company je videti vse v redu, čeprav dam vse na maks. Tko da res ne vem v čem je problem( ali je hardversko al pa driverji)

Zvezdica27 ::

lp,

meni na ATi grafiki in navadnem izhodu poka/šumi vsak izhod zvoka, če je slika projicirana na displayu od laptopa. Če zaprem pokrov ali projiciram samo na TV, šumov/pokov ni. Nekje nekaj interferira, ne glede na sistem (isto na xp ali visti).

Po mojem je isto pri vas - neka interferenca v strojni opremi, sploh če se to dogaja random, pri laptopih, kjer je vse na isti matični in blizu skupaj pa se reč veliko nosi je to skor za pričakovati.

lp,

zz

nokaut240 ::

Jaz imam tudi ATI Radeon 5770, pa preko HDMI kabla povežem grafo s televizorjem, vendar pa ni zvoka. Pa sem šel pod zvočne nastavitve v winsih (Windows 7 32bit), pa mi kaže, da ATI HDMI output ni priključen. Sliko pa prikaže na televizorju, vendar je na vseh štirih robovih obrezana (približno 3-4 cm na vsakem robu). Kaj je narobe, da ni zvoka, in da slika ni pravilno prikazana ? Če priklopim preko DVI kabla, se slika lepo raztegne čez cel televizor.

nokaut240 ::

Danes sem spet probal, čisto normalno priklopim kabel, in zvok deluje. Čudno.
Če hočem imeti sliko čez cel tv, moram ločljivost nastaviti na 1680x1050, čeprav je tv full HD. Zakaj je temu tako ? Če recimo imam nastavljeno ločljivost na 1680x1050, bo kvaliteta videa zato slabša kot pri 1920x1080 ali ni razlike ?

matonson ::

Poglej, če ima TV kakšno opcijo, razmerje slike pixel 1:1. Če imaš na 1680x1050 je slika popačena, ker je to razmerje 16:10(pixli niso kvadratni). Kater TV pa maš?

nokaut240 ::

Samsung LE-32C530


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hdmi

Oddelek: Strojna oprema
251954 (1146) damirba
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523311 (14615) al3n
»

Dečki rabim pomoč - novi pc! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
694589 (3558) Caleneth
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394959 (3601) skyspy
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332911 (1774) PrideLess

Več podobnih tem