» »

Vprasanje za Braneta2 in vse lastnike monitorjev IIyama VM Pro454 - problemi

Vprasanje za Braneta2 in vse lastnike monitorjev IIyama VM Pro454 - problemi

Jackal ::

Ok.. zadnic sem bral en post o rumenem robu na trinitronu in o premikanju slike gor in dol s casom (ko se zagreje). Tukaj
Zdaj pa moji problemi, ki sem jih opazo pri mojem monitorju (Iiyama VisionMaster Pro454 - HM903DT):
1.) ko monitor prizgem, ko je hladen, je slika premaknjena navzgor, tako, da se pri maksimiranem programu ne vidi tista modra crta na vrhu z gumbi (close, minimize, maximize) in kaka 2 mm ozja levi in desni. Po eni(1) uri (!) se monitor zagreje in je slika normalno vidna. Ce bi blo to kakih 5-10 minut sploh ne bi blo problema... tako pa eno uro!8-O
2.) ko mam odprt M$ media player (6.4), mam od spodnjega desnega konca okna do roba monitorja neke svetlejse ali temnejse crtice, ki pa so komaj vidne, ampak so. Kot bi se hotelo okno nadaljevati... To se vidi tudi pri drugih programih, ce niso maximizirani.
3.) ce mam recimo zagnan slo-tech, mi drsnik, ki je sive barve, kao sveti na levo, kjer je temnejša (crna) barva. Mislim, da ni problem, ker sem to vido tut na drugih monitorjih. Mislim tut, da je to povezano malo z 2.
4.) pri temni podlagi se pozna sled kurzorja miške in počasi zbledi... Mislim, da je to posledica tega, da fosfor ne "ugasne" takoj, ko se elektronski zarek premakne naprej.
5.) ce ugasnem monitor in pustim racunalnik prizgan, je slika, ko monitor spet prizgem zamaknjena v levo za kake 3 mm. In tako tut ostane.

Zdaj pa me zanima, ce je vse to normalno in ce se kdo drug opaza kaj podobnega?

Mislim... glede premikanja slike sem nekje prebral, da naj bi se navadnim monitorjem bolj spreminjala slika, ker se tista mreza razteza vertikalno in horizontalno, pri trinitronih pa samo vertikalno. Raztezala, na pa premikala!
Pa mislim, da monitor za 145 kSIT nikakor ni poceni in ne vem, če je upravicljivo, da povroca take tezave.
Katodna cev je pa od Mitsubishija (DiamondTron M^2 CRT).

Prej sem mel low cost Relisys 786 17", ki je mel katodno cev od Hitachija. Slika res taka ko na trinitronu, samo se pa ni premaknala in je bla na istem mestu od začetka do konca delovanja.

Pa se neki sem zasledil v manualu od iiyame: If a black VERTICAL line appears on the screen, apply a light shock to the side of the monitor with your hand. !!?!!
Mislim... če ne dela, užgi po monitorju, pa bo... Skor prekruto, da bi blo smesno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statična elektrika na monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262266 (1881) Pyr0Beast
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675886 (4794) Tilen
»

Vprašanje o trinitronih

Oddelek: Pomoč in nasveti
402099 (1507) Hux
»

IIyama monitor-je to normalno?

Oddelek: Zvok in slika
332528 (1760) Jony
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634587 (3602) Marjan

Več podobnih tem