» »

WD10EARS??

WD10EARS??

Glodko ::

Sestavljam si nov sistem z ITX ploščo in diskom večje kapacitete (seveda želja po čim manjši porabi). Precej zanimiva izbira se mi zdi novi 1TB disk z 64MB predpomnilnika in 4096B velikimi sektorji. Sem pa zaskrbljen zaradi kar nekaj tem podobnih teli:

http://community.wdc.com/t5/Desktop/WD1...

Problemi z počasnim delovanjem itd. Skratka ali veste ali je ta problem prisoten samo na Linux sistemih in XP-jih ali je problem tudi z Windows 7??

zee ::

Računalnik iz podpisa ima 8 diskov iz te serije. Zadeva je dejansko počasna za umret.

Na Linuxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Glodko ::

OK hvala ti za informacijo. Bom vzel kaj drugega :D

zee ::

Kar daj. Mene je prodajalec še opozoril, vendar nisem bil pozoren na oznake. Zdaj pa ne vem, kaj naj naredim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

huelz ::

Ja, EARS je mal tko... specificn :))
Za malo ilustracije priporocam X-Bitov review

Se njihov conclusion:
And finally, we want to say a few words about the WD10EARS, the first widely available HDD with 4KB sectors. First of all, this HDD vitally needs that the file system partitions be aligned with the sectors on the platter. Otherwise, it suffers a catastrophic performance hit, any write operation being a huge problem. The aligned disk differs from same-class products in one thing only: it has a small performance hit when processing small data blocks (or small files) because the emulation of 512-byte sectors makes an additional read of data necessary. This emulation ensures excellent compatibility with all existing software, though.
Hopefully, such HDDs will be cheaper than ordinary ones. Otherwise, we cannot recommend them as a replacement for the WD10EADS. On the other hand, the WD10EARS is going to be a good choice as a passive data storage device

zee ::

Mojih osem diskov je v strojno pospešenem RAID polju in je performance še vedno katastrofalen, zato razmišljem o zamenjavi za kakšen drugi model/znamko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

huelz ::

Ja sej pravim, EARS serija ma pac 4KB sektorje, problem je edin, da se EADS serijo tezko dobi.
Je pa vedno pametno pogledat katero serijo vzet ce mas doloceno specifiko, kjer se ti tistih par procentov dejansko pozna. Al pa pac kupis preverjeno higher end serijo, ce denar ni problem.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Glodko ::

Vzel bom 1TB black serijo ki je preverjeno OK. Mogoče edino vzamem 640GB ki ima eno ploščo manj in se mogoče manj greje.

huelz ::

Eno plosco manj? Sej tanovi tera black WD1002FAEX majo tko sam dve, pa tud WD1001FALS novejse revizije nej bi ze uporabljale sam 2 plati.
Samsung F3 je tud opcija, sploh ker je cenejsi.

zee ::

Zdaj ko sem prebral nekaj simptomov, sem ugotovil, da me zgleda čaka ponovno particioniranje in kopiranje podatkov na diskovje, kar je problem svoje vrste (pretakanje 6 TB podatkov po mreži). Drugi problem je, da sem na RAID kartici nastavil, da se vsi diski predstavijo operacijskemu sistemu kot en ogromen 8,4 TB velik disk...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lonsarg ::

RAID kontroler pa ugibam ne razume 4KB sektorjev... To je kriza, ko berem, da se že od leta 2000 govori o tem 4KB formatu, pa še nimajo vsi operacijski sistemi, kontrolerji to podprto. Ampak WD bi lahko ponujal kak disk formating utility, ki bi naredil prvi format teh diskov, saj potem jih lahko katerikoli operacijski uporablja.

Glodko ::

A že ima kdo ta WD1002FAEX disk? Je glasen? Mogoče bi pa res tega vzel razlika v ceni je minimalna.

huelz ::

Nekje isto kot FALS serija, uradni podatki so pa od 28 do 33 dBA.
Samsung je pomoje tud tam nekje.

wooted ::

bi bil ta WD10EARS dovolj zmogljiv za freeNAS server z gigabitno linijo? bi doživel kakšne težave z nekomptabilnostjo? gre se mi da čim manj požre

Key Quest ::

zee je izjavil:

Mojih osem diskov je v strojno pospešenem RAID polju in je performance še vedno katastrofalen, zato razmišljem o zamenjavi za kakšen drugi model/znamko.



Zakaj pol vzet Green serijo, ce hoces nek performance? Sploh v RAID ne vem kaj bos dajal take diske. Morda se je, pred nakupom, fajn vsaj malce pozanimat glede razlik med razlicnimi serijami diskov, a ni. :s

Tomay ::

Imam ears in fals torej green 1TB 64MB in black 1TB 32MB. V hd-tach je razlika minimalna, je pa fals precej glasnejši sploh seek noise.
Voodoo 4Ever

Politik ::

zee je izjavil:

Kar daj. Mene je prodajalec še opozoril, vendar nisem bil pozoren na oznake. Zdaj pa ne vem, kaj naj naredim.


Kaksne problme si imel s tem diskom wd10ears, zdaj ga ima jaz in mi xp dela grozno počasi

Hvala

subby ::

@Politik: klik

Politik ::

subby je izjavil:

@Politik: klik


Hvala bom probal se to!

Za test sem nalozil tudi WIN 7 ultimate x64 vse mi deluje ok, računalnik je zelo hiter, vendar pisava ni kristalno jasna v primerjavi z xp. (mozila firefox, IE, bs in vsi drugi programi. Disk sem kupil z namenom da bo gor WIN 7.
V cem je poanta da prihaja do razlik v odvisnosti kater OS je nalozen.
Hvala.

Politik ::

Politik je izjavil:

subby je izjavil:

@Politik: klik


Hvala bom probal se to!

Za test sem nalozil tudi WIN 7 ultimate x64 vse mi deluje ok, računalnik je zelo hiter, vendar pisava ni kristalno jasna v primerjavi z xp. (mozila firefox, IE, bs in vsi drugi programi. Disk sem kupil z namenom da bo gor WIN 7.
V cem je poanta da prihaja do razlik v odvisnosti kater OS je nalozen.
Hvala.


Sem na linku ki si mi ga dal prebral v čem je razlika :)
Dokler ne najdem resitve za win7 bom uporabljal ta progrm ali "jumper" za 7 in 8 pin.
Hvala ti še enkrat

SasoS ::

Imam kar nekaj EARS diskov in s pravim pristopom do particioniranja delujejo kot urca (najsibo to XP, W7 ali Linux :D). Res hitri diski, precej čez 100MB/s prenosa...

GrimReaper ::

Trenutna Samsunga HD502HJ mi grdo piskata že v idle, tut če jih dam izven ohišja, tko da bo treba zamenjat za nekaj tihega.
WD Green mi ne dopade ker je prepočasen, jest bom pa rabil tut za kakšno igro če bo SSD zafilan. Za WD Black sem pa bral da je glasen, sploh seek. Samsung F3 že mam, tko da s tem nebi več reskiral.
Tko da mi ostane samo še Blue, konkretno WD10EALX 6Gbps 32MB, je to dobra izbira?
Po glasnosti je nekje med Black in Green:
test
Sicer pa glasnost med delovanjem me niti ne mot tolk.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

subby ::

Na tvojem mestu bi kar ostal na samsungu. Ravno zadnjič sem nekje moral menjat wd blue z 2,5" alternativo, ker je bil preglasen

GrimReaper ::

Dobil WD10EALX, idle je ok, seek je pa glasnejši kot HD502HJ, res pa da tedva ne morm direktno primerjat ker ma WD 2 plošči. To bi moral eden ki ima HD103SJ in WD10EALX povedat.
Za Samsunga sem pa ugotovil da samo eden spušča piskajoč zvok.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6125594 (21566) ZigaZiga
»

WD Red

Oddelek: Kaj kupiti
253731 (2785) Duhec
»

trdi disk cuden zvok

Oddelek: Strojna oprema
212415 (2183) Rias Gremory
»

Caviar WD Black

Oddelek: Strojna oprema
304146 (3429) krneki0001
»

WD 1tb black ali Samsung 1tb f3?

Oddelek: Kaj kupiti
335041 (4261) gpc17

Več podobnih tem