» »

Prenosnik 13" ali 15,6"

Prenosnik 13" ali 15,6"

plevcek ::

Zanimam se za nakup prenosnika pa nisem prepričan kaj mi bo ustrezalo.
Po eni strani bi rad imel prenosnik, ki ima čimdaljšo avtonomijo ter da je majhen in lahek ter primeren za potovanja. Po drugi strani pa bi rad tudi, da je prenosnik primeren za daljše delo (programiranje, multimedijske vsebine ipd.)
Torej kot prvo me zanima ali se da na 13" računalniku udobno programirati in delati ali je ogromna razlika pri delu med 13" in 15,6" ? Gledal sem oboje pri resoluciji 1366x768.

Prosim, da mi predlagate tudi kakšne prenosnike pri čemer so pogoji:
procesor: i5
ram: 4gb
grafika: vseeno, le da zmore tudi kakšno igro kdaj pognati
disk: vsaj 320gb, po možnosti 7200 obratov
velikost: 13" ali 15,6"
baterija: vsaj 3 h
cena: max 900€
Pri 15,6" želim, da ima računalnik tudi numerični del tipkovnice.

Sam sem gledal dell vostro 3300.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Tega bi dobil za 660€.

Torej najprej napišite ali je smiselno 13" in potem prosim za predloge.

popster ::

Sam sem gledal dell vostro 3300.
Tega bi dobil za 660EUR.

mislim da je to dovolj dobra ponudba. Manjši kot je ekran bolj spominja programiranje na delo z mobitelom. Lahko si še tule prebereš nekaj osnovnih napotkov.

alphasaphir ::

Ta dell 3300 nima hdmi, kar bi mene osebno zelo motilo. Glede kompromisa med velikost:teža:cena je potem mogoče vredno razmislit o 14" npr:
Core i5-450M 2x 2.40GHz o 4096MB (2x 2048MB) o 640GB o DVD+/-RW DL o ATI Mobility Radeon HD 5650 1024MB o 4x USB 2.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/Bluetooth o HDMI o UMTS o 5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD) o Webcam (1.3 Megapixel) o Multi-Touch Trackpad o 14.1" WXGA glare LED TFT (1366x768) o Windows 7 Home Premium o Li-Ionen-Akku (6 Zellen, 6000mAh, 8h Laufzeit) o 1.90kg o 24 Monate Herstellergarantie

acer

teža za tega acer 4820 pa niha od 1,9 do 2,2kg

plevcek ::

@alphasaphir:
Specifikacije so dobre edino malo sem skeptičen glede same kvalitete ohišja in pa znamka acer. Nekako nimam najbolj zaupanja v acer, bolj sem gledal dell, toshiba, sony, lenovo. Kaj menite ostali glede acer kvalitete ?

overlord_tm ::

Za ta denar verjetno kak asus pl30jt. Jaz sem dal 890 zanj, pol leta nazaj. Core i5, 4GB rama, 320GB disk, nvidia optimus grafika, 6h baterije, 13". Sam prisegam na 13" in manjse laptope, da se tudi kaj sprogramirati gor, ampak ni tako udobje kot doma na dveh monitorjih. Ce ma oboje isto resolucijo in dobro vidis, nebi smelo biti velikih razlik. tipkovnica je dovolj velika tudi na 13".

alphasaphir ::

nevem, jaz sem bil z mojim zadovoljen, prijateljev je preživel hpja in toshibo... ampak za tega dotično ne vem. bi pa vsekakor priporočal hdmi, kupiš za doma lcd in boš preklinjal vga priključek ko zmešan.

1. koliko pa si na poti, hodiš, se voziš, dosti druge prtljage... kako razliko ti v tem pogledu naredi 1kg več ali manj ter 5 cm diagonale=?
2. koliko ga na poti sami uproabljaš oz. imaš tam kjer ga primarno uporabljaš možnost priklopa na lcd?

V čem pa programiraš in kaka multimedija te zanima? Si pomislil, da je mogoče smiselno kak netbook (čeprav meni so 10" vsekakor premali za bilokaj, pa tudi konfiguracije so slabše so pa cenejši) in stacionaren računalnik za doma.

neres ::

Sem imel 15" prenosnika in se mi ni zdel preveč prenosen. Če ga dosti nosiš okoli oz. uporabljaš na terenu bi ti vsekakor priporočal raje 13". Če bo pa večinoma na eni ali dveh fiksnih lokacijah pa bo 15" bolj uporaben. Ampak za take primere bo še bolj uporaben in zmogljiv (za isto ceno) namizni računalnik.

Jaz osebno za nosit okoli ne bi nikakor kupil prenosnika večjega od 14".

plevcek ::

V bistvu je stvar taka, da rad potujem in v takih primerih bi rad imel čimmanj prtljage, čimmanj teže. Sicer sem imel nekako v planu, da bi verjetno imel doma kjer se dejansko največ dela za računalnikom en velik lcd na katerega bi se priklopil.
Ampak vseeno pa nimam občutka koliko je dejansko razlike (udobja pri delu) če imam isto resolucijo na 13" in 15". A je problem oz. velika razlika če recimo delaš 4h za 15" ali 13" notebookom. Ker v velikosti je res ponavadi razlika nekaj cm, v teži do kake kg in sem v precepu kaj je najbolje.
Netbooki mi pa niso všeč, ker so mi pa res premajhni, predvsem zaslon in pa tudi resolucija. Resolucijo imam nekako v mislih da je 1366 nekako glih pravi kompromis, koliko vidiš na sliki ter da niso premajhni fonti.

alphasaphir ::

12,1" netbooki (asus ee 1201nl in drugi) imaj tudi hd resolucijo in so le dobro colo manjši, težki 1,4 do 1,5kg, kar je spet nekaj, stanejo pa od 360EUR navzgor in imajo hdmi.

Glede tega je pa tako, nekomu je dovolj 10", meni nikakor, se mi zdi za določene stvari ravno prav 23" ob 15", med 12 do 15 bi se pa osebno odločil predvsem na podlagi dejanske potrebe/želje po prenosljivosti, ker tam pa šteje vsakega pol kilograma, ko laziš okoli, nahrbtnik pa na ramenih več ur dnevno. Nekega resnega dela pa na dopustu tudi ne opravljaš, ali pač?

Če pa rabiš dober, lahek prenosnik velikosti 13,3", mislim da je še vedno toshiba r630 dobra izbira:
Core i5-460M 2x 2.53GHz o 4096MB (2x 2048MB) o 320GB o DVD+/-RW DL o Intel GMA HD (IGP) shared memory o 3x USB 2.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/Bluetooth/eSATA o HDMI o 4in1 Card Reader o Webcam (0.3 Megapixel) o Multi-Touch Trackpad o 13.3" WXGA non-glare LED TFT (1366x768) o Windows 7 Home Premium o Li-Ionen-Akku o 1.43kg o 24 Monate Herstellergaranti


Teža netbooka, magnezij, procesor z rami, baje naj bi se dalo v hdd dat ssd in hdd namesto dvd... cena: od 840EUR

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik - budget je 400€ lahko je rabljen

Oddelek: Kaj kupiti
172751 (2410) ;-)
»

Laptop 13,3" ali 14"

Oddelek: Kaj kupiti
254034 (3277) Oxford
»

Kateri zmogljiv prenosnik za vsakdanje delo

Oddelek: Kaj kupiti
61327 (1179) alphasaphir
»

Prenosni računalnik Acer

Oddelek: Pomoč in nasveti
242646 (2381) GT-Turbo

Več podobnih tem