» »

podhladitev diskov

podhladitev diskov

Gandalfar ::

Torej v neki vzporedni temi je bilo ponovno govora o obujanju diskov v zivljenje s pomocjo zmrzovalnika. Tam je nekdo postavil vprasanje zakaj ubistvu pride do tega. Da disk ponovno ozivi, ce ga das za par ur v zmrzovalnik?

Gh0st ::

To je neživa sestava in kup neke plastike in kovine. Kakšna logika nej bi to bila?! Bioritem živega organizma, se pri določeni nizki temperaturi ustavi ali upočasni. Funkcije sicer še vedno delujejo, vendar počasneje, to pa zato, ker je človeški organizem računalnik, ki ga ne smemo nikoli ugasniti, takoj ko ga ugasneš, ga ne prižgeš več...To pa ne velja za elektroniko. Zato vse skupaj nima smisla...nasprotno, po moje bi vse skupaj še bolj pokvaril.....
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

TO SE dogaja. Vem first hand.

Zakaj?

Ne vem. Lahko bi bilo marsikaj. Morda skrčenje diskov, ki so se zagozdili ...

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BojlerTM ::

Po izkusnjah mojega oceta sem spoznal da se da marsikatero elektroniko popraviti samo s tem da so jo za nekaj casa da v zmrzovalnik. Vendar je pa problem z teperaturno odvisnih komponentah, saj znajo crkniti. Prav tako je problem s kakimi kontakti ker se znajo prekiniti. Ponavadi stvari se manj delajo, ampak ce ze ne delajo potem ni skoda probati. Zakaj zacne kaj delati? nimam pojma..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

whatever ::

No, ko maš opravka z nedelujočo plato in te to privede do razstavljanja celotnega sistema in njega sestavljanja nazaj, nakar se plata sploh noče več prižgat, pa se pol prižge sama od sebe čez ene pol ure brez da bi se kdorkoli česarkoli dotaknil ali premaknil, pol začneš že počas verjet, da majo komponente zavest in te načrtno jebejo v glavo:D . Pa je bla lepo všraufana v ohišje in se nikjer slednjega ni dotikala. Al pa recimo, ko se ti monitor začne na vsem lepem ugašat, pri čemer power supply definitivno ni problem. Pa zanimiva je bla še naslednja fora: s kolegom špilama wormse na njegovem kompu nakar nama ostaneta vsakmu še po en črv po ene pol ure igranja. Kolegu manjka sam še en strel z bazuko, da zmaga. Nameri, določi jakost strela, jasno je videt da me bo trofu, spusti tipko... sledi samodejni reset računala, glih v pravem trenutku:D . Pa na splošno ni mel nikol problemov z random reseti in jih še dans nima. Al pa razne fore sad dela sad ne dela kljub do pike identičnim nastavitvam tud niso nobena redkost. Al pa enkrat ko sem pustil pladenj od enga rabljenga rwja čez noč ofnjen potem pa naslednji dan ni hotu več ne pisat ne brat cdjev, nakar je blo trerba ga ofnat in spucat lečo. Pa se ni noben not zaletu. Conclusion: tud računalnikom se včasih strga, pa za to ni nobenga vzroka. Me prav zanima, kaj bo ko pridem na faks - pomoje jim bo vse pocrkalo.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Tomi ::

Verjetno je razlog v tem, da pride do prekinitve nekaterih kontantov, kar pomeni, da se elektronika "resetira".
Je pa zanimivo, kako lahko neviden prav povzroči, da recimo procesor ne dela. Imam polno izkušenj s Slotketom za mojega Celerona...
metrodusa.blogspot.com

||_^_|| ::

zdele bom pa jst ruknu mojga bivšiga (nepojasnjeno na pol delujočega Durona) v skrinjo, da vidm kaj bo>:D

Mr.B ::

Zelo priporočam.
Vzami krožnik , nan položi svoj novi 120.1 GB disk , in ga daj za kake pol ure v zmrzovalnik pod nulo , nato pa ga daj takoj ven in priklopi. Me zanima kako bo zadeva delala.
ŽAl če hočes obuditi blokeran oz. nevrtetči disk malo drugače , kot pa rešvanje s skrinjo... Jao
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Binji ::

Sem s kompjutri dozivel ze vec skrivnostnih stvari, kot so jih obdelali v vseh X-filesih tako je prou mogoce da kej ozivi. Da ne govorim o tem, da tisto teorijo, kako imajo komponente zavest, ki jim omogoca, da te kar najbolj jebejo v glavo, brezpogojno podpiram, ker sm namrec sam razvil enako:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

icek ::

... pa da ne pride komu na misel, da bi komponento direkt iz zmrzovalnika dal v comp pa ga zalaufal.

whatever ::

Ja, hvala za podporo.:D Je pa zanimiv, kako nekteri sploh nimajo problemov s kompi, vse jim dela bp leta in leta, pa nabavijo najbolj nikad čuo komponente pri najbolj zakotnih firmah...dobijo poceni, pa še vejo ne kak zegn majo.

||_^_|| ::

whatever: normalno, ker oni uporabljajo word, outlook express in eventualno še solitaire>:D
Pri nas pa mal pocini tuki, en uporček tam, mal grafita tle, 99999+ programčkov gor, itd.

sketch ::

Hm... moj ata imajo mođo za take stvari... pri njemu med tremi mašinami (služba, doma, moja kišta) nix ne dela. Nič. Mislim, on bi mogu bit beta-tester za ves domači softver, ki prihaja ven. Primer: Na CD posname 4 direktorije. Na sistemu, na katerem je posnel CD, ne vidi nič, na drugem vidi prva dva direktorija, na tretjem pa druga dva direktorija. Da bi bil CD uporaben seveda rabi vse štiri.
In tako povsod. Jaz se pa samo smejem...

lp
s.
Adapt and overcome.

globoko grlo ::

sketch nice one

drgač pa tud jest podpiram teorijo da majo komponente zavest in nas prov načrtno jebejo v živi mozak

primer:

prtisnem power knof, pa diski zalaufajo, čez bios pride, ram šteje, pol pa v vinse ne pride, zakaj in kako, pojma nimam, resetiram pa dela ok

al pa monitor noče slike pokazat, pa nč ne piska, grafa je kul, sam slike ni, pa da popizdiš, pol pa parkrat resetiraš pa je uredu

da ne govorimo o tem k sm C700 zamenjal z PIII 933, štala, live ni delov, grafa je bla u pidy, kr eni errorji, po enem 5tem poskusu mi je šele uspel pridt not v winse, da je pol čez minuto crknl, štala

zadne cajte mam že tok poln qurac teh compov da bi jih najraje čez okn fuknu

Thomas ::

> zadne cajte mam že tok poln qurac teh compov da bi jih najraje čez okn fuknu

Čez okno?

V primeru, da imaš okno zelo pod stropom, boš moral podreti in strop in zunanjo steno. Če ne, bo dovolj da podreš samo zunanjo steno nad oknom.

In f.... comp čez!

:D >:D :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Valentin ::

Dons že skoraj vsak pocar zna pocen sestavt PC in ga prodajat neuki množici za mastne pare.

Zato je dobr vedet, da so sestavni deli velikokrat nabrani iz vseh vetrov. Največkrat kakšna poceni jajca.
Ali stvar dobr dela, bo pa itak stestiral kupec...

Čist logično je, da se potem dogajajo p...rije.

Zato je najbolje, da se pred nakupom PC-a posvetujemo s kakšnim lokalnim gurujem. Da nam svetuje kakšno dobro firmo ali konfiguracijo.
Pa tudi za bodoče vzdrževanje in posodabljanje hardwera ter softwera tako poznanstvo prav pride.

Razen, če tega nismo sposobni sami.
Marsikaj se da naučiti, pa tudi en PC poštimat ni nobena umetnost.
Čeprav se marsikomu zdi ravno nasprotno.

Zavo ::

Poslušajte zdaj tole!

Doma sem imel 20G Hard disk od Fujitsu (crknjen), pa sem včeraj malo bral vaše prdloge o zamrznitvi diska!
Grem domov in ga vržem v skrinjo za dve uri, nato ga vzamem ven in pustim, da se kondenz lepo posuši!
Nato ga priklopim in glej ga zlomka - DELA!
Vedel sem, da se lahko epromi (starejši) na ta način brišejo in s tem kakšne kode v avtoradijih, da pa temp. popravi HD?8-O
Super, zdaj mi ravno prav pride, da filme na njega vlečem!

Hvala za idejo!

Možna razlaga: Verjetno se zaradi nizke temp. res kakšen mehanski del (zatič, vijak, vzmet) skrči in tako se morda spet mehanizen razskoči!

Yohan del Sud ::

WE ARE HERE TO SERVE HUMANITY!!!

Amm. OK, nič še nisem napisal... Ampak vzdušje pa lahko naredim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava ledu (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
507628 (6424) Magic1
»

Pok, pok, pok se oglaša TD

Oddelek: Strojna oprema
252819 (1742) perci
»

V3 2000 problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
101010 (866) Jst
»

Hlajenje Prophet 2 MX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71033 (942) alien-w
»

frizider

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141382 (1219) rooster

Več podobnih tem