» »

Asterisk - prekinjanje klica

Asterisk - prekinjanje klica

atlet ::

Pozdravljeni,

postavljeni imam 2 Asterisk centrali. 1. centrala je 1.6 in je za NAT-om, druga centrala je 1.4 in ni za NAT-om. Na obeh se mi občasno pojavlja sledeča težava. Med pogovorom se en RTP kanal prekine (stranka sliši mene, a jaz ne slišim stranke.)
A je kdo imel že tak problem oz. se komu sanja, kaj bi lahko bilo narobe?
Preiskal sem že mnogo forumov, našel ogromno tem z istimi težavami, vendar nikjer ni bilo konkretnega predloga, kaj bi bilo narobe oz. kaj šele rešitev. Analiziral sem promet z Wiresharkom in ni nič nenavadnega, prav tako mi Asterisk ne prikaže, da bi bilo kaj narobe (uporabil sem sip debug, rtp debug, ....).
  • spremenil: atlet ()

uroszo ::

Tudi sam sem imel veliko težav z Asteriskom, tudi podobne. Tako sem izgubil veliko časa, denarja, da do menjave hardware sploh ne govorim. Odlično mi je tukaj pomagalo podjetje Telos , ki ima tudi certificirane strokovnjake za Asterisk, kar je v Sloveniji redkost.

atlet ::

Kaj pa je bilo narobe pri prekinjanju klicev?

uroszo ::

Veliko različnih situacij se je pojavljalo. Od samodejnega prekinjanja klicev po določenem času. Naslednji primer je bil ta, da je klic prekinilo, če si bil na zvezi in je prišel nov dohoden klic ipd. Mislil sem, da je kriv strežnik, da je preobremenjen ampak ni bil vzrok tukaj. Kaj konkretno je nato to podjetje naredilo ne vem, vem le to, da se težave sedaj več ne pojavljajo. Zelo poredko se mogoče še zgodi, da se klic iz neznanega razloga sam prekine.

Goodwill ::

atlet , si mogoce probal prestavit 1.6 izven NATa ? Ce RTP pada, bi to lahko bil `eden` od razlogov.
Vcasih pa se je meni to dogajalo tudi ce mi kodeki niso cist stimali .

atlet ::

Kodeki štimajo, izven NAT-a pa je enak problem. Sumim povezavo, včasi pride ping tudi do 600ms...

Goodwill ::

Ja to bi seveda tudi lahko bilo :)..

Jaz sem imel se en tak zanimiv problemcek z prekinanjem med klicem pri linsys telefonu. sicer je tam bil trunk SIP in pac IP telefon. Problem je bil v REINVITU . canreinvite=no probaj ce ze slucajno nisi

atlet ::

Tudi canreinvite=no imam nastavljeno. ;)

Goodwill ::

Si probal tudi z IAX protokolom ?

atlet ::

Ne, z IAX protokolom nisem probal, ker imam SIP telefonske aparate in bi rad rešil tako, da bo delovalo s SIP protokolom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asterisk VoIP - izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11417328 (2975) webbacklink
»

VoIP prenehal delovati z novim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
6999 (743) Vili_vanili
»

IP telefonija

Oddelek: Mobilne tehnologije
212827 (2356) Blisk
»

Kevin Mitnick v Sloveniji

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
389798 (4660) sini666
»

Kateri VoIP program ?

Oddelek: Omrežja in internet
102314 (2117) mile

Več podobnih tem