» »

Android

Android

Nuke_H2 ::

Živjo. Mene pa zanima, če se kdo ukvarja z izdelavo android aplikacij? Kakšne aplikacije ste že naredili? Kako ste začeli ipd.?
Lp Nuke

--- ::

Bom še jaz kar tukaj vprašal. Zanima me kako je z uploadanjem aplikacij na androidov marketplace, torej podprtost s strani developerjev, kajti windows mobile na zalost v Sloveniji ni podprt :/

dolenc ::

Kolikor jaz vem (pregledal zelo na hitro) se lahko uplovda, prijavnina je 25$, zaenkrat pa samo zastonjske aplikacije.

Je kdo našel kake podatke koliko približno plačljive aplikacije prinesejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Pima ::

25$ te stane prijavnina, sam ne vem, če ni mogoča samo iz ZDA.

Koliko lahko zaslužiš? Nekje sem zasledil, da poveš ceno za app potem pa vsak DL ti prinese to ceno.

sepravi v teoriji si lahko milijonar. :)

alexa-lol ::

Vsi bi sluzil nobeden se ne bi pa poglobil v programiranje... zacnite, je dokaj enostavno...Java framework...dobra zadeva

Priporočam knjigi za učenje
Andorid beginning 2 (2010)
Android pro

Zgodovina sprememb…

Spura ::

Meni najvecji problem predstavlja to, da ne vem kaj bi sprogramiral. Kako neki naredit bom ze pogruntu.

--- ::

Kratek update, predvčerajšnjem sem bil na dnevih mobilne informatike in je tip kateri je predavu povedal kako uploadat na "neuradni" marketplace za take države ki niso vredne podprtosti med katerimi je žal tudi Slovenija.
Neuradni marketplacei:
PocketGear - http://www.pocketgear.com/
Handango - http://www.handango.com/
HandMark - http://store.handmark.com/
Omarket - http://www.freewarepocketpc.net/omarket/

@alexa-lol da malo flameava, kaksen android :P s strani developmenta - game in business apps ga mobile win7 poje :]

LeQuack ::

Samo to je vseeno grdo od Googla, da moraš dati 25$ za prijavnino, tudi če misliš delati zastonjske aplikacije. Morali bi imeti dva profila, komercialni in zastonjski. S tem tudi odvrnejo marsikaterega razvijalca.
Quack !

c00L3r ::

25$ pa res ni noben strošek. S tem ne bo Google nič obogatel. To plačilo je zato, da ne more vsak ki ima 5 minut časa, dat svoj Hello World program gor.

LeQuack ::

To je pa res nesmisel. Ni bistvena višina zneska ampak že to, da ga je potrebno plačati. Imajo že dosti od tega, da ljudje hočejo razvijati za njihovo platformo namesto na primer za Apple. No vsaj jaz svojo zastonjsko aplikacijo ne bom dal gor. Hvala k**** za alternative.
Quack !

LeQuack ::

Eno vprašanje, ve kdo kje dobit source od Android SDK-ja, če sploh obstaja? Kakor vidim ima zraven zapakirane že tudi Java knjižnice, kar je malo absurdno in najbrž niso omogočene vse funkcionalnosti pravega JRE.
Quack !

bluefish ::

LeQuack je izjavil:

To je pa res nesmisel. Ni bistvena višina zneska ampak že to, da ga je potrebno plačati. Imajo že dosti od tega, da ljudje hočejo razvijati za njihovo platformo namesto na primer za Apple. No vsaj jaz svojo zastonjsko aplikacijo ne bom dal gor. Hvala k**** za alternative.
Še vedno bolje dati 25$ v enkratnem znesku kot pa 99$ na leto pri Applu: http://developer.apple.com/programs/iph...

Torej, preden govoriš nekaj na pamet se vsaj pozanimaj o dejstvih.

LeQuack ::

Vem, da ima Apple tudi plačljivo in tudi tam ne bi objavil aplikacij očitno :)

Kar se tiče Jave Wikipedia pravi to:

Android does not use established Java standards, i.e. Java SE and ME. This prevents compatibility among Java applications written for those platforms and those for the Android platform. Android only reuses the Java language syntax, but does not provide the full-class libraries and APIs bundled with Java SE or ME.

Dalvik is the virtual machine on Android mobile devices.

It runs applications which have been converted into a compact Dalvik Executable (.dex) format suitable for systems that are constrained in terms of memory and processor speed.
Being optimized for low memory requirements, Dalvik has some specific characteristics that differentiate it from other standard VMs:[4]

* The VM was slimmed down to use less space.
* Dalvik currently has no just-in-time compiler, but Android 2.0 includes experimental source for one (disabled by default).[5]
* The constant pool has been modified to use only 32-bit indexes to simplify the interpreter.
* It uses its own bytecode, not Java bytecode
Dalvik does not align to Java SE nor Java ME Class Library profiles[7] [8] (e.g., Java ME classes, AWT or Swing are not supported). Instead it uses its own library[9] built on a subset of the Apache Harmony Java implementation.
Quack !

BaRtMaN ::

Android Reference. Nekatere zadeve so povzete po standardni Javi. Nov API je pač cena za napredek z zmogljivo programsko arhitekturo.

LeQuack ::

No sem našel tudi en način, kako browsat source v Eclipsu. Se je treba kar namatrat.

http://stuffthathappens.com/blog/2008/1...
Quack !

c00L3r ::

bluefish je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To je pa res nesmisel. Ni bistvena višina zneska ampak že to, da ga je potrebno plačati. Imajo že dosti od tega, da ljudje hočejo razvijati za njihovo platformo namesto na primer za Apple. No vsaj jaz svojo zastonjsko aplikacijo ne bom dal gor. Hvala k**** za alternative.
Še vedno bolje dati 25$ v enkratnem znesku kot pa 99$ na leto pri Applu: http://developer.apple.com/programs/iph...

Torej, preden govoriš nekaj na pamet se vsaj pozanimaj o dejstvih.

Zraven tega še velja omenit, da je razvoj za Android brezplačen. Android SDK (z emulatorjem) in Eclipse delujejo v Windwows, Linux in Mac okolju. Za iPhone razvijat pa rabiš Mac-a. Prav tako moraš obvezno plačat 99$, da sploh lahko testiraš na fizičnem telefonu.

Lonsarg ::

LeQuack je izjavil:

To je pa res nesmisel. Ni bistvena višina zneska ampak že to, da ga je potrebno plačati. Imajo že dosti od tega, da ljudje hočejo razvijati za njihovo platformo namesto na primer za Apple. No vsaj jaz svojo zastonjsko aplikacijo ne bom dal gor. Hvala k**** za alternative.


Točno zaradi takih kot si ti je Google dal 25 dolarjev prijavnine, jaz tvoje brezplačne aplikacije nočem gor videt, če nisi pripravljen 25 dolarjev plačati pač ne boš nič vrednega za množice razvij, to je jasno.

Če boš razvil aplikacijo, ki je vredna biti na Marketu, boš vložil tako veliko ur dela, da bo proti vloženemu delu 25dolarjev pljunek. če hoče kdo simple bookmark aplikacijo, ki je samo bližnica, kot promocije je pa itak prav, da se 25 plača, saj gre vendar za reklamo in ne funkcionalnost.

Bolj je vprašanje, kdo bi šel razvijat ENO brezplačno aplikacijo za iPhone. Odgovor je redki, Apple je z tem namenoma preprečil brezplačne, ker od njih nima dobička, zakaj bi jih imel:) Tu pa se politika Google razlikuje, ker dobiček dobi drugje in ima Android samo za promocijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Za nekvalitetne aplikacije plača javni sektor prek razpisov po 500+EUR človek/dan (kakšno manjše podjetje zna uletet tudi s kako nižjo ponudbo), tako da cena popolnoma nič ne pove o kvaliteti. Ampak moraš tudi kaj konkretnega v gospodarstvu narediti da take stvari razumeš, drugače je samo skozi eno uho notri skozi drugo ven.
Quack !

mik3y ::

A bo mogoča nadgradnja Androida iz verzije 1.6 na 2.1 na vseh mobitelih ali samo na SE X10?

Lp

HairyFotr ::

To je odivsno od proizvajalca... Samsung Spica je recimo dobil, HTCji še ne.

BlueRunner ::

Bolj je vprašanje, kdo bi šel razvijat ENO brezplačno aplikacijo za iPhone. Odgovor je redki, Apple je z tem namenoma preprečil brezplačne, ker od njih nima dobička, zakaj bi jih imel:)


Čak... a si hotel povedati, da na AppStore ni brezplačnih aplikacij?

Lonsarg ::

Ne, pač pa jih je za faktor 3 manj kot na Androidu.

Ciklamen ::

Jaz imam idejo za Android App: Texas Hold'em Poker. Neko spodobno aplikacijo za Poker ker ni sploh nič :)
- End of the Post ->

Limit-sky ::

Lonsarg je izjavil:

Ne, pač pa jih je za faktor 3 manj kot na Androidu.

Kolko sem jaz videl so na Marketu same brezplačne. Nimaš pa možnosti kupiti kakšne pametne aplikacije. A si to kdo predstavlja kot zelo odprt sistem? Pa da ne govorimo o omejevanju uporabnikov, kar baje nazi-Apple počne.

"Apple je z tem namenoma preprečil brezplačne, ker od njih nima dobička, zakaj bi jih imel:)"
Spet en, ki pojma nimam o čem govori.

BlueRunner ::

Lonsarg je izjavil:

Ne, pač pa jih je za faktor 3 manj kot na Androidu.

Aha. OK. Torej Apple ni ničesar preprečil.

Lonsarg ::

Ni preprečil popolnoma, ke bi mu škodilo, če bi, pač škode si ne bo delal. Je pa z svojo politiko poskrbel da je iPhone Market drag, to je pa lepo poskrbel, višje cene pač pomenijo večji procent gre k njemu.

Čeprav ni samo Steve kriv za draga aplikacije, deloma so še iPhone lastniki, ki so načeloma ludje, ki manj gledajo na cene, ko lastniki kakšnih drugih mobitelov, statistično gledano, in se razvijalci pač prilagodijo z cenami.

Google pa ni nek angelček, ampak pač dobiva dobiček od drugje in je android market samo promocija, torej zanj je pa bolj ugodno, da je ceneje. Torej ni zdaj en bad guy, en pa good guy, pač različni sta podjetji, glede virov dobička. Googlov vir reklame, je za končnega uporabnika bolj ugoden cenovno.

Limit-sky ::

Jaz bi za dobro aplikacijo tudi na Androidu plačal. Ampak ne morem. Kaj mi potem pomaga, če Google služi na druge načine. Omejuje me precej bolj, kot Apple, ki mi ponudi oboje.

Lonsarg ::

Ampak Slovenci smo en promil trga, za nas se ne bo zmenil:) Mene ne zanima koliko slovenca omejuje Google, ker se itak znajdem(razni market eneblerji) mene zanima samo globalno.

lurker ::

Za Google je dobro, da je Market poln crap aplikacij in ker crap aplikacij nihče pri zdravi pameti ne plača, lačni developerji pač nabašejo oglase ($$$4Goog) v aplikacije, da so potem aplikacije še bolj craptastične. Dodatno si Google pomaga še s tem, da dovoli plačljive aplikacije konzumirat samo v peščici držav, producirat pa še v nekaj manj.

Yay!

Po letu in pol Androida, bi se moral zgodit čudež, da bi ostal na njem. Kakih 100+ EUR aplikacij rajši zavržem in grem na nekaj manj kretenskega, kot pa da moram pazit kakšen telefon si kupim in kdaj ga lahko update-am, da jih bom še lahko uporabljal (verjemte, česat tisto brozgo po xda postane kmalu duhamorno, razen, če je to za koga highlight življenja). Pa ko bi Android vsaj bil na pol spodoben. Pha, looks like crap, runs like crap.

So long Android, and thanks for all the fishy politics.

--- ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak Slovenci smo en promil trga, za nas se ne bo zmenil:) Mene ne zanima koliko slovenca omejuje Google, ker se itak znajdem(razni market eneblerji) mene zanima samo globalno.


Maš tud druge ki so po velikosti iste kot naša pa se zmenijo za njih, kaj pa vem verjetno nas majo z kak balkan crap.

Srachko ::

No jaz sem pred kratkim pričel malce z igračkanjem v Androidu. Zaenkrat se še malce hecam z t.i. "Hello world" applikacijami in z osnovami, mam pa ene par idejic.

Torej, če se kdo ukvarja kaj bolj resno, se priporočam za kakšne linke. Tiste ta uradne sem že vse prebrskal pa še kar so mi v pomoč, vendar bi rad malo obogatil svoje znanje.
I can see clearly now, the brain has gone...

Imperfect ::

Luštn tutorial kako se lahko s senzorji igraš.

Trenutno malo bolj študiram zoom.

Te kaj bolj specifičnega zanima?

Srachko ::

Ja malo me bolj podrobno zanima Bluetooth pa take pa to :) Nekaj sem že našel, samo so malo preveč "advanced" tutoriali za mene. So pa tudi senzorji zanimivo branje oz. zanimiva opcija za igračkanje :)
I can see clearly now, the brain has gone...

sailex ::

Mene zanima kako naložiš slike,glasbe... na android telefon huawei pro.

Lp

Marat ::

sailex je izjavil:

Mene zanima kako naložiš slike,glasbe... na android telefon huawei pro.

Lp

falil si podforum, tukaj je programiranje, tvoje vprašanje pa paše pod Mobilne tehnologije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513619 (9998) Gandalfar
»

Android vs IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916077 (14218) Gandalfar
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

App Store dve leti in pet milijard aplikacij pozneje

Oddelek: Novice / Android
3511078 (9664) MrStein

Več podobnih tem