» »

Laptop se pregreva

Laptop se pregreva

Prometnik ::

Imam laptop HP 6730b, ki se mi v področju pod mousepadom grdo pregreva. Ne vem, če je to že dalj časa, ker nisem nikoli preverjal, ampak danes sem po naključju prijel laptop !odspodaj! pod mousepadom in tam je vroče, da kar peče ob dotiku.

Stvar sem pomeril tudi s par programi (screen) in naj bi bilo čez 60*C.

Mogoče kdo ve katera komponenta je pri tem laptopu nameščena pod mousepadom? Kaj lahko naredim, da se ne bo več pregrevalo? Stvar je konstantno pri vsaj pri 60*C, ne glede na to, kaj delam.

http://www.yourfilehost.com/media.php?c...
  • spremenilo: Prometnik ()

crayz43 ::

Za ugotavljanje kaj je pod mousepadom uporabi service manual za sovj tip prenosnika, verjetno boš našel kakšno grafično kartico ali kaj podobnega mogoče tudi kakšen disk samo malo verjetno.

Kaj lahko storiš:
- vzameš kompresor ( naj bo tak z filtrom za odstranjevanje morebitne vode v kompresorju ) , in spihaš reže na prenosniku
- omejiš grafično na način Power Save ali kaj podobnega da ne tera na pouno grafike.

To je na kratko o tem.

Pa lep pozdrav "

NazgulRR ::

Če smo že pri tem, kako se omeji grafično?

Procesor sem že undervolt-al, za grafiko pa nisem nikjer našel nobenih opcij. Mam pa Geforce 9200M GS.

69charger ::

HP laptopi serije 6000 se vsi neumno grejejo,moj ima 70°C ko ne delam nič. Tak problem je imel že nov.

R4DK0 ::

Verjetno imaš grafično serijo nVidie 8* ali pa 7*, enako kot jaz. Pri meni zraven touchpade se mi najbolj greje Wifi kontroler (sem že odprl laptop). Če se ti bo preveć segrevala grafa, se ti bo kot meni, začel ugaševati računalnik, ne bo se prižgal takoj, artifekti na zaslonu.

Za omejevati grafično jaz uporabjam NHC - Notebook hardware control ta funkcija dela pa samo na Windows XP in ravno zaradi tega jaz ostajam na Windows XP, Vista in 7 tega programa ne podpirata, niti v compatibility mode.

In pa 60 stopinj ni problem. Meni gre okoli 80-90 medtem ko kaj igram (L4D2,Crysis)
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.
-Dr. Napoleon Hill

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R4DK0 ()

ST-777 ::

Pregrevanje laptopa lahko zelo skrajša življensko dobo diska, razen seveda če ta ni SSD. Laptop cooler bi bilo koristno uporabiti pri prevročih laptopih.

Laptop cooler @ Wikipedia

NazgulRR ::

Moja grafična je na 77 samo, ko uporabljam firefox. Imam pa še en dodaten monitor priključen. Če gledam pa HD video pa gre do 93 (največ kar sem videl).

69charger ::

R4DK0: Jaz imam Radeon HD3200 grafično kartico. Ampak problem ni kartica,greje se procesor. Po vsej možnosti je slab nanos termalne paste ali pa slabo pritrjen ventilator.

hacker1997 ::

jaz imam hp 6830s in včasi postane
še kar vroč to je večino če sedim in ga imam na kolenih
sicer nimam problemov ker je večinoma na hladilni plošči
temperatura 60*c pa ni tako visoka

računalnik pa je vedno topel na otip
okili 55*c vsako jedro cpu-ja oz(cpe-ja)

Zgodovina sprememb…

Pouh ::

6730s
Ventilator se polahko zavrti na vsake 5 minut;
temperatura na plošči 43, na procesorju 42°C.

ne_kdo ::

da še jaz napišem kaj sem naredil glede segrevanja
res je da nimam zgoraj omenjenega hp-ja vendar mam nx7300, ki se mi je prav tako fejst segreval. nakar sem na zadnji strani odvil dva šraufeka ki sta označena za tipkovnico, na tipkovnici odstranil tiste varnostne "sponkice ko so zgoraj med tipkami" jih samo dol potisneš in že imel vpogled v notranjost prenosnika. nakar sem vzel mali sesalec akumolatorski pa posesesal ventilatorček
in glej ga zlomka zadeve se sploh ne greje več tako. temperaturo sem zmanjšal vsaj za 10°.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel izboljšuje 2D podporo za Linux

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244570 (3400) Bor H
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336991 (6267) Stupo
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527270 (5544) jan01
»

Laptop cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191690 (1484) boogie_xlr
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575572 (4298) venetu

Več podobnih tem