» »

Kateri disk za Raid0

Kateri disk za Raid0

Aless ::

Rad bi imel Raid0, pa nevem kateri disk kupit??
Nekak sem gledal WD 640GB SATA2,32/7200-Black-(WD6401AALS), WD black bi naj bili dost hitri pa se cena je ok, gledal sem pa tudi Samsunge sam nevem kteri so boljsi?

Kaj priporocate??

st0jko ::

Sam imam 2x WD 640GB black v RAID0. Zadeva kr dobro deluje. Moraš pa razmislit za kaj potrebuješ RAID. Če gre za prenašanje velikih datotek, potem kul. Če pa hočeš čim hitrejši sistem in zagon programov, bo pa potrebno o ssdju razmislit.
keks?

Aless ::

hmmm, potrebujem za normalno uporabo, igranje iger, internet,....gre se mi za hitrejsi sistem in zagon programov.
Pol z Raid0 ne bo nic hitrejse kot ce dam recime en velik disk v ACHI??
SSD-ji so pa svinjsko predragi.

st0jko ::

Če imaš že zdaj en dober disk, potem neke opazne pohitritve ne bo. V mojem primeru sem šel iz starega 160GB diska, ki ni zmogel več kot 60MB/s branja, na RAID0 ki zmore prek 200, tako da se mi je dosti poznalo.

Torej za res ogromno pohitritev je SSD edina izbira. Na zgoraj naštetih primerih ne boš dosti dosegel z RAIDom, razen če imaš zdaj en čuden star disk. V tem primeru ti že eden WD 640 Black občutno pohitri sistem. Ne potrebuješ dveh.

Recimo 2x WD640GB Black staneta 130-140EUR. Za 20EUR več dobiš 64GB SSD, ki bi sistem in programe neprimerno bolj pohitril. Poglej si temo "SSD za sistemski disk". Seveda SSD pride v poštev samo v primeru, da že imaš dovolj drugih diskov za shranjevanje filmov in podobne plac-požrešne šare.. Če o novih diskih razmišljaš tudi zato, da bo več prostora, potem SSD odpade. Če pa izrecno zaradi hitrosti, potem pa druge izbire kot SSD ni.
keks?

snela ::

2x WD 640Gb = 130EUR + ce nimas plate, ki podpira raid rabis se RAID kontroler. Diski se grejejo in niso cisto tihi.

SSD na drugi strani je 220EUR od Intela. Das noter, zadeva dela in potem se cudis hitrosti, ko odpiras razne programe, se posebej pa, da si prej mislil, da so dragi.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ssd ali 640GB aaks x2 raid0

Oddelek: Kaj kupiti
212441 (1634) Dragi
»

RAID 1 na matični plošči Rampage II Gene

Oddelek: Kaj kupiti
9979 (940) klinker
»

Kateri trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213369 (2751) Mitja358
»

Kater trdi disk za v raid(mogoč)?

Oddelek: Kaj kupiti
181396 (1026) allex
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515387 (4055) tilinho20

Več podobnih tem