» »

Poljuben razgled s plazemskim oknom

Poljuben razgled s plazemskim oknom

Slo-Tech - Winscape je projekt, ki nastane ob združitvi dveh lukenj v steni, čez kateri sta nameščena plazemska zaslona, MacBooka Pro, ustreznega programa zanj in aplikacije za iPhone. Princip delovanja je preprost. Wii Remote sledi uporabniku, ki nosi sledilno ogrlico, da lahko na zaslonih-oknih prikazuje sliko poljubne okolice iz prave perspektive, namesto sosedove kuhinje, parkirišča mestnega prometa in obvoznice na drugi strani. Tako se lahko nagnete proti oknu, pogledate bolj od strani ali od zgoraj in vidite na primer most Golden Gate v San Fraciscu iz različnih kotov, kakor da bi resnično stanovali nad sanfranciškim zalivom. Namesto tega se lahko znajdete v japonskih vrtovih, na morskem dnu ali kod drugod. Cena programske opreme je 10 dolarjev za program Winspace in 2 dolarja za aplikacijo za iPhone. Strojno opremo morate priskrbeti sami.

28 komentarjev

McLuzo ::

LOL, hudo! :D Sploh tista pod vodo pa morski pes prplava mim.

particle ::

Ohohoho, še mal pa bomo lohk sosede streljal čez okno xD

nsignific ::

Tole mi je NORO všeč.

HyperKiller ::

Torej, če pa sta v sobi dva...
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

darkolord ::

Pol je pa useless...

_Enterprise_ ::

enako kot z vsem mac sranjem - taprvi dan je zanimivo za igračkat se, kasneje pa ne več. tudi sam sem se navdušil nad ipodom touch, pol sem se pa odločil nehat biti peder in prodat stvar ter kupit nekej pravega.

Bor H ::

ja, ker tega pa s kero drugo napravo ne morš narest ane? razvijalc je vzel iphone os za platformo, so fuckin what, ni to poanta novice

HyperKiller ::

Vsaj plazme so, ki niso znane po tem, da se slika zapeč... -a. Oh cock.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

bf4ed ::

Pri morskemu psu se opazi da je oddaljenost zaslonov zgrešena. Šalabajzer.

pol sem se pa odločil nehat biti peder in prodat stvar ter kupit nekej pravega.


Hehe ta izjava pa zmaga :))

sn0wball ::

Meni pa kar obrne, ko vidim take "tehnološke dosežke"

Da mi bo plazma nadomestila razgled na naravo, najbolje da si kupim potem še psa robota, dojenčka robota in punco Ančko. Super familja v super duper tehnološkem okolju.

ProGTX ::

Tudi meni se ne zdi preveč uporabno tole. Sploh, ker gotovo zapraviš najmanj 1000EUR. Sicer pa imajo podobno foro v Back to the Future 2 :D

Dami ::

Glede na to da že tak vneto kopirate engadgetove novice glede (i)phonov, čudn da ste to spregledal ker je že skor 2 tedna staro.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Wad@ ::

Idejo pa so dobili tukaj:
;)

Bananovec ::

Meni zgleda neuporabno. Ko boš hotel prezračiti in skozi pogledati naravo pa boš ta dva zaslona "odprl" (vanj vrgel kamen) in skozi po prišel svež zrak (pritekla voda v kateri je morski pes).

G-man ::

Super, zdej se lahko nehamo sekirat in začnemo žvet v jamah. Matrica 0.1? :)

__Devil__ ::

woot 0.o, zgleda carsko. To bi pa takoj mel 8-).

Matrin ::

Tako na videu zgleda zadeva prav divje. V živo pa verjetno hitro opaziš pomankljivosti 2D slike.

eee ::

_Enterprise_ je izjavil:

enako kot z vsem mac sranjem - taprvi dan je zanimivo za igračkat se, kasneje pa ne več. tudi sam sem se navdušil nad ipodom touch, pol sem se pa odločil nehat biti peder in prodat stvar ter kupit nekej pravega.


Moj novi signature :P CAR!

WarpedGone ::

Tole je The Next Big Thing. Slika, ki je okno v svet, le brez tiste sledilne ogrlice. V sliko se uheka par senzorjev, ki opazujejo prostor in sami locirajo kje se nahajaš. Če skozi "okno" hkrati gleda več ljudi, se pač prikazuje neko mehko "povprečje" pozicije vseh posameznikov, tko da vsi vidijo isto.

Lokacija nepremičnine nenadoma ni več tako zelo pomembna :D
Zbogom in hvala za vse ribe

netanyahu ::

Podoben slovenski eksperiment, kjer se položaj gledalca ugotavlja z razpoznavanjem obraza:

Domen Grabec: HeadTracking (Kiberpipa, 2009-02)

Looooooka ::

Ne da bi spet Microsoft tle spet prevec hvalil AMPAK...tole je NEUMNO ce je treba okol hodit z wii remoti.
Bo bolj uporabno ko
1)ne bom rabil iphona(sklepam da je tle sam za lazje menjanje scene)
2)bo zadeva uporabljala microsoftov xbox crap thingy(tista peesdarija, ki prepozna premikanje telesa BREZ wii remota in podobnih zadev) ali pa kksn opensource crapy thingy...ki bo zmozen iste zadeve.
3)...ce jim rata se nekaj podobnega temu: http://jalopnik.com/359704/hyundai-dual... not dat... pol je tud tist kar je HyperKiller napisu resen.
Do takrat pa rajs soseda gledam.Tud ce je grd pa kosmat je verjetn boljsi za moj vid :)

_Enterprise_ ::

Bor H je izjavil:

ja, ker tega pa s kero drugo napravo ne morš narest ane? razvijalc je vzel iphone os za platformo, so fuckin what, ni to poanta novice
kje pa je poanta, v tehnološkem dosežku? že več let nazaj so tole prakticiral, sej je nekdo postal video

Bor H ::

torej je problem v dosežku, sej je vseen a laufa na linuxu al macu al pa hrček poganja

frudi ::

Bah, po naslovu novice sem optimistično upal na demonstracijo prozornega displaya v vlogi okna. Po možnosti konkretnih dimenzij.
Tole je pa zeh...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

hojnikb ::

eee je izjavil:

enako kot z vsem mac sranjem - taprvi dan je zanimivo za igračkat se, kasneje pa ne več. tudi sam sem se navdušil nad ipodom touch, pol sem se pa odločil nehat biti peder in prodat stvar ter kupit nekej pravega.


Sam tale post pa res zmaga !

Sicer pa ko že mam glih dva wii remota bi lahko enga takle ponucu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WildChild ::

Sam nameravam v kratkem dati delati 200cmX70cmX80cm(ŠxVxD) akva-terarij. Cena bo koror 600EUR+Filtrirni del okrog100 eur + vsa štromarija z lučkami in pumpami okrog 150eur. Torej vseskupaj 850EUR. Poleg tega bo tu še poraba elektrike 150W 12UR, 100W 12ur v dnevu. Poleg tega pa še na 2 meseca menajva 150-200litrov vode. In še recimo, da mi želva poje za 50EUR hrane na leto. Se mi bolj splača prodati želvo in kupit tole?
in da mood

Filo ::

Wad@ je izjavil:

Idejo pa so dobili tukaj:
;)


... o tem smo se pogovarjal na quakelivu ... kako bi to izpadl. Osebno mislm da bi blo noro... občutek globine bi bil fenomenalen,:D

... anyway... kar se tiče pa plazm, sej vidt je uredu in vse, sam ti tole pride v poštev edino, če imas pač res preveč denarja ali pa če imaš kako plazmo odveč doma.

Lahko pa rečem to... ko bomo menjal TV in gre una plazma iz stene ... bom definitvno pogledu, če se da programje kje dobit.

PaX_MaN ::

Super za filmsko produkcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795575 (84673) amacar
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252970 (45212) malix
»

Apple iPhone 3GS za 99 dolarjev?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
318651 (6193) techfreak :)
»

WWDC 2009 - Apple Keynote (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17416271 (12164) techfreak :)

Več podobnih tem