» »

Disk nonstop nekaj dela

Disk nonstop nekaj dela

dadooo ::

Dober večer,

Maloprej sem opazil da disk nonstop nekaj dela (lučka utripa), tudi ko je računalnik idle, takrat pa periodično utripa na približno 5 sekund. Zgodi se pa tudi da gori nonstop, in mi celoten program npr. firefox zašteka. Bi mi mogoče kdo znal svetovali kaj naj naredim?

Uporabljam Kaspersky internet security ter win xp sp3.
Aja, računalnik sem danes kupil, torej je nov, tako da res nevem v čem bi lahko bil problem.

Hvala, lp.

jan01 ::

Kaspersky rabi prvič vse poskenirat, da potem ne skenira več nespremenjenih stvari. Daj enkrat čez full scan pa bo najhitreje...
Drugače lahko aktivnost vidiš s process monitor http://technet.microsoft.com/en-us/sysi...

dadooo ::

Tole z full scan sem že probal, pa je ševedno isto.
Process monitor pa pokaže tako, se ponavlja:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dadooo ::

Ko nič nedelam izgleda tako, kot da bi to nakazovalo da je disk idle..nimam pojma kaj bi lahko bilo.

nUUb ::

Poskusi:
Disk defregmentirat, če ne dobro imaš na Mojblinku PROFI zadevo za to, samo upiši defrag
Izklopi paging file
Izklopi vse, programe, tudi antivirus disabli pa poglej lučko
Preklopi na Windows 7 ali na novo formatiraj na Win XP

Upam da bo kaj pomagalo
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

dadooo ::

Glihkar sem ga defregmentiral, izklopil paging file vse programe, procese, ki niso potrebni, pa je ševedno isto:/


A je možno da je kje v biosu vklopljeno naj lučka utripa ko je disk idle?

ST-777 ::

dadooo je izjavil:

disk nonstop nekaj dela ... Uporabljam Kaspersky internet security ter win xp sp3.

Nekateri AV programi lahko zelo upočasnijo procese v compu in disk ima zato več dela. Uporabljam free AV program Microsoft Security Essentials in programi od njegove namestitve tečejo bolje.

Microsoft Security Essentials review: http://www.techradar.com/reviews/pc-mac...

jan01 ::

Rabiš javo? Ne?->odinstaliraj

Poglej še s process explorerjem -da boš bolje videl dodaj še (view selec colums oz desni klik)pod process performance vsaj io history

dadooo ::

Tako torej, ker mi ni dalo miru sem inštaliral še original windows 7 professional. Stvar je popolnoma ista, ko je disk oz. računalnik idle, lučka periodično utripa. Res nevem več kaj naj naredim, ker mi neda miru.

Isotropic ::

mah ce veliko utripa lucka, bi znal biti kaksen indexing. pusti ga prizganega za kaksen dan, pa bo.
pa v kaspersky oznaci, da ti skenira samo executable files ali kaj ze.

dadooo ::

Torej, po obsirnem iskanju po internetu, sem ugotovil
da se to dogaja zaradi tega ker imam cd/dvd pekac povezan preko sata kabla, in utripa zato ker nonstop pregleduje ce je cd v pogonu (autorun), ko cd enoto onemogocim v device managerju stvar ne utripa vec. A mogoce kdo ve kako izklopit to utripanje, s tem da bi mi pekac sevedno delau.




Hvala

thebaloh ::

dadooo je izjavil:

Torej, po obsirnem iskanju po internetu, sem ugotovil
da se to dogaja zaradi tega ker imam cd/dvd pekac povezan preko sata kabla, in utripa zato ker nonstop pregleduje ce je cd v pogonu (autorun), ko cd enoto onemogocim v device managerju stvar ne utripa vec. A mogoce kdo ve kako izklopit to utripanje, s tem da bi mi pekac sevedno delau.


Enako tudi meni izvaja ...ti je morda pomagalo če samo odstraniš cd iz pogona?

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi antivirusnega programa stalno zaseden CPU 99% (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212998 (11726) solatko
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434918 (4142) RejZoR
»

Kateri brezplačni antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
378479 (6238) Isotropic
»

AVG-jeva posodobitev ohromila 64-bitni Windows 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4712832 (10856) RejZoR
»

Antivirus

Oddelek: Programska oprema
304185 (3806) solatko

Več podobnih tem