» »

Internet tablet za 3G

Internet tablet za 3G

Omen3 ::

V Slo prevodu naj bi bil to tablični računalnik,kar mi ne zveni kot čisto pravilen prevod,sploh ker imam v mislih naprave,ki bolj spominjajo na mobilnik (kar pa ni pomembno).
Drug izraz,ki sem ga zasledil,je multifunkcionalna tablica.

Zanima me če obstaja kak manjši tablični računalnik (mobilnik),ki omogoča 3G internetno povezavo (ob uporabi internet Sim kartice).

Mobilniki imajo nekje že tudi od 3,5 do 4" zaslone,toda osebno mi ni preveč všeč zaslon na dotik.Pri mobilnikih se mi ne zdi uporaben v vsaki situaciji-sploh ne v avtu,kjer pri običajnem tipkam na pamet (in govorim zase,da ne bo spotikanja ob izjavi).
Zato me ne bi motilo,če bi nosil poleg mobilnika s seboj še tablični računalnik,ki bi ga uporabljal vglavnem za dostop do inerneta.
Internet tablet imajo zaslone nekje od 4" naprej in bi bili bolj uporabni za dostop do interneta (netbooki so sicer bolj zmogljivi a tudi večji in bolj nerodni za prenašanje naokoli).
Bolj sem tudi navdušen nad fizično kot touchscreen tipkovnico.

Kolikor mi je znano večina tablic omogoča internet preko Wifi povezave ali preko Bluetootha (kjer rabiš še mobilnik).
Nokia tu ponuja modela N800 in N810
A nima možnosti za Sim kartico.

Ali je možno v kakega vtakniti Sim kartico internetnega ponudnika,ker biti omejen samo na Wi-fi povezavo pomeni trenutno velikokrat zelo omejeno uporabo.

Gledal sem tudi že Nokio E90 (Communicator)

Mogoče bi se ga dalo uporabljati direktno z vstavljeno SIM kartico operaterja?Ker se ga da do biti današnje dni "zelooo" poceni (vsaj glede na ceno ob izidu)oziroma od nekje 120 € naprej.

Nokia ponuja tudi novejši N900,ki pa je zato dražji.In tudi če bi deloval z vgrajeno internet Sim kartico,se ostalih možnosti ne bi dalo uporabljati.

Verjetno mora imeti zadeva tudi vsaj kak USB priklop,da se da kaj naložiti gor (programi,MP3,Divx...)

Torej razmišljanje v tej smeri.Mogoče pozna kdo še kakšen drug model "multifunkionalne tablice",ki bi ga lahko priporočil.

Skratka,želja je bolje izkoristiti omenjeno SIM za internet (če jo že plačujem ob vezavi)[:P]
Nobody Is Perfect,I'm Nobody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imate pametne mobilne telefone? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15222175 (18435) MxxW5
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263031 (2761) amacar
»

Tablični računalnik google android (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5612890 (9554) M-XXXX
»

Apple iPad - povzetek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
34533554 (21802) Bor H
»

Mobiteli bodo prehiteli PCje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
413825 (2525) 3furious

Več podobnih tem