» »

Pomoč - nedelujoč DVD

Pomoč - nedelujoč DVD

rzhektor ::

Lansko leto mi je ob ob neurju crknil en poceni DVD. Strela mislim da ni udarila, saj TV in radio, ki sta priključena na istem razdelilcu, delujeta normalno. Morda je do nekega majhnega udara vseeno prišlo, saj je nekaj časa TV oddajal čudne sliko, vendar je kmalu to izginilo. Očitno ima ta poceni roba iz hofferja občutljivo elektroniko

Kakorkoli, DVD sem že mislil zavrečt, a sem se odločil, da ga razdrem in pogledam, če je morda kakšna varovalka, ki bi se ob morebitnem udaru prekinila. Ker o elektroniki nimam najmanjšega pojma, bi rabil pomoč.

Spodaj pošiljam 2 linka do slike vezja, kjer sem označil, kar se mi zdi, da bi znala bit varovalka



poskusil sem s preizkuševalcem napetosti, na eni strani je napetost, na drugi pa ni. Bi bilo kaj narobe, če bi z žičko naredil bypass?? seveda nebi rad v bloku vse varovalke ven vrgu, zato vprašam za nasvet
  • spremenil: Primoz ()

Fave ::

Ne igraj se z žičko, sploh ne, ker ne veš kaj delaš. Na prvi sliki zgleda zgornja dioda nekam ožgana, vendar se ne vidi dobro. Poglej, če je to.

Ko se boš dotikal vezja obvezno izključi napajalni kabel!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

marsovcek ::

Tisto je varovalka; skozi njo poteka tanka žička. Če je ne vidiš, je pregorela in jo moraš zamenjati z enako varovalko, ne žico!

ATRUM ::

videt je da je varovalka ker se je naredila pikiza iz žičke.
nova varovalkate stane cca 0.5EUR ne delaj neumnosti z žičko :)

Fave ::

Samo je 99% možnosti, da bo nova varovalka prav tako pregorela.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

ATRUM ::

? zakaj da bi nova varovalka takoj pregorela.
Saj je opravila svojo nalogo.

_pobesneli_ ::

Ponavadi je pregorela varovalka posledica neke napake na vezju, ne pa vzrok te napake. Če je kaj narobe z vezjem ti bo šla še ena varovalka, imaš pa možnost da bo zadeva delala. Dosti ne boš reskiral tudi če kupiš 2 varovalki.
Gregor

ATRUM ::

če je varovalko skurilo med nevihto je dvig temp. na varovalki posledica trafota torej el. omrežja in ne vezja .
morda se motim samo tako razišljam v tej smeri.
nisem pa strokovnjak.

Fave ::

Tako kot je napisal _pobesneli_. Z varovalko ne ščitiš naprave ampak vir, v tem primeru električno omrežje. Ko enkrat varovalko odpihne, je škoda na vezju že narejena. Takrat služi temu, da odklopi kratek stik in posledično zmanjša destrukcijo na sami napravi.

Demontiraj vezje in ga preglej še iz spodnje strani, če je vse ok.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Brane2 ::

Varovalko ponavadi odpizdi, ko zašlusa kaj drugega v vezju.

Če imaš digitalca, lahko s piskačem za štos probaš tiste 4 diode. Na nobeni v nobeno smer ( polariteta priključnih sponk) ne bi smel trajno piskat in kazat kratek stik.

Če so diode cele, je verjetno, da je odneslo un čip z 8 nogicami pri traflcu, ki vsebuje FET in praktično vso potrebno aktivno elektroniko za svičer.

Lahko pa probaš kar varovalko zamenjat. S precej sreče bi znalo delat. Mogoče pa je tokrat res odneslo samo varovalko...
On the journey of life, I chose the psycho path.

rzhektor ::

Hvala za odgovore
Sama varovalka je zlotana in je ne morem zamenjat, ker nimam spajkalnika.. Sem pa malo s preizkuševalcem napetosti po vezju pritiskal, pa je vsepovsod napetost. Pri varovalki pa na spodnji strani je napetost, na zgornji strani (pri kablih) pa ni.
Na hrbtni strani vezja ni sledi, da bi bilo kaj skurjeno. Na oko vse izgleda v izpravnem stanju

LP
R

T0RN4D0 ::

Brez spajkalnika je škoda sploh karkoli odpirat :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri akumulatorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614982 (10770) D3m
»

Kako odpreti ta smoothie maker

Oddelek: Loža
253158 (2030) mojca
»

Mrtev napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192391 (1838) Pyr0Beast
»

Dvakrat preživel pod 220V (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
526935 (5531) tiborrr
»

napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61084 (962) msmiha

Več podobnih tem