» »

CNC Štručkoti

CNC Štručkoti

d0rK ::

Zdravo,

naslov teme je tak kot je ker apeliram predvsem na tiste iz naslova. Pred časom sem iskal primerem pladenj za čevlje a ga nikjer nisem našel. Imam tudi tu na forumu temo a mislim da je bolje da je to vprašanje ločeno. Sedaj je seveda čas dežja in omara je konkretno usrana, meni se je pa ne da vsak dan čistit v strahu, da se les napihne. Prišel sem na idejo, da bi dal zadevo izdelati kar sam. Gre za 3 do 4 pladnje iz plastike. Zanima me, če je s CNC mašino možno oblikovati plastiko in kakšno plastiko je najbolje kupiti? Recimo kakšno trdo ala pleksi ali kakšno mehkejso [prosim navedite izraz ta ta tip]. V grobem, vse kar želim je, da tist pravokoten kos plastike, debel recimo 8mm, razen ob robovih poglobi za nekaj milimetrov. In ponovi trikrat. Koliko bi kaj takega koštalo in h komu v Lj ali okolici lahko stopim za tako storitev?

Hvala!

koyotee ::

zakaj nebi take pladnje nabavil raje iz krivljenega "pleha"?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

d0rK ::

Na policah še nisem zasledil takih ki bi se lepo prilageli policam v omari za čevlje.

Sej najprej bi rad da mi nekdo pove koliko bi tole koštalo. Če bo preveč itak ne bom rinil naprej.

koyotee ::

Pa sej bi jih isto dal naredit po naročilu :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

M-XXXX ::

Da, z CNC se da obdelovati od lesa do plastike.

Za ceno pa zelo odvisno od zakompliciranosti, velikosti izdelka itd... Najbolje da vsaj z neko osnovno skico kontaktiraš kakšnega, ki kaj takega dela in boš dobil približen predračun.

Avenger ::

Več kot samo možno je, težava je le v ceni, oziroma odvisno h komu neseš. Že plastika ne bo poceni, ker boš dobil nekaj v rangu pleksi stekla, kar je za plate velikosti škatle za čevlje najmanj 10 EUR komad. Lahko pa poskusiš v trgovini ala merkur najt kaj iz PPja, recimo 'dilce' za rezat gor čebulo itd. Rezkanje te bo prišlo pa verjetno vsaj 100 EUR za tri komade, če bo šef zelo dobrovoljen, če pa ne pa tud čez 200 - še vedno se mora človk usest za računalnik, zrisat v programu, namontirat notr, rezkarje menjat, čakat, plate menjat.... Skratka, dej rajš gugli do nezavesti kot tole, verjem. Jaz tega ne bi šel počet, pa imam vrtalni rezkar (ne CNC) in je čist preveč zamudno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vikking ::

vse kar potrebuješ je ročni nadrezkar. Če ga nimaš, nabavi tisti pleksi steklo končnih mer, ter se odpelji do prvega mizarja, da ti porezka kar želiš.

bibip ::

Dobi se tudi ena taka aluminijasta folija, ki ima vzorce npr. 4x4 mm (udarjene), debela pa je pod 0,5 mm. Po vzorcih jo prepogneš ali odrežeš (gre tudi z dobrim nožem, seveda so boljše škarje). Na stranicah prepogneš navzgor, spredaj pri polici pa lahko prepogneš preko in pod njo. Tako imam narejeno pod umivalnikom v kuhinji. Super pride.

Če pa bi hotel imeti plehnate, pa tole ne bi bilo ravno predrago. Pokličeš kakšno firmo, ki ima pig mašino (upkanterco), pa sporočiš mere. Rečeš, naj še pofarbajo, če ne daš naredit že iz pocinkanega pleha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

zaj_tam ::

Dalo bi se pomoje tudi da narediš improvizirano šablono iz lesa in segreješ plastiko.

jureus ::

Ja, naredi improvizirano šablono z lesa, nato pa jo oblepi z epoksijem in steklenimi vlakni! Na koncu pa pobarvaš, da kolker tolko zgleda.

Sicer pa ti bo en na cnc-ju nabil ceno ker se nikomur ne da delat posamičnih delov.
Drugače pa obišči ikejo v grazu :) !

codegen ::

živjo,
če ne boš našel ustrezne rešitve kje v trgovini... ti lahko jaz porezkam...
na pamet sicer ne vem točne cene, ker je odvisna od dimenzije plastike in globine rezkanja !

BALAST ::

Ja pa še kevlar čez in diamante.

Pri nas imamo tako narejeno, da na police prilepimo koščke odsluženega namiznega prta tako da je ob robovih v obliki posode, ko pa se blato lepo posuši se samo še enkrat na dva tedna pometa z omelom.

d0rK ::

Ufff. Pleksi kakšnih funky barv bi sam dobil, to ni problem. Cena stružkanja pa očitno je. Codegen, preden se odločim zagotovo potrebujem vsaj oceno.

Še najbolj mi je trenutno všeč predlog od koyoteeja. Recimo, da si želim da so iz pohodne pločevine, tiste z diamantnim vzorcem. Na koga se obrnem?

d0rK ::

Koyotee? Če ni jasno, pohodna pločevina je tole:

 Pohodna pločevina

Pohodna pločevina




Za boljši izraz se priporočam.

koyotee ::

ja?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

d0rK ::

Ja omenjal si krivljenje po naročilu. H komu naj grem?

koyotee ::

si z lj?

recimo http://www.odm.si/storitve.html

sicer pa, uprabi google, zadetkov je polno :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

d0rK ::

Sem ja. Super, hvala.

Avenger ::

Je pa še druga varianta. Dobiš pač kos plastike pravih mer, ter nato narežeš še stranice, ki jih prilepiš z lepilom tipa UHU 5 min, ali pa 300+. Če dobiš plastiko dovolj poceni, bo tole še najcenej.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

d0rK ::

Sam ne bo stajliš.

Sem poklical na ODM in so izjemno ustrežljivi.

d0rK ::

Nujno bi potreboval pravilen izraz za "pohodno pločevino" v kolikor ta ne drži in informacijo kje se jo dobi v Ljubljani.

V jebenem MDMu nihče nikoli ne dvigne telefona s kolesom se pa tudi ne mislim peljat po informacije na jebeno Brnčičevo.


Hvala!

krofko ::

d0rK je izjavil:

Nujno bi potreboval pravilen izraz za "pohodno pločevino" v kolikor ta ne drži in informacijo kje se jo dobi v Ljubljani.

V jebenem MDMu nihče nikoli ne dvigne telefona s kolesom se pa tudi ne mislim peljat po informacije na jebeno Brnčičevo.


Hvala!


Pravilni izraz je rebrasta pločevina. Tukaj imaš povezavo.

d0rK ::

Moj rešitelj, hvala! Točno kvintet sem iskal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435939 (783) Hudobec82
»

planika obutev

Oddelek: Loža
197396 (487) mojsterleo
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331573 (27868) Kleemen
»

Z cim izrezati stranico od kompa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51251 (1055) J`Mavr0
»

Rezanje pločevine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134689 (4430) andrej_brucek

Več podobnih tem