» »

HUDs in HMDs

HUDs in HMDs

antonija ::

Na netu sem iskal literaturo o delovanju HUD (head up display) in HMD (helmet/head mounted display), pa razen nekaj precej ocitnih osnov nisem uspel najti uporabne literature.

Predvsem me zanima kaksen izvor svetlobe se najpogosteje uporablja in zakaj, kaksna optika je potrebna za izris slike, sfokusirane v neskoncnosti, na ploskvi ki je cisto blizu ocem, mora biti ploskev, na ketiro bo slika projecirana iz kaksnega posebnega materiala, predvsem kaj vse je potrebno da bi se s tem lahko malo poigral doma in kje in zakaj grejo stvari lahko narobe.

Pa ne rabim nic komplicirat s head/eye trackingom in podobnimi bomboncki, zaenkrat me zanima samo kako bi lahko spravil sliko (enobarvno, samo stevilke in crke) pred oci na razdaljo ~1cm (ocala/vizir celade) in bi lahko gledal "skozi" njo okrog sebe, hkrati bi pa jasno in sfokusirano videl kaj pise na sliki. Aja, pa cim manjsa (fizicne dimenzije) bi morala bit zadeva, ampak za zacetek bo dovolj karkoli se da dobit za igrat :)

Ce kdo ve za kaksen link, se raje pa strokovni clanek oz. knjigo kjer bi bile te stvari razlozene naj mi prosim pomaga!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dr. Zgemba ::

Tale knjiga bo verjetno za začetek dovolj:

Collinson R.P.G, Introduction to Avionics Systems

CTK ima še nekaj drugih knjig it tega področja, išči po ključni besedi avionics.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paradoks iskanja zaposlitve in možne rešitve

Oddelek: Programiranje
468396 (6178) Smurf
»

Misija Fobos-Grunt proti Marsu neuspešna

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3211252 (8887) Highlag
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011152 (8664) gamemen
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885868 (5056) webfreak
»

aerodinamika in avionika

Oddelek: Igre
231440 (1145) Gh0st

Več podobnih tem