» »

Upočasnitev pcja ob HDD branju/pisanju

Upočasnitev pcja ob HDD branju/pisanju

Dragi ::

Core i7 920
Asus p6t se - ahci način.
3x2GB pc1600
Crucial m225 64GB
2x500GB samsung spinpoint raid 0
Windows 7
8800gt

Navito ni nič.


Kadarkoli se poveča aktivnost trdih diskov se mi delovanje sistema močno upočasni.
Recimo trenutno mi na Raid0 piše z 40MB/s in mi pc tako šteka, da mi še youtube v operi ne predvaja normalno.

Če se dvigne na nekje 150MB ali višje je za popizdit počasno vse skupaj.
Procesor je trenutno na 7% tako, da to ne more bit.

Če ima kdo kaki nasvet se toplo priporočam.
Sam sem obupal in nevem več kaj bi znalo bit narobe.

Tomay ::

Sicer ne vem kako je pri win7 v xp-jih pa so diski očasno padli v pio mode. Preveri v device managerju pod krmilniki ide, če je vklopljen dma način. Nisem pa prepričan kako je to z raidom.

Mogoče pa je preveč rama? ;)
Voodoo 4Ever

5er--> ::

Kakšen raid imaš? Software/Hardware? Če imaš hardware, katerega imaš? (dodatna kartica, tistega ki pride z matično...)

Dragi ::

Tomay je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri win7 v xp-jih pa so diski očasno padli v pio mode. Preveri v device managerju pod krmilniki ide, če je vklopljen dma način. Nisem pa prepričan kako je to z raidom.

Mogoče pa je preveč rama? ;)


Sem že pomislu na to pa nisem nikjer najdu tega na win7.

5er--> je izjavil:

Kakšen raid imaš? Software/Hardware? Če imaš hardware, katerega imaš? (dodatna kartica, tistega ki pride z matično...)

Tistega, ki pride že z matično. Raid polje sem naredil v pos meniju (tisti menu ko se prikaže po biosu).

Plata ima 6 priklopov za sata diske.
4 preko enega krmilnika, dodatna 2 preko drugega.

Vsi diski so na istem krmilniku (2x hdd, 1x ssd in 1x dvd).
Dodatna 2 sta neuporabljena.

Sem imel sprva tudi hdd na enem in ssd na drugem pa je bilo isto.

thebaloh ::

Tko na hitr rečeno, upam da nam mem usekal če maš raid moreš met na posebnih konektorjih na matični kakor je meni znano!
Recimo pri platah asus so desno spodi beli pa rdeči konektor roza so pa za ostale priklope....

Dragi ::

thebaloh je izjavil:

Tko na hitr rečeno, upam da nam mem usekal če maš raid moreš met na posebnih konektorjih na matični kakor je meni znano!
Recimo pri platah asus so desno spodi beli pa rdeči konektor roza so pa za ostale priklope....


Si mimo usekal :)

c00L3r ::

Dragi je izjavil:

Tomay je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri win7 v xp-jih pa so diski očasno padli v pio mode. Preveri v device managerju pod krmilniki ide, če je vklopljen dma način. Nisem pa prepričan kako je to z raidom.

Mogoče pa je preveč rama? ;)


Sem že pomislu na to pa nisem nikjer najdu tega na win7.

V Device managerju maš pod IDE/ATAPI Controlers


Je pa res, da ni pri vseh v seznamu opcije za vklop DMA.
Pri meni zgleda za disk tako:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Dragi ::




"Advanced properties" sploh ni.
Mogoče zaradi ahci?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

MrStein ::

Tomay je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri win7 v xp-jih pa so diski očasno padli v pio mode. Preveri v device managerju pod krmilniki ide, če je vklopljen dma način.

Če leti 40-150 MB/s potem 110% ni PIO. PIO je teoretično maks 16 MB/s, v praksi pa še manj.
Pa še CPU je 100% zaseden, on pa pravi, da je okoli 7%.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Maximus ::

Če ti na disk pišeš z hitrostjo 150 MB/s, boš težko še zraven kaj drugega pisal ter hkrati bral.

Sistem si postavi v Raid 0, zaradi hitrosti. Podatke si pa daj na kak drug disk, ali pa v željeno raid polje.

Nato kopiraj podatke na Data disku, sistem ti bo pa normalno delal in tudi youtube filmče boš lahko gledal :)

MrStein ::

To je tudi od diska (in položaja zvezd) odvisno.

Sem imel tak primer in sem se na trepalnice metal.

Naenkrat je med kakim kopiranjem fajlov sistem bil milijonkrat počasnejši. XP, Vista , 2003, 2008, enako.

Na primer: Notepad se zažene praktično v trenutku na kateremkoli PC-ju.
Če na "normalnem" PC kopiraš recimo kaki ISO image iz ene mape v drugo, bo seveda počasneje, ampak se malenkosti kot notepad, calc, mspaint, character map itd, vseeno naložijo v sekundi ali dveh.

No, na tistem PC pa je to trajalo 5, 10, lahko tudi 30 sekund.
Da onih kilavih 60 kB naloži.

Včasih pride do spleta okoliščin in potem se lahko slikaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dragi ::

MrStein, točno kot si ti reku.

Isto sranje je pri meni.

Čez vikend sem rabil narest en video za faks in sem popizdeval do konca.
Simple projekt v AE, ki bi se običajno moral zrendirat v 20minutah ali manj je rabil 5 ur.

Prvih 3% je dalo takoj čez (100% cpu), nakar se disk queue nabije in začne cel pc trokirat.
Odzivnost v podnu, renderiranje še bolj. Dvakrat se je AE sesul, ker je pc preveč štekal, tretje je rabil par ur da je spacal skupaj. Cpu pa na 4% z dvemi jedri ugasnjenimi :'(.

Kontroler v AHCI načinu, ker se mi v raid preprosto ne zažene (stop error 0x0000007b - unaccassible boot device).
Včasih se mi particija na raid0 polju pokaže, spet drugič je ni.
Bi znalo bit to krivo?

V vsakem primeru, če tega ne zrihtam ta teden bom prodal celoten pc in kupil kakega phenoma.

Skeširat tolko denarja kolikor sem ga dal za ta sistem, zato da mi renderiranje rabi 5x dlje kot na bogem 3 leta starem core2duo prenosniku je žalostno.

Edit: Sem pozabil povedat, včeraj sem posodobu bios in gonilnike (kar se jih je našlo na asusovi strani). Ni razlike.

edit2: Sem probal ročno izbrat gonilnik za raid (update driver) s tistim ki sem ga prenesel z asusove strani.
Isto.

Recimo zdele sem opazil da ne sam da pade odzivnost, pade tud hitrost.
Prenašat začne z 250MB (raid0 -> ssd) ter konča z nekje 90MB/s. En samcat 4GB fajl.
SSD->Raid Konča malenkost hitreje. Hitrost na koncu pride 110MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 4790K problem??!!

Oddelek: Strojna oprema
382913 (1905) Clubraider
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211386 (1103) Hana
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
182057 (1694) Eagel
»

Win 2000 mi ne zaznajo cd-roma.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111029 (937) Han
»

DMA/UDMA/PIO

Oddelek: Strojna oprema
81507 (1298) alien-w

Več podobnih tem