» »

Kje zobozdravnik takoj?

Kje zobozdravnik takoj?

billy ::

Po nekaj letih se odločim, da se oglasim pri zobozdravniku, da mi malce pogleda zobe. Težav sicer nimam, a vseeno ne bi škodil kak pregled.

Ker se mi ne da čakati par mesecev, se odpeljem do najbližjega samoplačnika. Na moje začudenje mi sestra ponudi termin pregleda konec meseca Maja. Huh, sam bom plačal in še čakati moram skoraj dva meseca??

Je to povsod tako ali obstajajo zobarji, h kateremu lahko prideš in te pregleda, oz da se lahko naročiš par dni vnaprej? Lokacija je lahko MB s okolico, CE s okolico, LJ s okolico oz nekje vmes.

V čem je sploh point, da plačaš sam, če moraš isto čakati, kot če greš preko navadnega zavarovanja?

thramos ::

V tem da preko navadnega zavarovanja čakaš po leto ali več ...

billy ::

Čudno, pri lokalnem zobozdravniku sem bil na vrsti po 3 mesecih...

mastah ::

ene par privatnikov poklic, en bo ze najdu frej termin kmal

particle ::

http://www.zobozdravnik-tomaz-rotar.com...

Probaj pri temle, mogoče najde čas.

matejmesar ::

Tudi jaz sem šel v najbližji ZD, potrkal na vrata prve ordinacije, ki je bila takrat v obratovanju in čez 2,5 meseca bil na pregledu. Zastonj in enako profesionalno, kot pri predhodnem privatniku - nategunu.

Če bi me pa v tem času bolel zob, je pa vedno en dežuren za urgentne primere.

Res mi ni jasno, zakaj večina folka kuje privatnike v zvezde...

LPM

billy ::

Mene ravno to moti, čakanje toliko mesecev, se že zgodilo parkrat da sem bil naročen in potem nisem šel, ker je nekaj prišlo vmes. Kdo pa ve kje bo in kaj bo delal čez 3 mesece :)

Vsaj na osnovni pregled bi rad šel takrat, ko mi paše, za kakšne posebe pa se razume, da se mora čakati.

darkolord ::

zakaj večina folka kuje privatnike v zvezde
Ker imajo verjetno drugačne izkušnje...

Največja razlika, ki sem jo jaz opazil, je ta, da si je zame privatnik res vzel dovolj časa - tudi uro za eno plombo, ko je bilo to potrebno. Pa pred vsakim "terminom" si je vzel čas in preštudiral, kaj in kako mi bo takrat naredil (in mi to tudi razložil).

Pri javnih je pa tako, da v čakalnici čakajo že trije za tabo, preden si ti sploh na vrsti... Pol se jim pa seveda mudi in storitev ni tako kvalitetna. Pa pri injekcijah (precej boljše se da narest, če pacienta ne boli) in rentgenih (a imajo x-ray vision?) šparajo...

NazgulRR ::

http://www.babit.si/

Zastonj prvi pregled, jaz sem prišel na prvo v roku enga tedna se mi zdi, zelo kvalitetno:)

matejmesar ::

@darkolord No saj to moram priznati, da imam verjetno precej sreče s sedanjo (ZD) zobozdravnico. Nazadnje sem tudi jaz sedel pri njej 45 minut za plombo, čakalnica pa je bila skoraj prazna.
Želel sem le pojasniti, da tudi javno zdravstvo ni tako zelo črno. Se pa zavedam, da imaš res večjo možnost za dobro storitev, če si samoplačnik.

billy ::

Sem poklical na babit in sem lahko že jutri na vrsti.

To je to, kar sem iskal, hvala :)

Nagi Bator ::

Pri privatnikih pa res pricakujem, da sem na vrsti najkasneje v par dneh, ce me pa zob boli pa isti dan!
Tako je do sedaj tudi zmeraj bilo, res pa nisem hodil k nekim zobarjem s "high tech in fancy glass covered" ordinacijo, pac pa k poznanim starostam zobozdravstva. Sem pa iz MB. Za navadno plombo pa nisem pripravljen dat preko 40-50e

d0rK ::

Babit je super ampak ni pocen.

t3hn0 ::

d0rK je izjavil:

Babit je super ampak ni pocen.

+1
res pa je, da je vsaka 5. plomba zastonj al kako :))
^.^

Ramon dekers ::

jah sam hodim k dr.Svitanu Tofant-u. Se mi zdi da je eden boljših zobozdravnikov, če ne celo najbolši v Sloveniji, pa še drag ni če imaš 50% koncesija 50% samoplačniška (keramična plomba me je stala 50EUR). odnos v ordinaciji je ena A.ko opravi svoje delo ti naredi sliko (recimo plombe) in če nima pacientov ti vse razloži kako on dela in kakšne materiale uporablja.reden pa prideš tja kot pacient, ti sestra prvo odstrani kamen, in razloži ščetkanje in nitkanje zob! takšnega odnosa v "državni" ambulanti neboš našel. p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722398 (11467) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427209 (7719) mat xxl
»

Spodoben zobozdravnik minus zasoljene cene

Oddelek: Loža
258114 (6872) msjr
»

državni zobozdrvaniki "mesarji"?

Oddelek: Loža
4810526 (7932) RejZoR
»

Kako najhitreje do novega zoba?

Oddelek: Loža
4617642 (16377) MadMax

Več podobnih tem