» »

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Netrunner ::

pozdravljeni ...

že dosti je bilo napisanega kaj kupiti ... samo sem dobil samo zastarele inf. kako je kaj danes situacija z nabavo GPSa .. kaj se splača ? no kakorkoli imam par vprašanj če kdo zna odgovorit ...

zunaj je malo morje raznoraznih naprav ... katere modele se splača gledat da imajo dobro razmerje med ceno in kvaliteto ? .. garmina ? tom toma ? ... ?

kakorkoli .. rad bi imel gps ki me brez težav zapelje v središčen kakega EU mesta, in katerega lahko vzamem ven iz avtomobila in me assistira ko peš blodim po ulicah .. aja pa mora imet lane assist ker križišča so velika ... kake dodatne funkcije ki nimajo veze z navigacijo me ne zanimajo kot je FM radio, MP3, TV.... aja pa kak bluetooth tudi ni potreben ... iščem do 200 € če se le da ...

ima kdo kak predlog ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

feryz ::

A to se ti zdi problem? Eden izmed mnogih!
http://www.garmin.si/view_product.php?p...
Popusti na Garmine so do 15 %, to se pravi da pride okrog 180 EUR. Ima vse kar rabiš, dodatne karte si, podobno kot vsako drugo stvar v bananastanu, sprivatiziraš.

M-XXXX ::

Kupi si raje zmogljiv telefon (zmogljiv mišljeno z dobrim GPS-om) in imaš vse probleme rešene. Hitrost povezovanja je na dobrem telefonu hitrejša, prav tako lepo število multifunkcij. Na telefon lepo naložiš številne programe, ki jih imaš na voljo in to je to. Da ne omenjam, da s tem prideš do novega telefona, plus vse skupaj te pride še ceneje.

JayKay ::

Točno tak. Priporočam HTC desire.

Lonsarg ::

Če bo predvsem v sloveniji (poceni prenos podatkov z telefonom) SPLOH dobro telefon, maš preko omrežja v sekundi lock na pozicijo, samostojne razno razne Garmin enote pa nimajo placa za SIM kartice(bi tudi bilo nepraktično).

Če trenutnega telefona nočeš menjati magar kupi telefon, ki bo samo za navigacijo, pa daj notri eno predplačniško SIM (5EUR na 3 mesece), da imaš še internet na napravi.

Osebno bi pač šel na najcenejši telefon z velikim ekranom in GPSom. Pa seveda gor more biti Symbian/Android/Windows Mobile, za te se dobi navigacij kokr češ.

Dober nakup bi bla recimo tudi Nokia 5230, ki je trenutno pr Džabest paketu v akciji za 69EUR, v prosti prodaji(mobisvet.si) pa 160EUR. 3.2" ekran pride prav.

Seveda pa kot je en prej rekel, to je najbolša priložnost, da še dodaš malo denarja in si res telefon kupiš nov. Navigacija v žepu je itak bolš kot navigacija v avtu, saj ne greš zmer z svojim avtom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Netrunner ::

eh kaj pa vem ... sem razmišljal v tej smeri da bi nabavil telefon ali pa dlančnik .. samo me ne mika kaj preveč. Res da je gps vedno pri roki, samo zaenkrat telefona ne nameravam menjat pa tudi sem vezan še slabo leto na svojega operaterja z svojim telefonom. Ne morem trditi samo sem precej bral da telefoni slabši lovijo v avtu ali pod kakimi ovirami kot so drevesa ipd. Prej ali slej si bom tudi omislil eno tako zadevico samo zdaj me mika bolj točno namenska naprava tja do 200 € .. kar hočem je pač tisti lan assist pa to da jo lahko uporabim tudi če se peš zgubljam po kakem mestu.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kmetek ::

feryz je izjavil:

A to se ti zdi problem? Eden izmed mnogih!
http://www.garmin.si/view_product.php?p...
Popusti na Garmine so do 15 %, to se pravi da pride okrog 180 EUR. Ima vse kar rabiš, dodatne karte si, podobno kot vsako drugo stvar v bananastanu, sprivatiziraš.


kakšnih 15% sanjaš ti? :))

Frenky ::

Nokie imajo brezplačno zastonjski "garmin".
Kolikor sem uporabljal dela super.

krneki0001 ::

Vzameš dlančnik HP HX4700 ali pa HP 214 in GBT modul za GPS. Nalagaš si lahko različne programe za navigacijo, hkrati pa dlančnik uporabljaš še za kaj drugega.

Sam sem oboje združil in imam telefon, dlančnik, gps v enem (HP 614c).

Če grem na daljše potovanje (več tednov) z avtom vzamem netbook in nanj priklopim gps, tako da imam 10" display in na njem program za navigacijo. Ker ima netbook še sdcard reader, pa lahko nanj kopiram vse slikce iz fotoaparata, preko USB-ja pa še polnim tako telefon kot fotoaparat. (V avtu imam 12 na 220V pretvornik, tako da je netbook stalno priklopljen na elektriko).

icko ::

+1

Le da je za v avto primernejši napajalec za net(note)book kar tisti, ki se priklopi v cigaretnico. Če dlje ne kurblaš avta ti prihrani več energije kot razsmernik.

Lp

Netrunner ::

feryz => ta je kar zanimiv .. na ceneje.si je najcenejši 196€ ..... samo me malo moti ker pravi da nima kartografije alpse regije, pa ravno letos moram it v švico in nočem bit brez navigacije tam.

... kako se kaj z nalaganjem map na telefone, dlančnike ipd ?... ponekod pišejo da enostavno, drugi pišejo da je kar nekaj zajebancije za usposobit v delovanje ... še posebaj ma telefonih.

Opcija t netbookom je tudi kul, ma kak GPS se uporabi v takem primeru ? .. kakšna samostojna bluetooth enota ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kmetek ::

1390t ima city navigator, to je švica vključena.....hehe....

dejanslo ::

Mimogrede, Garmin XT, kolikor vem, nima lane assista..
There`s More Than One Way To Do It

Damiani ::

imam nokia n85. Na njej se imel navigavijo garmin, pa moram priznati da mi je zelo slabo delovala. Če sem nad 100km/h zgubil signal mi ga do črpalke ni več pridobilo nazaj. signal je Poleg tega mi je telefon redno crkoval ali zmrzoval. Ko sem navigacijo najbolj potreboval mi le ta ni delovala. Sedaj mam Nokia maps, pa mam občutek da je malenkost bolša. Kaj več pa nisem testiral.
S tem sem ugotovil, da kdor pogosto rabi navigacijo naj si jo kupi pravo. Telefoni sami oz. N85 ni namenjena množični navigaciji, je pa npr. za občasno uporabo bolje kot nič.

icko ::

Netrunner je izjavil:

feryz => ta je kar zanimiv .. na ceneje.si je najcenejši 196€ ..... samo me malo moti ker pravi da nima kartografije alpse regije, pa ravno letos moram it v švico in nočem bit brez navigacije tam.

... kako se kaj z nalaganjem map na telefone, dlančnike ipd ?... ponekod pišejo da enostavno, drugi pišejo da je kar nekaj zajebancije za usposobit v delovanje ... še posebaj ma telefonih.

Opcija t netbookom je tudi kul, ma kak GPS se uporabi v takem primeru ? .. kakšna samostojna bluetooth enota ?


Netbook ali še bolje sam uporabljam notebook (večji ekran lažje iskanje po karti) lahko uporablja MS Autoroute. Tujina je zelo dobro pokrita tudi najmanjše uličice (večkrat preverjeno). Lahko nastaviš tudi glasovno vodenje, neskončno število vmesnih postankov, odmikov od smeri, porabe in cene goriv, izračun potovanja, kar večino v garminu ne moreš.
Za gps modul predlagam haicom, (cca 50-100€) z možnostjo povezave preko BT in usb. Moduli imajo praviloma kvalitetno čipovje, podpirajo več (7,9...) satelitov hkrati in plezati moraš res po zaprtih soteskah ali tunelih da izgubiš signal.
Na dlančnik namestiš izbrani odsek karte pocket streets ki jo podpira AR. Povežeš z modulom preko BT in to je to.
Lp

Ted ::

Moj predlog je smartphone z GPS-om - vsaj meni galaxy spica deluje ok - na sygic navigaciji.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

snela ::

Garmin!

Imamo 205W + AdriaRoute in smo zelo zadovoljni.
LP

St235 ::

Če išeč samostojno napravo, ki bo predvsem enostavna za uporabo potem garmin. Drugače pa smartphone z GPS funkcijo. Jaz uporabljam iGO 8.3 in sem zelo zadovoljen. Pokritost Slovenije je malenkost slabša (predvsem hišne številke) ima pa lane assist, predvsem ap pokriva tudi države vzhodne evrope, ki so v gaminu rahlo zapostavljene (da o Tom tomu ne govorim). Pride pa letos (za Iphone je že) verzija 9, ki ima še boljše zemljevide.

kos1 ::

Garmin.
ga uporabljal marsikje v in izven Evrope...bp.

Relanium ::

Pred kratkim sem pač kupil nov mobitel ker sem ga rabil (170EUR brez vezave), in lej ga vraga --> bogatejši sem za GPS :)

Sicer ma pa Nokia svojo brezplačno navigacijo ki deluje dokaj vredu ampak še vseeno sem gor vrgel garmina da se ja ne zgubim kje.... za ziher ;)

Netrunner ::

mislim da sem se odločil .. vzel bom Garmin nuvi 1350t se mi zdi da dobim kar precej in kar ugodno .... ima kdo kakšno pripombo oz. če sem mogoče spregledal kak model ki nudi več za cca isto ceno ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

snela ::

ce ti pase microSD potem je ok.

jz sem izbral tudi zaradi SD kartice.
LP

Zvezdica27 ::

lp,

pomni, kar so ti že napisali: Nokia je odprla navigacijo, ki je sedaj zastonj za cel svet (samo prek neta karte dol vlečeš ko kam greš na telewfon) + obljuba, da bo vedno zastonj navigacija (pomeni, da bodo posodabljali karte). Vse kar rabiš je doma net. karte đabe. Nič hackanja pa kod pa kaj jaz vem česa še vse. Papa Adriaroute ...

jaz sem menjal telefon, E72 in kaj naj ti rečem... imam pohodnega Garmina Csx60 in imel sem Nuvija... Od vseh Nokia dela še najbolje, govori slovensko, občutek imam, da sicer dela malo počasneje (ampak to samo zato, ker nimam omrežja vklopljenega, vse samo preko satelitov). Če imaš pa še GPRS vklopljen pa ti še downloada prometne informacije sproti, opozorila itd. Prednmost mobitela je očitna: vedno je s tabo in edina stvar ki jo rabiš je nosilec za šipo. Če imaš še bluetooth slušalko za mobitel, si pa itak zmagal pri navigaciji.

Če ti je ekran premali: Nokia N97 mini.

Zaenkrat - Nokia telefon in njihova navigacija. preverjeno dela brezhibno - samo bi bilo zanimivo z njo v Trst ;)

Zmaga!

zz

Relanium ::

Se strinjam z zgornjim postom.
Nokia ma res fajn poštimano navigacijo, pa še mal lepš zgleda got Garmin.
Pa mobitel maš vsepovsod ane? Garmina pa ne

Sploh pa zdaj ko dobiš nokio z touchscreenom, maš ekran čez cel mobitel, tak da tud tu ni več problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

kmetek ::

ja recimo kako NOKIA X6.....

M-XXXX ::

Damiani je izjavil:

imam nokia n85. Na njej se imel navigavijo garmin, pa moram priznati da mi je zelo slabo delovala. Če sem nad 100km/h zgubil signal mi ga do črpalke ni več pridobilo nazaj. signal je Poleg tega mi je telefon redno crkoval ali zmrzoval. Ko sem navigacijo najbolj potreboval mi le ta ni delovala. Sedaj mam Nokia maps, pa mam občutek da je malenkost bolša. Kaj več pa nisem testiral.
S tem sem ugotovil, da kdor pogosto rabi navigacijo naj si jo kupi pravo. Telefoni sami oz. N85 ni namenjena množični navigaciji, je pa npr. za občasno uporabo bolje kot nič.

Težko primerjat sorazmerno star in hardwarsko omejen telefon z zdajšnjimi novejšimi. Sam imam Omnio HD in zadeva je hitrejša kot vsak Garmin. Prav tako nimam ni nobenih problemov s prekinjanjem signala.

St235 ::

Pri GPS navigaciji je 90% uporabnosti kvaliteta kart. Žal teh kart od nokije ne poznam so pa garminove Adriaroute najnatačnejše kar sem jih imel priliko uporalbjat. Večinoma sicer uporablma iGO ker deluje na Windos mobile telefonih in so karte daleč od slabih, samo garmino ve so boljše. ČE bodo na Nokiji poštimal karte in bo storitev dejansko ostala brezplačna bo to odlična alternativa, če seveda uporabljaš nokijo.

Backup22 ::

Pa je ta OviMaps dejansko popolnoma zastojn (car/walk navigation)? Kolega je pred časom razlagal, da so karte zastonj, neavigacija pa ne.
//

Damiani ::

je popolnoma zastonj. le da si moraš namestit najnovejši program za navigacijo.

Zvezdica27 ::

je 100% zastonj, ni pa še za vse telefone. To je Nokia odprla kak mesec nazaj.

Je en catch glede instalacije, moraš ročno, ne preko Ovisuite, ki ima še staro verzijo (pred 2 tednoma)

Novi program ima walk in drive mode in kolikor sem sprobal po SLO, dela vrhunsko, najde vse, karte so zelo dobre in kolikor vidim, posodobljene. Saj pravim, sem ravno menjal, tako da bo za resen test potrebno v center Trsta ali pa malo po Dunaju pa da ga vidimo v akciji. Nuvi se tam ni ravno izkazal.

Telefon je bistveno hitrejši pri preračunavanju kot nuvi. Če imaš pa še gprs vklopljen, pa je še hitrejši in imaš še bonbončke (promet, restavracije, bankomati, karte ti sproti dol vleče itd.). To je velik plus: gprs + navigacija v novem mestu (predstavljaj si Moskvo) = neprecenljivo!

Za po Hrvaški pa pač ne rabiš tega, kupi najcenejši sistem pa bo isto dobro.

zz

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

klik
Evo te mape so na nokijah.
Lahko se naloži na mobitel po državah, al pa sproti prek GPRS-a

Zvezdica27 ::

lp,

no zdaj vemo, da za BiH in južneje je katastrofa.

SLO sem pogledal in je na nivoju, BiH samo glavne ceste, tako da tam si mrzel, če nisi Jugoslovan (poglej Sarajevo, hehe, sam bulevar je notri, nobene stranske ceste). Albanija in kosovo zgodba zase. Grčija je spet OK.

Torej: Nokia Navigacija je za EU prva izbira, za Balkan in eksotiko namenske Garmin naprave.

zz

Lonsarg ::

pri Igo navigaciji lahko uporabljaš pa vse karte, tako svetovne TeleAtlas in Navteq, kot tudi balkanske AdriaRoute. medtem ko večina drugih navigacij(Garmin, Nokia Maps) je ali bazirana na navteq, ali pa teleatlas, sem že pozabil kater je na kateri baziran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Relanium ::

Kolko sm bral je Navteq karte uporabljal garmin,
pol je pa Nokia kupla Navteq.

Je pa v mojem primeru (naša bajta) na nokijini mapi in na garminovi (AR) čisto enaka napaka
(bajta prestavljena za 50 metrov na popolnoma enako mesto)

Tolk zdaj o razlikah med Garminom pa Nokio maps...

Ancalagon ::

Hej! Ka mi lahko kdo pove kako lahko naredim 3D ?

Chrys Lee ::

Pozdravljeni! Namen imam kupiti GARMIN in me zanima katerega naj kupim in za kakšno ceno?

Lp

Kr_Edn ::

Za tiste, ki se jim da malo brskati, namenski forum:

http://www.alter.si/tabla/postlist.php/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS navigacija za avto

Oddelek: Kaj kupiti
3011469 (9163) Mavrik
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324543 (4333) Mehmed
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111639 (10880) bond007
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335085 (3941) kiFni
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517166 (12893) AtKo

Več podobnih tem