» »

Home Network!! How?

Home Network!! How?

Gunny ::

Imam dva računalnika na katerih so nastavljeni Win2000Pro. Naredil sm home network jima nastavil SubMask ter IP-je. Računalnika med seboj se vidita, vidijo se tudi sherani folderji, problem je pa v tem da me ne pusti v mapo kljub temu da sm dal Share to allusers. Pod winXP teh problemov ni blo sedaj pa me neki je*e pa ne vem kaj.

Prosim lepo za kakšen nasvet, ker jaz nimam pojma kaj bi lahko blo.

LP

Reso ::

Kot dostopanje do drugega računalnika poznam več problemov, ki bi tvojemu ustrezali..

1.winXP in win2k morajo pod permissions med dodane vse uporabnike po vrsti, ker ponavadi allusers ne dela.
2.win98 se avtomaticno predstavlja z uporabniskim imenom uporabnika, ki je logiran

ToniT ::

Kaj pa pravijo NTFS pravice? Če si dovolil dostop uporabniku preko share in mu prepovedal dostop pri NTFS, potem ne more dostopati do imenika.

Gunny ::

Particije so na obeh računalnikih Fat32 in oba imata win2000. Mene zanima zakaj, ko pod sharing dam ADD in izberem ime mojega omrežja mi ne prikaže imena uporabnikov iz drugege računalnika. Za enkrat sm rešu zadevo tako da sm naredu na drugem računalniku istega uporabnika kot iz prvega, ker prepozna ime in ga pusti not sam to meni ni všeč. Obstaja še kak drug način?

ToniT ::

Ne obstaja. Tvoja rešitev je edina pravilna.
Vsak uporabnik ima svoj SID (dolgo številko) in za uporabnika Toni na enem računalniku je drugačna, kot na drugem računalniku.
Te stvari je možno na tak načun, kot želiš ti, urejati samo v domeni.

Gunny ::

OK! Saj se mi je zdelo:\ .
Še eno vprašanje:
Mene zanima kaj potrebujem za ustvarit domeno, na splošno me zanimajo tiste osnovne informacije.

Hvala za vse odgovore

LP

ToniT ::

Če hočeš ustvariti domeno, potrebuješ en serverski produkt od M$ (NT server, Win2000 server, .NET server...) in potem ta računalnik promoviraš v domenski kontroler (pri NT moraš to povedati pri inštalaciji).
Druga možnost je pa Linux in Samba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374347 (3165) bastadu
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331617 (1277) jlpktnst
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232475 (2052) ToniT
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231723 (1456) aliado
»

Domena?

Oddelek: Programska oprema
121317 (1176) kockish

Več podobnih tem