» »

Domena?

Domena?

kockish ::

A mi lahko kdo podrobneje razlozi postopek kreacije domene in logiranje drugih racunalnikov v domeno?

Sicer se ze nekaj sam poskusalm, domena je naceloma narejena, a iz drugih racunalnikov se ne morem prijaviti v domeno. :(

Domain controller je na win2k server, na drugih racunalnikih je win2k professional.

kockish ::

Zadovoljen bom tudi s kako stranjo, kjer so zadeve podrobno opisane.

andrej ::

to je zelo obsirna tema. Poglej na www.microsft.com/windows2000. glej pa pod Active Directory.

na kratko je postopek taksen:
- na serverju ustvaris domeno z ukazom dcpromo. carovniku odgovoris na vprasanja in potem pocakas da naredi svoje. potem ustvarih nekaj uporabnikov
- na pro racunalnik enostavno v nastavitvah poves, da je masina del domene, ki si jo prej ustvaril. potem pride reset
- uporabniki, ki si jih prej kreiral se lahko logirajo.

pri domeni je pomembno, da ti DNS dela kot treba... na serverju lahko napises dcdiag in netdiag in pogledas, ce ti napise kaksne napake.

kockish ::

Kako pa deluje ICS v domeni? Ker zaenkrat mi ne deluje. (ko je bila mreza brez domene je vse delalo bp)

andrej ::

tukaj je problem, ker mora met tvoj domain controler staticni IP, enako tudi DNS. Ko pa uporabis ICS mora met ICS host (torej masina, ki ima modem) staticni IP in sicer 192.168.0.1. ce mas ostale IP-je v istem klasu potem bi moralo delat.
Ce pa mas domeno in hoces malo vec nadzora pa uporabi NAT, ki je del RRAS servisa. Najdes ga tudi v Administrative Tools mapi.

kockish ::

Najprej, tnx za info.

Serverju sem ze od zacetka dolocil staticni ip (192.168.0.1), drugi imajo DHCP. (to sem itak rabil tudi ko sem imel ICS na win2k pro)

Zanima pa me glede DNSja: kolikor vem, se je DNS server vkljucil pri kreaciji ADja ko sem ustvaril domeno. A mi lahko poves cemu sploh sluzi DNS (samo za lokalno mrezo!) in kako izgleda uporaba v mrezi?

kockish ::

Tudi moznost NATa sem videl, a sem raje izbral ICS, ker mi je bolj poznan. Kaksne so prednosti NATa glede na ICS?

kockish ::

Hja, nekaj stvari naj bi nastelal (DHCP, DNS, AD), ampak zadeva deluje slabo oz. sploh ne. DCDIAG napise tole:

Testing server: Default-First-Site-Name\KISD1
Starting test: Connectivity
KISD1's server GUID DNS name could not be resolved to an
IP address. Check the DNS server, DHCP, server name, etc
Although the Guid DNS name
(0aa5b24d-95a5-4e32-8221-7fc9dbd80a0b._msdcs.domain.kisd.net) couldn't
be resolved, the server name (kisd1.domain.kisd.net) resolved to the
IP address (194.249.5.59) and was pingable. Check that the IP address
is registered correctly with the DNS server.
......................... KISD1 failed test Connectivity


Ideas?

kockish ::

Finta je se, da sem serverju naceloma dolocil IP 192.168.0.1, ampak povsod pise drugi ip... :(

Help!

andrej ::

pri NAT-u mas bistveno vec moznosti za konfiguracijo - recimo ne rabis met 192.168.0.1 IP-ja, ampak kar hoces... bistveno je bolj konfigurabilen.
ma ziher ti to nekaj ne stima z DNS-om. A si DNS instaliral posebej ali kar med dcpromo wizardom?

kockish ::

DNS sem instaliral me aktivacijo ADja.

andrej ::

hm, samo vseeno nekaj se spila - kot kaze DNS ni prav nastiman. A si po instalaciji AD-ja kaj spreminjal, recimo IP naslove?

kockish ::

Mislim, da nisem nic spreminjal. V glavnem, vse bom izklopil in poskusil se enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92804 (2015) MrStein
»

SiLOLovi DNS strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
172398 (1861) SergioGuru
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614868 (4096) Microsoft
»

problemi z DNS serverjem na win2k server

Oddelek: Operacijski sistemi
181161 (981) kockish
»

Povezava dveh mašin!W2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
162025 (1837) ~Panter~

Več podobnih tem