» »

Katero grafiko ????

Katero grafiko ????

M&M ::

Zdravo vsi skupaj.

Vse bolj opažam, da se na tem forumu zbirajo sami strokovnjaki, ki verjetno 24 ur na dan pretrpite ob računalniku in zategadelj najbrž nekaj tudi veste :8)

Zanima me pa naslednje:
Moja grafična (Voodoo 3 3000 TV-out) mislim da počasi "izumira" pa sem pomislil, da bi zadevo malo nadgradil,... ne pretirano ercimo od 20 -25 kSIT

Kaj mi priporočate vrli računalničarji v tem cenovnem razredu.
Gledal sem že
Gainwardovega GeForca Pro/600 MX440 64 DDR TVOUT-----za 21 kSIT in mislim da bi morala biti kar dobra, čeprav mi kolega zatrjuje, da se bolj splača kupit recimo ATI RADEON 7500LE 64MB, TV Out, kar pa skoraj ne verjamem.

Če obstaja še kakšna tretja, boljša opcija, mi to prosim sporočite !!!


V naprej se zahvaljujem za prijazne odgovore.

Lp
M&M

Dr_M ::

hja, ce ze misls porabit tok mal kesa, razmisl o radeonu 9000, ki stane okol 27k, ampak je precej bolsa graficna od tvoje prejsne izbire.

M&M ::

Sem že sam opazil tega radeona ja.

Ali je to 100% dobra zadeva??? Za približno koliko je boljša od MX440 ??

To naj bi bila neka okrnjena verzija radeona 9700 a ne?

Ne vem zakaj, ampak ATI-ju nekako ne zaupam še iz časa Voodooja, ko so imeli neke grafične, ki naj bi bile dobre, pa so milo rečeno en kurac. Nečak ima eno, ki naj bi bila recimo v rangu Voodoo 3 3000,.... mislim, da ima Ati Expert 2000 Pro 32 Mb ali nekaj podobnega. Kartica je ZANIČ.

Hvala za nadaljna pojasnila.

LP

Senitel ::

Radeon 9000 je okrnjena verzija Radeon-a 8500. Pač počasnejša od 8500 vendar ima še vedno vse bombončke (pixel shaderje 1.4 naprimer).

joox ::

Najprej prevri mam plato, ce si imel tako staro grafiko notri je mozno, da ce bos kupil novo ne bo delala (najslabsi primer), ali pa ne bo iskoriscena (ce mama plata npr. ne podpira AGP 4X ). Tuki se dobro zmen, pri tistemu, ki bos kupoval gaficno !!

M&M ::

Mislim da sem se odločil za GeForce MX440, edino kaj me še zanima je od katere firme bi kupil. Cenovno so vse približno iste.

Inno3D ali Gainward ?????

Aspirinix ::

Gainward al pa LeadTech.
Sicer pa je razlika vedno le v spominskem čipovju in dodatni programski opremi.

Najbolj zadovoljen z zgornjima. Ostalih nisem kaj dosti gledal.:\

willson ::

lp!

nakup grafice kartice:

- mas dve moznosti das 30k pa mas dobro kartico
- das vec kot 30k in se "nategns"

toplo ti priporocam sumo GeForce3 ti200 (special EDITION) - "pri sumi so priznali da je kartica dobesedno kopija ti 500 = to je blo ze dol nazaj";

kar se tice GeForce4 MX verzij pozab - so sam navite kartice in bojo zvisele pri spilih z pixel in vertex shaderjem...

ostalo je pa predrago, in ce upostevamo da bo nvidia konec leta oz. zacetku leta 2003 izdala NV30 ksno MX verzijo BO KARTICA SEKALA!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019660 (12725) Janac
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397955 (6197) js
»

radeon 8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
181781 (1138) Magla
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575754 (4709) TheJack

Več podobnih tem