» »

Web template za kupit

Web template za kupit

MrBrdo ::

A kdo pozna kake ugodne in dobre strani, kjer ponujajo take template?
Najboljša za katero jaz vem je ThemeForest, pa tudi TemplateMonster (čeprav tale je precej dražji)...
MrBrdo

Vice ::

Zakaj pa kopuješ predlogo?

MrBrdo ::

Kaj maš boljši predlog? Za $15 nebo noben resen designer šel delat, no sploh noben... Zgledajo čisto lepo, da pa lahko še kdo drug uporabi isto predlogo me pa nič ne moti.
Če misliš rečt zakaj ne naredim sam, 1. ker nisem designer, 2. ker bi rabil 5x več časa kot designer, 3. ker bi bil čas ki bi ga porabil vreden več kot pa je cena takega templatea, 4. ker bi verjetno izpadlo slabše kot nekaj kar kupim in je izdelal profesionalec.
Za kakšne predstavitvene strani je pa to sploh super, daš $15, porabiš 1-2 uri da vneseš tisti text in kaj malega popraviš, izstaviš račun 200-300 EUR. Poleg tega je pa še stranka zadovoljna ker dobi profesionalen design.

V splošnem pa sprašujem za naslednjič, ko bom rabil. Vsake toliko se pojavi kakšna zadeva, kjer kakšen tak template popolnoma zadostuje, pa bi rad razširil svoje opcije. Sicer pa ne vem zakaj to sploh sprašuješ in kaj je to sploh važno, zakaj jih rabim. Pač rabim.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Nuke_H2 ::

MrBrdo je izjavil:

Kaj maš boljši predlog? Za $15 nebo noben resen designer šel delat, no sploh noben... Zgledajo čisto lepo, da pa lahko še kdo drug uporabi isto predlogo me pa nič ne moti.
Če misliš rečt zakaj ne naredim sam, 1. ker nisem designer, 2. ker bi rabil 5x več časa kot designer, 3. ker bi bil čas ki bi ga porabil vreden več kot pa je cena takega templatea, 4. ker bi verjetno izpadlo slabše kot nekaj kar kupim in je izdelal profesionalec.
Za kakšne predstavitvene strani je pa to sploh super, daš $15, porabiš 1-2 uri da vneseš tisti text in kaj malega popraviš, izstaviš račun 200-300 EUR. Poleg tega je pa še stranka zadovoljna ker dobi profesionalen design.

V splošnem pa sprašujem za naslednjič, ko bom rabil. Vsake toliko se pojavi kakšna zadeva, kjer kakšen tak template popolnoma zadostuje, pa bi rad razširil svoje opcije. Sicer pa ne vem zakaj to sploh sprašuješ in kaj je to sploh važno, zakaj jih rabim. Pač rabim.


Pa stranka ve, da uporabljaš kupljeni template oziroma, da njegova predstavitvena stran ni unikatna?

Lp Nuke_H2

Gost ::

Spletna stran za 200-300EUR? Design za 15USD? Izstavljanje računa? Ustrezen končni izdelek in zadovoljna stranka?

Imaš še cenejše možnosti za svoje stranke:
- shutterstock, kjer so tudi celi designi spletnih strani
- opensource designi: http://www.oswd.org

Ena zanimivost glede Template Monsterja. Nekatere html postavitve predlog s Template Monster-ja niso šle čez html validacijo nekatere so vsebovale porazno html kodo, nekatere so se pa podrle v nekaterih browserjih. Na html se ne bi pri takih zadevah zanašal.

bluefish ::

Za kakšne predstavitvene strani je pa to sploh super, daš $15, porabiš 1-2 uri da vneseš tisti text in kaj malega popraviš, izstaviš račun 200-300 EUR. Poleg tega je pa še stranka zadovoljna ker dobi profesionalen design.
Zavajanje, če stranki že v izhodišču ne poveš, da design ne bo lasten oz. unikaten.

IceIceBaby ::

Templatemonster je kul. Dizajni so kvalitetni, dobro narejeni in predvsem uporabni. Pa ogromno izbiro imajo. Poskusil sem par drugih strani s cenejšimi opcijami pa se je vedno zapletlo pri paketu. Ali si dobil samo PSD (dodatno delo, da razrežeš vse skupaj), ali je bil priložen html povsem zanič, ali kakšna druga pomankljivost.

Pa če se vključiš v njihov affiliate program dobiš 20% popusta na template.

Zavajanje, če stranki že v izhodišču ne poveš, da design ne bo lasten oz. unikaten.


Zavajanje bi bilo, če stranki izrecno zatrdiš, da je dizajn unikaten pa uporarbiš template.

Sicer pa pri nas veliko delamo s templati. Strankam razložimo, da lahko za tistih par 10EUR dobijo vrhunski dizajn, pa še prej bo zadeva gotova. Na drugi strani je možnost, da plačajo 500 do 1000EUR za unikaten dizajn. Večina manjših podjetji se odloči za template.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Hja, nekako se mi ne zdi prav, da stranki ne poveš, od kje prihaja template - začudenje, če slučajno naleti na neko drugo stran, ki prav tako uporablja enak izgled.

IceIceBaby ::

Se strinjam, da ni lepo. Verjetno tudi stranke nisi najbolj zadovoljne. Če jim razložiš tudi razumejo.

bluefish ::

Če jim odkrito poveš, potem vsekakor. V nasprotnem primeru pa je takorekoč nateg.

opeter ::

Itak dandanes vsak vsakega nategne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vice ::

MrBrdo je izjavil:

Kaj maš boljši predlog?


Imel sem kar nekaj predlogov za tvoje vprašanje, samo ker žal ne vem zakaj potrebuješ predlogo ti žal ne morem pomagati. Namreč predloge so za različne open CMSje kot tudi za strani v html, flash.... + seveda omejitve uporabe itd itd...

Pa srečno pri iskanju.

MrBrdo ::

Večinoma potrebujem pač neke splošne predloge, ki jih potem po potrebi lahko še sam prilagodim. Ne gre za nobeno konkretno stvar, se pravi lahko bi rabil za spletno trgovino, lahko pa za neko predstavitveno stran...
Kar se pa natega tiče se pa ne strinjam, v kolikor stranki izdeluješ neko predstavitveno stran... Nekaj drugega je če bi jim delal celostno podobo podjetja ali pa prav design za stran. Lahko ima kdo drugačno stališče glede tega, tudi prav. Itak to ponavadi naredim samo za kakega znanca, ker se drugače z HTMLjem niti ne želim kaj dosti ukvarjat.
Poleg tega za takšno nizko ceno mu lahko samo ali dam nek kupljen poceni design (neeksluziven) ali pa mu dam neko popolno sranje. Mislim da niti ni treba spraševat, ker je odgovor itak jasen. Kdor pa za 200EUR pričakuje nekaj čist posebnega pa itak ni čisto pri pravi.
Poleg tega pa po mojih izkušnjah razne take tehnikalije stranke niti ne zanimajo, oz. želijo bit čimmanj vpleteni v to, saj zato pa ti plačajo. A mislite da designerji sprašujejo stranke, če lahko uporabijo neko slikco iz stock exchange... Niti ne.

Še vedno pa me zanima če kdo pozna še kakšno tako stran, kjer prodajajo predloge, saj ste do sedaj našteli samo te, ki jih že poznam in sem jih že v prvem postu omenil...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Gost ::

HardFu ::

Sam sem nabavil par predlog na themeforest in sem super zadovoljen, poceni, profesionalno in optimizirano za vse sodobne brskalnike.
http://codeable.io

MrBrdo ::

Gost: Em googlat znam, lahko se pa ti naučiš brat.
A kdo pozna kake ugodne in dobre strani, kjer ponujajo take template?

Iščem nekoga ki ima izkušnje z kakšno izmed takih strani, da jih deli z menoj. Lahko grem na enega od tistih zadetkov, plačam $100 za en ful lep template potem pa dobim 1 JPG... The best.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Looooooka ::

Ponava dpomaga ce na template monstru poisces tist kar ti je vsec pa pol po ID-ju oz imenu template se mal pogooglas....ker template monster zadeve prodaja naprej in znas kje dobit ceneje.
Pa ce glih ne pise, da je "full site" pol ponavad dobis tocn to...lep jpg in photoshop source.Pa se tista 1 ura dela spremeni v par deni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetje, ki prodaja spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91379 (1070) alphasaphir
»

izi trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
91592 (1409) Shait
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997629 (5592) JanezekNovak
»

Kje dobite ideje?

Oddelek: Izdelava spletišč
131476 (1066) BluPhenix
»

Par nasvetov glede oblikovanja

Oddelek: Izdelava spletišč
81092 (921) tec

Več podobnih tem