» »

PCI naprave

PCI naprave

simon5029 ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, ali je možnost, da so vsa PCI vodila šla v maloro. Namreč nobena kartica mi ne dela v teh vodilih.

plošča je tale http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M... ,mogoče pa imam tudi bios kaj pomešan, samo sem že kar veliko probaval, tudi posodobil sem ga pa nič.

simon5029 ::

Katerokoli kartico vstavim noter, me XP-ji obvestijo o novi strojni opremi. Dam vse gonilnike(najnovejše)pa mi javi , da naj ugasnem računalnik in vstavim PCI kartico. ;((

jRk0 ::

probi win7?=)
You fuck up once, you loose two teeth.

simon5029 ::

hmm, bom probal, če še :8)
pol ure ne najdem druge rešitve

simon5029 ::

Kakšne pa so posledice slabe baterije na matični, ali bi to lahko imelo kako vezo s tem??

blackbfm ::

nima veze

simon5029 ::

sedemka ne pomaga, prav nič drugače ni.

Nekje sem že odprl temo nekaj tednov nazaj, o mrežni kartici. Zanimivi je, da mi noče prepoznat nobene mrežne, niti te nove, ki je sigurno b.p., niti tiste , ki je že na matični. Prej pa je bila že ena vgrajena, ampak je bila zanič, saj se je videlo, da je skurjena.Malo sem v dvomih, da bi bili krivi samo gonilniki, saj sem probal že skoraj vse gonilnike, ki se jih da najti na netu.
Glede na to , da tudi katerakoli druga kartica ne dela na vodilih, sem razmišljal, da bi bilo mogoče treba ročno nastavit IRQ-je, ali kaj podobnega.Moje znanje še ni dovolj veliko, da bi lahko kaj več sam probaval, oz. vam napisal. Če kdo še kako info potrebuje naj vpraša prosim.
:)

BALAST ::

Tudi meni se je že zgodilo da se je oprema zaznala drugič pa ne. Ko sem jo nesel prijatelju elektroniku je zaznal da je vezje razpokano skorajda mikroskopske razpoke, verjetno od kakšne vlage in ne od fizične poškodbe, pa je bilo pretežko spajkat tam in sem mu dal za 2 piva ter šel na bolho gledat za rabljeno.

simon5029 ::

to bi lohk blo možno, sej comp je ležal na odpadu in če se ne motim, je celo nekaj rosilo, ko mi je prinesel tole škatlo iz odpada, da mu jo probam pognat.

simon5029 ::

če bi hotel kdo pogledat, lahko prilimam nekaj iz everesta!
In mi mogoče celo na nek način nekaj pojasni v zvezi z resursi naprav

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

A mi lahko kdo pove, če kaj ni vredu s spodnjim.To je le nekaj izbranih iz množice izpisanih resursov v everestu. Na te zadeve se pač ne spoznam najbolje.

Resurs , skupna raba , opis naprave

IRQ 03 Skupno Ethernet Controller
Spomin 00008000-0000FFFF Nedoločeno Ethernet Controller
spomin 000A0000-000BFFFF ,Nedoločeno ,PCI standard PCI-to-PCI bridge
Spomin F29FFC00-F29FFCFF ,Nedoločeno ,Ethernet Controller
Port 03B0-03BB , Nedoločeno ,PCI standard PCI-to-PCI bridge
Port 0400-041F , Nedoločeno ,Intel(R) 82801G (ICH7 Family) SMBus Controller - 27DA

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po namestitvi Radeon gonilnikov se vse sesuje

Oddelek: Programska oprema
121223 (977) opeter
»

Ni zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
101820 (1752) skovac13
»

Driverji za AMD 700 winXP?

Oddelek: Operacijski sistemi
81048 (981) Phoebus
»

Sapphire 2600 XT 512 AGP nažicat za sodelovanje z Asus A7N8X-LA!! Noče pa noče :(

Oddelek: Strojna oprema
133184 (2193) ncc2000
»

IRQ conflict (problem), prosim za nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
61142 (1095) White666

Več podobnih tem