» »

Od danes v ZDA naprodaj iPad

Od danes v ZDA naprodaj iPad

Apple - Apple je vpregel vse svoje marketinške čudodelce, tako da smo o iPadu pisali že mesece pred dejanskim izidom. Danes je ta dan le napočil. Od danes je za 499 dolarjev moč kupiti iPad. Če na kratko povzamemo, gre za tablični računalnik, ki ga poganja prilagojen iPhone OS. Ima 9,7-palčni zaslon (1024×768 točk), 16 do 64 GB bliskovnega pomnilnika (flash), BlueTooth, Wi-Fi, zaslon, ki je občutljiv na dotik, in merilnik pospeška. Posebna verzija iPad Wi-Fi + 3G, ki bo na voljo kasneje, se lahko obnaša tudi kot telefon, saj podpira vsa mobilna omrežja.

Za zdaj je prodaja omejena na ZDA, medtem ko bodo druge bogatejše države sledile kasneje tega meseca. Mednje Apple šteje Avstralijo, Francijo, Kanado, Nemčijo, Italijo, Japonsko, Španijo, Švico in VB. V Applu so dejali, da bodo do konca leta podprli še nekaj držav, a niso bili natančnejši. Slovenija naj bi bila po podatkih uvoznika na vrsti julija.

Cene za ameriški trg so 499 dolarjev za 16 GB-različico, 599 dolarjev za 32 GB-verzijo in 699 dolarjev za najzmogljivejšo. Modeli Wi-Fi + 3G enakih kapacitet bodo stali 629, 729 oz. 829 dolarjev. Evropske cene še niso znane; izkušnje govorijo, da bo Apple preprosto zamenjal dolarski znak z evrskim.

81 komentarjev

«
1
2

PARTyZAN ::

Posliljen "bliskovni pomnilnik", v istem stavku pa zagledam še "akcelerometer" in ne merilec pospeška. Smešno.

Drugače pa ... nothing to see here, move along. ;)

sirotka ::

64 GB bliskovnega pomnilnika (flash)
Tako lep jezik imamo, a za nekatere stvari je res boljše, da se ne prevajajo:)

zee ::

Jaz pa razmišljam, da bi to zadevo dejansko nabavil. Ker veliko večino časa samo nekaj berem na internetu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ProGTX ::

Pa se pričenja prihod tablic... Le da ne bo potrebno čakati dve leti na boljšo napravo (kot pri iPhone-u).

krho ::

Zame je zadeva, neuporabna, dokler gor ne morem naložiti poljubne dodatne programske opreme, nima vsaj naslednjih stvari: uUSB priključek, reže za microSD kartico.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Limit-sky ::

krho je izjavil:

Zame je zadeva, neuporabna, dokler gor ne morem naložiti poljubne dodatne programske opreme, nima vsaj naslednjih stvari: uUSB priključek, reže za microSD kartico.

Pokaži mi eno napravo na katero lahko naložim poljubno dodatno programsko opremo in takoj v torek jo naročim. Resno.

opeter ::

ProGTX je izjavil:

Pa se pričenja prihod tablic... Le da ne bo potrebno čakati dve leti na boljšo napravo (kot pri iPhone-u).


Sanja svinja kukuruz.

Boljšo napravo kot kaj? Poglejmo samo konkurenco iPhone-u... hmm... koliko naprav je dejansko na voljo? Razen Motoroline ponudbe (in kakšen HTC) drugega skorajda ni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

Tulk je teh novic o iPadih, da bi mogu ST nardit razdelek sam za iPade.
:) malo heca more bit..
#brezpodpisa

Ted ::

Pocakajmo raje poceni tablice z androidom.
Mah...

narodno ::

Za probat je, drago pa tud ni toliko, če pogledaš da v bistvu gre za multimedijsko napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

ZaLoMaT ::

Alternativ bo igromno za zelo različno ceno, kratek spisek(zanimivih tabličarjev):
-MD500 Android tablet 92$
-Moby Tablet 99$
-Archos 7 Home Tablet 240$
-Archos 5 Internet Tablet 250$
-HP Slate 400eur
-JooJoo 499$

Je pa res, da niso vsi namenjeni istemu opravilu,...
Počakajmo na rewiew :)

ProGTX ::

@opeter: Boljšo napravo od iPada. Že HP načrtuje nek svoj Slate z Windows 7, ki je precej boljši od iPhone OS.

Glede mobitelov sem pa dejansko mislil Androida, predvsem Motorola Droid in Nexus One. Menim, da je podpora Googla navsezadnje dosti pomembnejša od podpore Appla.

Izi ::

Koga sploh brigajo te ameriške iNapravice?
Vsak teden prebiram te iNovice in moram reči, da mi počasi presedajo. Prvič v 11 letih odkar spremljam Slo-Tech sem mnenja, da določene novice ne sodijo sem.
Potem bi lahko tudi pisali o vseh Japonskih prenosnih gizmotih, ki so desetletje naprednejši od Ameriških. iZadeve se uradno sploh ne prodajajo pri nas, enako kot Japonske in ne vidim smisla, da nas posiljujete z njimi.

narodno ::

Izi je izjavil:

Koga sploh brigajo te ameriške iNapravice?
Vsak teden prebiram te iNovice in moram reči, da mi počasi presedajo. Prvič v 11 letih odkar spremljam Slo-Tech sem mnenja, da določene novice ne sodijo sem.
Potem bi lahko tudi pisali o vseh Japonskih prenosnih gizmotih, ki so desetletje naprednejši od Ameriških. iZadeve se uradno sploh ne prodajajo pri nas, enako kot Japonske in ne vidim smisla, da nas posiljujete z njimi.

čestitam, dobro napisano

opeter ::

Izi je izjavil:

Koga sploh brigajo te ameriške iNapravice?
Vsak teden prebiram te iNovice in moram reči, da mi počasi presedajo. Prvič v 11 letih odkar spremljam Slo-Tech sem mnenja, da določene novice ne sodijo sem.
Potem bi lahko tudi pisali o vseh Japonskih prenosnih gizmotih, ki so desetletje naprednejši od Ameriških. iZadeve se uradno sploh ne prodajajo pri nas, enako kot Japonske in ne vidim smisla, da nas posiljujete z njimi.


Se strinjam, čeprav naj bi iPad prodajali tudi pri nas.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Izi, kdo ti preprečuje, da greš tja in kupiš iNapravo? Po tvojem tudi ne bi smeli pisati novic o prihajajočih CPUjih/GPUjih, ker ne bodo takoj dosegljivi tudi pri nas.

Dr_M ::

Lep primer, kako apple lahko prodaja vsako sranje, folk pa tako butast, da navali k majmun na banano.
Tablicni racunalniki niso bili nikoli kaj prevec uspesni, zdej pa...?!

WTF je narobe s folkom? :\ 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

narodno ::

Dr_M je izjavil:

Lep primer, kako apple lahko prodaja vsako sranje, folk pa tako butast, da navali k majmun na banano.
Tablicni racunalniki niso bili nikoli kaj prevec uspesni, zdej pa...?!

WTF je narobe s folkom? :\ 8-O

Doba tabličnih računalnikov se šele pričenja, kako lahko sploh posegaš v preteklost, ki je jedka.

techfreak :) ::

narodno je izjavil:

Doba tabličnih računalnikov se šele pričenja, kako lahko sploh posegaš v preteklost, ki je jedka.

Tablični računalniki so obstajali tudi prej in so bili veliko bolj sposobni od tega iPada. Če bi že kupoval tablični pc, bi kupil takšnega ki brez težav poganja npr. Windows 7.

filip007 ::

Velik iPhone ? :))
No tole res ne bom kupil me je stal cel sistem s LCD 19"W 300EUR vred in to nov.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

srus ::

Ima do 64 GB flasha pa ne more poganjati Flasha? Kako je to možno ;-) Jasno Apple nas prepričuje, kako je Flash mrtev, da prihaja doba HTML5 ipd. No ja, bovo videli. Bi pa rekel, da leta 2010 internetna napravica, ki ne more poganjati Flash videa ni vredna pol k.

nekikr ::

Res je. Mogoče se samo vsi milijoni iPhone uporabnikov oz. večina smartphone userjev ne strinjajo s tabo, ampak drugače imaš pa prav ;)

Lion29 ::

mal sem gledal posnetke uporabe.. moram reci da je res full slick in dodelan...

ampak preprosto ne morem mi dejstva, da nima usb, bralnika pomnilniskih kartic, ne kamere/fotkica, ne vecopravilnosti, in se cel kup drugih pomankljivosti...

ampak ko pogledate aplikacije... NORO...Apple se je spet izkazal in naredil mega aplikacije z res neverjetnim feelingom... pa seveda zelo so zadevo PR-ali in tako dobili ogromno razvijalcev za dodatne aplikacije...

torej tako, HTC evo je ne vem koliko manjsa napravica pa hardwersko veliiiko bolj sposobna... ampak kar se tice spftwerja je neverjetna razlika... in ravno zaradi tega bo apple spet prodal miljone in miljone teh naprav
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Kar mene odvrača od nakupa, je, da ne vem odgovora na vprašanji:

    - bo lahko iTunes na napravi nalagal glasbo na iPhona/iPoda
    - bo lahko iTunes na napravi sam pobiral nove podcaste


Za večji del mojih opravil lahko naprava tipa iPad mirno zamenja moj prenosni računalnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

mtosev ::

hehe draga igraca je to:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mmorph ::

To, da je pogrešana podpora za USB port in flash pri bravzanju strani se strinjam.

Tisti, ki trosite neumenosti da ni možno prenašati slik/vide z vašega digitalca ali SD kartic... prijetno branje (na dnu strani).

@ZaLoMaT
Se hecaš s temi alternativami? OK Slate and thats it.
blog @ http://ownz.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmorph ()

trnvpeti ::

joojoo pa konkurenca
baterija drzi 2 uri!

ZaLoMaT ::

@mmorph
Nisem mislil ravno alternative v dobesednem pomenu, bolj kot pestro dogajanje na trgu tablic,...

Glede "resnične" konkurence(a še vedno daleč od uspeha):
-Neofonie - WePad 11.6-inch
-Multitouch Tablet - $850
-ASUS - Eee Pad
-Sarkazem!! (Over 50 ARM-based tablets launching this year) :))))

narodno ::

techfreak :) je izjavil:

narodno je izjavil:

Doba tabličnih računalnikov se šele pričenja, kako lahko sploh posegaš v preteklost, ki je jedka.

Tablični računalniki so obstajali tudi prej in so bili veliko bolj sposobni od tega iPada. Če bi že kupoval tablični pc, bi kupil takšnega ki brez težav poganja npr. Windows 7.

toda niso bili komercialno uveljavleni

Lion29 ::

v glavnem apple zelo promovira svoje iPade in jih hoce vstuliti v sole... in glede na videne aplikacije... in kaj bo sele prislo... in z raznimi akcijami, ko jih solam podarjajo zastonj, sploh ne dvomim, da se bo zadeva fajn prijela

pogledal zdaj tisti posnetek Hanvon's multitouch tablet-a na engadgetu... sej ima polno hardware featurjev... ampak je 1. full predrag, 2. niti pod razno ne deluje tako tekoce, ceprav ima celerona 1.3Ghz, je drazji... in seveda manjka mu - SOFTWARE
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

CoolBits ::

Če koga zanima kako zgleda ipad od znotraj evo tukaj pdf...

https://fjallfoss.fcc.gov/prod/oet/form...

ifixit teardown:
http://www.ifixit.com/Teardown/iPad-Tea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

mmorph ::

@ZaLoMaT
OK, tuki se pa strinjam da se dogaja. Drugače pa sem hotel izpostaviti dejstvo, da trenutno ni ničesar z vsaj približno enakimi specifikacijami in še pomembneje v enakem cenovnem rangu.

Za moje pojme je Apple naredil win-win situacijo tudi s tem, da bo na voljo malo morje programov, ki bodo prilagojeni ravno za iPad.
blog @ http://ownz.si

bluefish ::

Za moje pojme je Apple naredil win-win situacijo tudi s tem, da bo na voljo malo morje programov, ki bodo prilagojeni ravno za iPad.
In seveda s temu primerno zastavljeno ceno, ki naj bi bila višja od tiste za iPode.

Je preko AppStore sploh možno prenesti kake uporabne in kvalitetne brezplačne aplikacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Lion29 ::

in zakaj bi nekdo delal brezplacne aplikacije?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ted ::

In zakaj jih ne bi? Google Market :).
Mah...

narodno ::

V bistvo so brezplačne uporabne, plačljive pač imajo svojo ceno, če bo nekdo delal use zastonj potem nima nobene teže.

MasterBlaster ::

bluefish je izjavil:


Je preko AppStore sploh možno prenesti kake uporabne in kvalitetne brezplačne aplikacije?


Seveda. Res da so najboljše večinoma vmesniki za razne spletne strani. Je pa precej zastonj aplikacij boljših od plačljivih alternativ.
Tk je pa pika .

Lion29 ::

kaj je z google marketom? sej mas tudi v apple storu zastonj (ali ne? - ne uporabljam, tak da ne vem za ziher) ...

finta je samo, da za kvalitetno aplikacijo si mores vzeti veliko casa in truda vloziti vanjo... ne vidim pointa, da bi to nekdo delal zastonj... razen za samopromocijo ali kaksne druge "dobrine"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::


finta je samo, da za kvalitetno aplikacijo si mores vzeti veliko casa in truda vloziti vanjo... ne vidim pointa, da bi to nekdo delal zastonj... razen za samopromocijo ali kaksne druge "dobrine"
A kljub temu je na internetu kup odprtokodnih in freeware aplikacij, ki pogosto prekašajo komercialno konkurenco.
Torej?

Lion29 ::

torej kaj?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

narodno ::

In kaj ti bo freeware aplikacija, če ne bo združljiva z dobrim in zanesljivim sistemom?

alkor ::

zivijo,

ker sem laik na področjiu appla me zanima ali se da pdf datoteke tudi brati na ipadu. Recimo eknjiga v pdf-ju.

hvala
LP, a

Relanium ::

opeter je izjavil:


Boljšo napravo kot kaj? Poglejmo samo konkurenco iPhone-u... hmm... koliko naprav je dejansko na voljo? Razen Motoroline ponudbe (in kakšen HTC) drugega skorajda ni.

Če kdo sam pomisli da bi naredil kaj podobnega iPhonu ga bo apple iztožil do gat!!
Maš pa zeloooo veliko podobno dobrih telefonov, celo dosti boljših.

mmorph ::

@Relanium
Name one ;)
blog @ http://ownz.si

darkolord ::

X1

mmorph ::

@darkolord
V tem momentu se bom delu da imaš v glavi 1. April :))
blog @ http://ownz.si

Pat_MaGroin ::

Evo, iPad nabavljen :).

Poročam o vtisih po letalskem letu.

LP,
PIC

Lion29 ::

mmorph je izjavil:

@Relanium
Name one ;)


are you kidding me?

HTC evo 4g
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuiIII ::

Profi tableti so med nami že dolgo, vsaj 10 let. Kdor ga res rabi ga ima. Predstavljajte si narisati skico ali kaj podobnega na terenu z miško. Ali pa se na morju nasloniti na oljko, vzeti svoj tablet in narisati kaj lepega, ali recimo na sestaneku zapiske delati s pomočjo tableta... Seveda ima pa vse svojo ceno in pričakovati kaj takega za 500EUR je iluzorno.
No iPad ni namenjen temu. iPad bo verjetno osebni medijski pregledovalnik, priročen daljinec za pametno hišo,... Osnovno vprašanje: bo podpiral Flash?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037574 (32666) Furbo
»

Novi iPad (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12925273 (17099) Zheegec
»

Kater Android tablet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11917649 (12897) keitai
»

RIM pripravlja BlackPad za november?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
418460 (6972) Smeagol
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319708 (14356) Lion29

Več podobnih tem