» »

Od danes v ZDA naprodaj iPad

1
2
»

js osebno ::

ipad ima flash, Flasha pa ne podpira...

Relanium ::

Kaj a ma fotoaparat ?

Pat_MaGroin ::

Ne.

LP,
PIC

zee ::

Katero verzijo si vzel? 16 GB wifi?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mmorph ::

@Lion29
Super bi bilo, če bi pokazal nekaj kar lahko kupim danes, za enako ceno (če se ne motim, za EVO še ni znana točna).

Sicer pa tako kot sem že navajen, vsak dan nov iPhone killer >:D
blog @ http://ownz.si

darkolord ::

mmorph je izjavil:

@darkolord
V tem momentu se bom delu da imaš v glavi 1. April :))
Če je to tvoj obrambni mehanizem, potem kar :P

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

mmorph je izjavil:

@Lion29
Super bi bilo, če bi pokazal nekaj kar lahko kupim danes, za enako ceno (če se ne motim, za EVO še ni znana točna).

Sicer pa tako kot sem že navajen, vsak dan nov iPhone killer >:D


res je, se ga bo dalo kupit komaj poleti... ampak cammon.. ce ne vidis, da je svetlobna leta naprej pred iphonom pol pa ti tudi ni pomoci...

sicer pa je tezko primerjat telefone kot telefone, ker iPhonova moc je ravno v aplikacijah in izjemno veliki podpori razvijalcev... android pa je se bolj svez in sele lovi... so pa telefoni po kvaliteti hardwerja ziher boljsi... da pa bo android recimo tolko podprt kot iphone os oz. da bodo vsaj ta tiste najboljse aplikacije tekle gor bo pa po mojem se kake pol leta...

totega evota pa si bom jaz ziher nabavu, ce bo v kakem dobrem paketu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mmorph ::

darkolord je izjavil:

mmorph je izjavil:

@darkolord
V tem momentu se bom delu da imaš v glavi 1. April :))
Če je to tvoj obrambni mehanizem, potem kar :P


@darkolord
Misli si svoje :)

@Lion29
Narobe si me razumel. Hotel sem izpostaviti dejstvo, da vsi pravijo jutri stopi v štacuno in boš našel 100x boljše mobilce kot je iPhone. Na koncu se vedno zatakne.

Se strinjam s tabo recimo da 90%. Dodal bi še, da je pri uporabi katerekoli naprave sila pomemben tudi "User experience", ki za moje pojme ATM ima najboljšo ravno iPhone. Tako kot si rekel, dajmo času čas kar se tiče podpore in aplikacij za Andriod. V tistem momentu pa bom tudi sam gledal levo in desno (do takrat pač ne).
blog @ http://ownz.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmorph ()

roli ::

Kako se zadeva obnese bomo še videli. Upam da dobro - več uporabnikov -> več prodanih aplikacij zame:D. Ampak nekateri ste tako proti iPadom/iPhonom da ne dovolite drugim da bi jim bila zadeva všeč. Nima flasha? -> boli me k. Za kaj več kot spletni video ga ne rabim (razen če kdo rad gleda reklame) ampak še tu so se strani za izmenjavo video vsebin potrudile in iphone podprle nativno. Dobim po mailu priponko (pa naj bo to pdf, doc, docx, ppt...) vse to lahko odprem z enim klikom nanjo. Brez uporabe zunanjih aplikacij. Res je da samo za branje ampak bolje kot nič. Če hočem urejanje pa se bo verjetno tudi našla kaka aplikacija. Za linux userje se komot najde SSH terminal, zame je pomemben naprimer VNC dostop. V glavnem prednost iphone platforme je v miljaužnith aplikacijah. Pa naj bodo plačljive ali zastonj - lahko najdeš praktično karkoli. Še ena pomembna stvar je web browser - ki celo dela kot mora. Naprimer na android telefonu vtipkaš slo-tech.com -> se browser sesuje. Ok to ni nič posebnega. Saj se tudi na ipodu sem in tja med brskanjem. Ponoviš vajo in browser se spet sesuje. Ponoviš zadevo tretjič in tokrat celo dela. Problem je da je stran prav nesramno raztegnjena. Browser na iphone OS je zaenkrat edini, ki strani prikaže točno tako kot jih vidim na računalniku.
http://www.r00li.com

darkolord ::

Opera strani prikaže tako, kot so na računalniku, (seveda z izjemo reflowa, ki je prilagojen velikosti zaslona)

js osebno ::

Opera mobile nam da SKORAJ tako izkušnjo interneta, kot računalniki. Drugače pa Nokia N900 pri web-browsanju iPhona poje za zajtrk ;P

roli ::

darkolord je izjavil:

Opera strani prikaže tako, kot so na računalniku, (seveda z izjemo reflowa, ki je prilagojen velikosti zaslona)

Pa ravno v tem je problem! Vsaj pri operi mini. Pri slo-techu dobiš ven preveč zbit srednji del, potem ogromno praznega prostora (zradi zgornje vrstice z oglasi in članki) in potem desni meni. Potem je problem še velikost besedila, ker preprosto ne moreš najti prave za zaslon. Na ipodu to rešiš tako da dvakrat tapkneš na besedilo. Zadeva približa zadevo toliko da besedilo po horizontali paše na zaslon. In potem lahko komot bereš vse skup.
http://www.r00li.com

darkolord ::

Pa ravno v tem je problem!
Nope. Besedilo postane ravno tako široko, da paše na zaslon brez horizontalnega scrollanja.

narodno ::

alkor je izjavil:

zivijo,

ker sem laik na področjiu appla me zanima ali se da pdf datoteke tudi brati na ipadu. Recimo eknjiga v pdf-ju.

hvala

Podpira pdf, je pa zanimivo da Flash ne, kar je tudi Adobovo orodje. Apple pač cilja na HTML 5.

mmorph ::

darkolord je izjavil:

Pa ravno v tem je problem!
Nope. Besedilo postane ravno tako široko, da paše na zaslon brez horizontalnega scrollanja.


Tako kot je darkolord napisal, opera mini je pri moji Nokia E71 super služila browsanju. Tukaj mi Apple recimo smrdi, ker določenih aplikacij enostavno ne spusti čez "app-store check". Ravno z Opero bi uporabniki pridobili veliko (kompresija strani in s tem manjši količinski prenos podatkov). Ampak to je odličitev gledana čisto z € vidika.

narodno je izjavil:

alkor je izjavil:

zivijo,

ker sem laik na področjiu appla me zanima ali se da pdf datoteke tudi brati na ipadu. Recimo eknjiga v pdf-ju.

hvala

Podpira pdf, je pa zanimivo da Flash ne, kar je tudi Adobovo orodje. Apple pač cilja na HTML 5.


Hehe, cilja? Ali je pa samo Jobs preveč ponosen, da bi se z Adobe dogovoril kako in kaj kar se tiče flasha? Še en kiks za moje pojme.
blog @ http://ownz.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmorph ()

zee ::

PDF format je standardiziran, Flash pa ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Key Quest ::

Ce danes tako PDF kot Flash trzi ista firma, to se nic ne pove o samih standardnih.

narodno ::

Osebno mi je kul da ni Flasha, ker prej sem na stacionarnim pecejem igral flash igrico in mi je sistem začel delovati zelo počasi. Če to dela z mojim PCjem, kakšna težava je potem šele za telefone in ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

Lion29 ::

oni ze vejo, zakaj flash ne dela!
namrec folk bi lahko naredil svoje aplikacije in igre v flashu, ki je zadosti mocen... seveda apple tega ne zeli in zelijo imeti oni vso kontrolo...

saj ves... ekonomska racunica pa to
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

recimo da imajo $200 marze, je to v enem dnevu $140 mio...kul... kolko bodo sele zasluzli z raznimi aplikacijami...

komot se lahko rece, da pri Applu izvajajo zadeve pravilno!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

klinker ::

js osebno je izjavil:

Opera mobile nam da SKORAJ tako izkušnjo interneta, kot računalniki. Drugače pa Nokia N900 pri web-browsanju iPhona poje za zajtrk ;P


In to je mogoce edina stvar kjer ga poje. Nokia N seria je sux po celi crti...polno vsega,ki pa zal ne dela niti podobno dobro kot na iPhone-u...sem mel 4 razlicne tako da vem na cemu sem. Edini ki bo za moje pojme prisu iPhonu bo lih HTC ki se mi zdi se edini ki dela telefone kot mora....vse ostalo je crap poln vseh moznih funkcij ki nimajo za burek.

narodno ::

klinker je izjavil:

js osebno je izjavil:

Opera mobile nam da SKORAJ tako izkušnjo interneta, kot računalniki. Drugače pa Nokia N900 pri web-browsanju iPhona poje za zajtrk ;P


In to je mogoce edina stvar kjer ga poje. Nokia N seria je sux po celi crti...polno vsega,ki pa zal ne dela niti podobno dobro kot na iPhone-u...sem mel 4 razlicne tako da vem na cemu sem. Edini ki bo za moje pojme prisu iPhonu bo lih HTC ki se mi zdi se edini ki dela telefone kot mora....vse ostalo je crap poln vseh moznih funkcij ki nimajo za burek.

tudi HTC ni popoln, če misliš.

r0ker ::

spet se bodo našli majstri, ki bodo trdili da ipadu ni para. tak kot iphonu

nodrim ::

r0ker je izjavil:

spet se bodo našli majstri, ki bodo trdili da ipadu ni para. tak kot iphonu


and vice-versa ...

thezerox ::

Tako, kot je to bilo pri iPhonu, bo tudi pri iPadu poudarek na aplikacijah.

Brezplačne aplikacije? So. Zame recimo uporabni brezplačni aplikaciji sta Evernote in Dropbox. Ne trdim pa, da obstaja za vsako potrebo brezplačna (uporabna) aplikacija. V tem primeru je treba malo poseči v žep.

Do nedavnega je bilo vprašljivo, kako bodo drugi reagirali na Applovo trmasto vztrajanje o neuporabi Flasha. Ti so se odločili, da bodo Applu sledili. Meni osebno to odgovarja. Btw, je že kdo gledal CPU, ko odpre zurnal24.si? Totalni crap.

iceman3 ::

thezerox je izjavil:

Btw, je že kdo gledal CPU, ko odpre zurnal24.si? Totalni crap.


Zdej sem probal in nisem mogel verjeti.
The knowledge is the only true power!

Zorro ::

Ti iz jabolka so res face, zdaj ko je folk kao razgrabil njihov polizdelek, jim bodo ponudili še izpopolnjeno različico, ki podpira 3G. Res znajo od svojih fenov vlečt denarce, ni kaj! :D

LuGi ::

Zorro je izjavil:

Ti iz jabolka so res face, zdaj ko je folk kao razgrabil njihov polizdelek, jim bodo ponudili še izpopolnjeno različico, ki podpira 3G. Res znajo od svojih fenov vlečt denarce, ni kaj! :D


Ta verzija je ze bila najavljena ob sami predstavitvi&release date..

Zorro ::

Bog ne daj, da bi oba modela prišla hkrati ven;).

bluefish ::

Zorro je izjavil:

Bog ne daj, da bi oba modela prišla hkrati ven;).
Glede tega Apple ni posebnež in je to pravzaprav zadnja stvar, ki bi mu jo očital.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037574 (32666) Furbo
»

Novi iPad (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12925273 (17099) Zheegec
»

Kater Android tablet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11917649 (12897) keitai
»

RIM pripravlja BlackPad za november?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
418460 (6972) Smeagol
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319708 (14356) Lion29

Več podobnih tem